ELÇIN Sangu

Kızsal taktikler burada!

Hey Girl - - BAŞ SAYFA - Yazı İpek Koşan

Onu tanı

Biliyorsun, Defne’nin aşk koçu Neriman. Daha ilk başta ona, Ömer’in nelerden hoşlandığını, neleri sevmediğini, nasıl biri olduğunu bir kitap gibi anlattı. Eğer senin hayatında Neriman gibi biri yoksa iş başa düşüyor demektir. Karşındakini kendine aşık etmek için onu iyice tanıman şart. Bu yüzden bir süre soteye yat ve uzaktan uzaktan onu izle. Teneffüslerde nereye gidiyor? Hangi arkadaşlarıyla takılıyor? Sevdiği bir hobisi var mı? Hangi müzikleri dinlemekten hoşlanıyor? gibi… Tüm bunları özel defterine teker teker not et. Hepsi lazım olacak:)

Hazırlan

Hayır, bu şipşak olacak bir hazırlık değil! Burada yapman gereken, onunla ilgili kaptığın taktiklere göre hazırlanmak. Defne’yi biliyorsun... Kendi halinde, rahat giyimli bir kızdı. Ayakkabı firmasının sahibiyle birlikte olmak kolay olmadı tabii:) Güzel topuklu ayakkabılar giymek, uygulaması gereken ilk kurallardandı. Şık elbiseler ve bakımlı saçlar da olmazsa olmazlardandı. Peki senin çıtır nasıl kızlardan hoşlanıyor acaba? Örneğin sürekli spor ayakkabı ya da pantolon giyen kızlar belki de onu sıkıyordur. Tarzına uygun elbiseler, babetler, çizmeler ilgisini daha fazla çekiyor olabilir. Ya da bakarsın yırtık pırtık jean’ler çok hoşuna gidiyordur. O halde hemen keşfet!

Ortama sız

Defne, Ömer’in en yakın arkadaşı Sinan ile ne kadar güzel anlaşıyor değil mi? Hatta Sinan, Defne’ye gönlünü bile kaptırdı! Sen mevzuyu o kadar ilerletme ama arkadaşlarıyla selamlaşmaya, hatta buluşmaya çalış. Bu sayede onlardan da işine yarayacak bilgiler öğrenebilirsin. Zaten arkadaşlarının desteği senin için çok önemli. Eğer seni severlerse içlerine sızman daha da kolay hale gelir:) Hatta bakarsın Ömer gibi senin çıtır da seni onlardan kıskanmaya başlar, kim bilir:)

Harekete geç

Elinde onunla ilgili birçok doküman var artık. Haritadaki yerini belirledin, sıra yola çıkmaya geldi. Haydi bakalım yolun açık olsun! Trafiğe takılıp zorlu dakikalar geçirmemek için, her adımını düşünerek atmalısın. Yeri geldiğinde durmalı, yeri geldiğinde de son gaz devam etmelisin. Evet, şimdi cevap ver bakalım, senin yakışıklı en çok nerede takılıyor? Daha doğrusu onu en çok gördüğün yer neresi? Cevabını biliyorsan doğru oraya! Bir an önce karşısına çıkman, onunla göz göze gelmen ve gülümsemen gerek. Eğer cesaret gösterip selam verebilirsen de harika olur. Eğer o, zaten konuştuğun biriyse, yanlarına rahatça gidip sohbete dahil olabilirsin.

Yolunu kes

Bir gün karşısına çık ve onun sevdiği bir şey ile ilgili ona soru sor. Örneğin “Kiralık Aşk”taki Ömer gibi “Aşk ve Önyargı” kitabından hoşlanıyorsa, bu kitabı oku ve kitapla ilgili bir konu aç. “Sence bu karakter neden böyle yaptı?”, “Acaba romanın sonu başka şekilde nasıl bitebilirdi?” tarzındaki sorularını hazırla. Bu kadar derinlere girebilecek cesareti bulamazsan derslerle ilgili bir soru da sorabilirsin. Olay senin yaratıcılığına kaldı artık:)

Kendini göster

Hayır, bedenen değil! Benliğin, yani ruhun ortaya çıkmalı. Gözlerine baktığında içindeki güzel kalpli kızı görmeli:) Bu yüzden kendini kısıtlama ve onun yanındayken içinden geldiği gibi davran. Ne kadar samimiyetsiz olursan o kadar zor yakınlık kurarsın. Üstelik bir süre sonra da sıkılırsın. Bunu ikinize de yapmana hiç gerek yok…

Plan yap

Hatırlarsan dizide, tüm şirket çalışanları, bir hafta sonu tatile gitmişti. Hatta Defne ve Ömer, aşklarını birbirlerine burada itiraf ettiler. Senin böyle bir plan yapma şansın olmasa da kendi hayat standartlarına göre derhal plan program yapmalısın. Günübirlik turlara, macera oyunlarına, filmlere, tiyatrolara hemen bakılsın ve ajandaya yazılsın. İlk başlarda, planlara tüm arkadaşlarını dahil edebilirsin. İlerleyen zamanlarda ise kişiye özel teklifler neden olmasın? :)

Belli et

Sen ne kadar dikkat edersen et, zaten ondan hoşlandığını beden dilinle/ sözlerinle ister istemez belli edeceksin. Yine de anlamamakta ısrarcı olursa arada yapacağın minik çıkışlarla ilgini ortaya çıkarabilirsin. Bir süre daha bu şekilde devam et. Onun da sana ilgisi varsa zaten açığa çıkacaktır. Eğer uzun bir aradan sonra hala ondan bir atılım göremezsen bir adım daha ileri git ve duygularını mutlaka söyle. İnan, hiçbir şey kaybetmeyeceksin! Aksine belki de çok iyi anlaştığın, planlar yaptığın, uzun sohbetlere daldığın insanla iyi birer sevgili olacaksınız. Sana şimdiden bol şans diliyoruz:)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.