Adım Adım güzelleş

Hey Girl - - MODA -

Yüz maskesi

Güzel bir cilt en dikkat çekici özelliktir. Büyük geceden önce yüzüne uygulayacağın pratik bir ir maske cildine canlılık verir. Eğer buna vaktin olmazsa zsa yüzünü yıka ve nemlendirici kremi uygula. Makyaja başlamak için 15 dakika bekle.

Cilt

Şimdi kusurları kapatma zamanı! Yüzünde zünde gereken yerlere kapatıcı ve fondöten n uygula. Eğer yüzünün aydınlık görünmesini ve parlamasını istiyorsan ışıltılı allıkları tercih etmelisin. Bunun dışında aydınlatıcılardan da kullanabilirsin.

Göz farı

Gözlerine derin bir görünüm kazandırmak için farını bir far fırçası yardımıyla kirpik diplerinden göz kenarlarına doğru uygula. Göz çevreni çerçevelemek için yumuşak uçlu siyah göz kalemlerini ya da likit kalemleri tercih et.

Rimel

Kirpiklerini kıvırıcı yardımıyla kıvır ve bir ya da iki kat rimel uygula. Dilersen direkt olarak kıvrılmış kirpik etkisi veren rimeller seçebilirsin.

Allık

Yanaklarına allığı eşit bir şekilde sür. Eğer rujun kısa sürede uçuyorsa dudak kalemiyle önceden dudaklarının sınırlarını belirginleştir. Rujunun dışarıya taşmasını önlemek için fırça kullanırken ortalara doğru sürmeye gayret et.

Pudra

Yüzünü aydınlatmak için az miktarda bir pudra kullanman yeterli. Özellikle ışıltılı olanlar fotoğraf çekindiğin sırada o bölgelerin daha aydınlık görünmesini sağlar.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.