Yalnızlığın tadını çıkar!

“Kasımda aşk başkadır” derler. Peki, kasımda yalnızlık başka değil midir? Kim tersini söylüyorsa yanılıyor! Yalnız olmanın da avantajları var. Yani hem yalnız hem de mutlu olmak mümkün!

Hey Girl - - KASIMDA AŞK BAŞKADIR - Yazı Öznur Nizam

Her an, her yerde, aşık olabilirsin

Sınıftaki kumral, kurstaki sarışın ya da sokaktaki esmer… Çevrendeki yakışıklılar say say bitmiyor. O zaman sana güzel bir haber verelim. Seni sınırlayan hiçbir şey yok; ne bir erkek arkadaş ne de bir flört! İstediğini yapmakta, istediğinden hoşlanmakta özgürsün. Boynunda zincirlerin, önünde engellerin olmadığına göre bunun keyfini çıkarmaya bak.

Arkadaşlarınla zamanın bol olur

Sabah buluşmaya, akşam telefonda konuşmaya ve hafta sonlarını bir erkeğe adamaya son! Erkek arkadaşın tahmin ettiğinden daha çok zamanını alıyordu değil mi? Ama artık böyle olmak zorunda değil. Kız arkadaşlarınla istediğin kadar takılabilirsin. Hem de kızlara zaman ayırdığın için kimse bu durumdan şikayet etmez. Madem bol bol vaktin var pijama partilerine ve tüm gün süren alışverişlere “merhaba” de!

Ailenle arandan su sızmaz

Sen annenle babanın minik prensesi, küçük kızlarısın. Ne kadar büyüsen de bu değişmeyecek. Tabii durum bu olunca, erkek arkadaş meselesi her zaman problem olacak. Seni paylaşmak istemeyecek, sorun çıkaracaklar. Ama hayatında biri olmadığına göre bunları düşünmene hiç gerek yok. Ailenle iyi ilişkiler kur ve tartışmaları geride bırak.

Gereksiz harcamalar kapını çalmaz

Doğum günü için aldığın konser bileti, sürpriz yapmak için aldığın takım atkısı ya da ona çok yakışacağını düşündüğün için aldığın kol saati… Biriyle görüşürken harcadığın paraların ardı arkası gelmiyor. Ancak artık birikim vakti! Madem hayatında kimse yok, böyle harcamalar yapmak zorunda değilsin. Her zaman almak istediğin elbise için para biriktirebilir, harçlıklarını kendine saklayabilirsin.

Kıskançlık krizleri sana uğramaz

Her dakika sevgilinin nerede olduğunu düşünmek, kiminle takıldığını merak etmek ya da yanındaki kızlarla ne kadar yakın olduğunu bilmemek… Kafayı taktığın, kıskançlıktan tırnaklarını kemirdiğin her şeye güle güle de. Kimseyi düşünmek zorunda değilsin. Kim nasıl istiyorsa öyle davransın, tabii ki sen de!

Huzurla uyursun

Tartışmalar, kavgalar ve sıkıntı dolu geceler... O kadar sinir, stres ve üzüntü sonrası rahat bir uyku uyuyabilmek imkansız hale geliyor. Tüm gece düşünerek geçiyor, sabah uyanıldığında ise zombi gibi olunuyor. Oysa yalnızsan böyle sorunlarla baş etmek zorunda kalmıyorsun. Haliyle bir erkek yüzünden uykusuz kalınan geceler, sabah aynada gördüğümüz göz torbaları da tarihe karışıyor.

İstediğin kadar özgürsün!

Konuştuğun kişilere karışan, mesajlarını kontrol eden ya da sosyal medyaya attığın fotoğrafları sorgulayan birinin olmaması büyük rahatlık, değil mi? Kimseye hesap vermek zorunda değilsin. Canın kiminle istiyorsa onunla konuşabilir hatta mesajlaşabilirsin. Bol bol selfie çekilebilir, beğendiklerini internete koyabilirsin. Üzerinde kimsenin baskısını hissetme ve özgürlüğünün tadını çıkar!

Kendini keşfedersin

Başka biri istiyor diye kendini sınırlamana gerek yok. Kimsenin sana karışmasına izin verme ve özgür ol. Yapmak istediğin şeyleri denemekten çekinme. Bugüne kadar erkek arkadaşın istemiyor diye uzak durduğun şeyleri yapmaktan zevk alacağın hobiler olabilir. Kendini yeniliklere aç ve gerçekte kim olduğunu çöz!

Tek kişilik düşünebilirsin

Biriyle çıkarken arkadaşlarının yanına gitmek her zaman ikilem olur. “Acaba erkek arkadaşımı da çağırmalı mıyım?” diye düşünürsün. Özellikle de arkadaşların ve görüştüğün kişi birbirini tanımıyorsa! Sevgilini davet etmezsen ayıp olur, edersen de sıkılabilir değil mi? Ancak yalnız olduğuna göre tüm bu karışık durumları düşünmene gerek yok. Sevgilisi olanlar işin içinden çıkamazken sen yalnızlığın keyfini sür!

Derslerini kaçırmazsın

Yükseltmen gereken notlar, çalışman gereken dersler, yapman gereken ödevler… Üzerindeki sorumluluk çok fazla değil mi? Tabii hayatında biri varsa odak noktan değişiyor ve canın hiç ders çalışmak istemiyor. Ancak okulu boşlamak olmaz! Neyse ki sen şanslısın. Aklını meşgul eden biri olmadığına göre tüm dikkatini derslerine verebilirsin.

Rahat davranabilirsin

İlişkilerde zaman zaman destekleyici olmak gerekir. Beğenmediğin halde “Çok yakışmış” , sevmediğin halde “Çok hoşuma gitti” dediğin şeyler olmuştur kesin. Ancak yalnızken böyle pembe yalanlara gerek kalmıyor. Kimseyi mutlu etmek zorunda değilsin. Çevrendekilerle konuşurken gerçekten nasıl hissediyorsan onu söyle ve dürüst ol!

Doğru kişiyi kaçırmazsın

Yalnızlığın en iyi kısmına geldik. Sen, değmeyen kişiler için vaktini boşa harcamıyor ve yalnızlığın sefasını sürüyorken beyaz atlı prensin de sana doğru yol alıyor. Belki yarın gelecek, belki bir ay içinde, belki de bir yıl sonra... Ama bir gün mutlaka gelecek. O geldiğinde ise sen yanlış ilişkilerde, yanlış kişilerle zaman kaybetmiyor olacaksın!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.