Karakterleri:

Hey Girl - - BLOG DÜNYASı -

Raven/Mystique

Filmin başrolü Mystique, Jennifer Lawrence tarafından canlandırılıyor. Mystique’i bu kadar güçlü kılan özelliği şekil değiştirebiliyor olması. Dış görünüşünü istediği herhangi bir insana benzetilmesi için o kişiyi bir kez görmesi yetiyor. Mystique istediği zaman normal insan görüntüsüne kavuşabiliyor. Ancak bunun için az da olsa çaba sarf etmesi gerekiyor. Bu yüzden mavi mutant haliyle kalıyor. Tabii bu görüntüsünden gurur duyduğunu hatırlatmakta fayda var!

Hank McCoy/Beast

Yakışıklı aktör Nicholas Hoult tarafından canlandırılan bu karakter takma adından da anlaşılabileceği üzerine gerçek bir canavar. İnsanüstü bir güce ve hıza sahip olan Hank, ne yazık ki kendi üzerinde yaptığı deneyler sonucunda mavi bir yaratığa dönüşüyor. Ancak bu onu hedefleri konusunda yıldırmıyor. Çok zeki olan Hank, zamanının çoğunu okuyarak ve öğrenerek değerlendiriyor. Hatta mutantların haklarını da savunuyor. Tabii insanlara zarar vermemeyi hedef alarak...

jean grey

X-Men filmlerinde yetişkin halini izlediğimiz Jean’i ilk kez genç bir kız olarak görüyoruz. Üstelik bu halini “Game Of Thrones” dizisinin güzel yıldızı Sophie Turner canlandırıyor. Jean de en güçlü mutantların başında geliyor çünkü telekinezi yeteneğine sahip. Bu özel gücü sayesinde eşyaları istediği gibi oynatabiliyor, koruyucu kalkan oluşturabiliyor, patlamalara sebep olabiliyor. Güçleri bu kadarla sınırlı sanıyorsan çok yanılıyorsun çünkü telepati özelliğine de sahip. Yani zihin okuyabiliyor ve mental olarak iletişim kurabiliyor.

Peter/Quicksilver

Quicksilver, inanılmaz bir hıza sahip. Bu öyle bir hız ki zaman adeta onun için donuyor. Böylece mermilerden bile hızlı gidebiliyor ve her türlü zorluğa meydan okuyabiliyor. Ayrıca sahip olduğu metabolizma sayesinde insanlara oranla daha yavaş yaşlanıyor. Peter’a hayat veren isim ise Evan Peters.

P

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.