Ne yaparsan aşkla yap! :)

Aşk demek, birine körkütük bağlanmak demek değil. Ailemize, arkadaşlarımıza, hobilerimize de aşkla bağlanabilir, derin bir tutku duyabiliriz. Eğer aşkla yapacak bir şeyler arıyorsan, tavsiyelerimize göz atabilirsin!

Hey Girl - - KASIMDA AŞK BAŞKADIR - Yazı Öznur Nizam

Bir arkadaşın at binmenin ne kadar sağlıklı ve eğlenceli olduğundan bahsediyor, diğeri ise yaptığı pastalara nasıl şekil verdiğinden. Konuşma sırası sana geliyor ve kaçınılmaz soruyla yüzleşiyorsun: “Senin hobilerin neler?”. “Film izliyorum”, “kitap okuyorum” ya da “geziyorum” diyeceğin sırada bu cevapların bayatladığını fark ediyorsun. Çünkü artık sana aşkla bağlanacağın bir hobi lazım! Gereksiz televizyon dizilerini, kimin hangi fotoğrafı paylaştığını boşver.

Gerçekten kendin için bir şeyler yap!

Ne faydası var? Hobiler kişiyi günlük hayatın zorluklarından kurtarırken, problemleri kafamızdan ışık hızıyla uzaklaştırıyor. Bir nevi stres kovucu da diyebiliriz. Hayatımızı tekdüzelikten çıkarıyor ve kendimize yeni yollar çizmemizi sağlıyor. İçimizdeki yaratıcı ruh kabuklarını kırıyor, üretimlerimiz kendimizi bile şaşırtıyor. Eee doğal olarak özgüvenimiz de artıyor, egomuz haklı bir şekilde tavan yapıyor. Kendimizi geliştiriyoruz, yeni şeylere açık hale geliyoruz. Hayatımızın sadece okul ya da işten ibaret olmadığını görüyoruz. Bir de bakıyoruz ki açığa çıkmayı bekleyen cevherlerle doluymuşuz. Sosyalleşiyoruz, arkadaş listemize yeni dostlar ekliyoruz. Günden güne artan bu arkadaşlarımızla tatlı, küçük rekabetler yaratıyoruz. Yarışmacı ruhumuza engel olamayıp yaptığımız işte en iyi olmaya çalışıyoruz. Hatta bazen o kadar hırslanıyoruz ki kendimizle yarışır hale geliyoruz. İşten güçten vakit bulamayıp hantallaşan vücudumuza en güzel hediyeyi ise sportif aktivitelerle veriyoruz. Sağlığımızı koruyoruz, sporumuzdan eksik kalmıyoruz. Günümüzün en yaygın hastalıklarından biri olan depresyonu bile bir köşeye atıyoruz . Neden mi? Çünkü artık yeni bir amacımız var.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.