Seni seviyoruz Heygirl Kızı

İstediğin şeylere kavuşabiliyor musun? Hoşlandığın yakışıklıya, rüyalarına giren elbiseye, aile içinde huzura? Bu hayatta dilediğin her şeyi, dilediğin şekilde yapabileceğinin farkına varma zamanı!

Hey Girl - - EDITO - Yazı İpek Koşan

Biri sana, “İsteklerine sevginin gücüyle kavuşabilirsin” dese ona ne söylerdin? “İçimizdeki Güç Sevgi” kitabının yazarı Gülden Zengin, iyi duygularla sevgimizi besleyerek hayal ettiklerimize kavuşabileceğimizi anlatıyor. “Aslında sevdiğin her şey seni istiyor! Hayatına gelmeye can atıyorlar ama sana gelebilmeleri için onlara iyi duygular vermelisin. Hayatının şartlarını değiştirmek için savaşmana, mücadele etmene gerek yok. Tek yapman gereken iyi duygular aracılığıyla sevgi vermek. O zaman isteklerin gerçekleşecek!”

Duyguların gücü aDına!

Duygularımızın gücünün farkında bile değiliz:) Aslında biz onları yönetebiliriz ama genellikle onların bizi ele geçirmesine izin veririz. Sevgilimizle tartışırız, ders çalışamayız. Ailemizle zıtlaşırız yemek yemeyiz. Aşk acısı çekeriz bunalım şarkılar dinleyerek günlerce depresif takılırız. Peki neden? Tamam, duygularımızı tabii ki göstermeli ve yaşamalıyız. Ama kötü bir şey olduğunda kötü hissetmekten, sadece iyi bir şey olduğunda kendimizi iyi hissetmekten vazgeçsek nasıl olur? Anlatmaya çalıştığımız şey şu aslında; sevgilinle aran bozulduğunda hayatında yer alan diğer her şey için de olumsuz tepki gösterdiğinde, o andan itibaren karşına hep aksilikler çıkar. Çünkü kendi duygularınla bir döngü yaratırsın ve bunun içine hapsolursun. Dönüp dolaşıp aynı yere gelirsin. Çünkü sürekli aynı duygu frekansının içindesindir ve bunu değiştirmen gerektiğini fark edemezsin. Ya birinin seni uyarması gerekir ya da şanslıysan bir süre sonra farkına varırsın.

DEğİşTİR!

“Her bir an hayatını değiştirmen için bir fırsat çünkü her an ne hissettiğini değiştirebilirsin” diyor Gülden Zengin. “Daha önceki hislerin önemi yok. Yaptığını düşündüğün hataların önemi yok. Hislerini değiştirdiğinde farklı bir frekansa geçersin ve çekim yasası sana anında cevap verir. Duygularını değiştirdiğinde geçmiş silinir. Böylece hayatın da değişmeye başlar.” Daha açık konuşalım. “Matematiği yapamıyorum”, “Zaten kimse beni sevmiyor”, “Ne yapsam beni sevmez”, “Annem böyle, değişmez”, “Babam zaten her şeye kızar”, “Saçım asla güzel durmaz”, “Ne giysem yakışmaz” gibi sürekli olumsuz duyguların içindeysen matematikten zayıf almaya devam edersin. Ama aynanın karşısına geçsen ve “Neden yapamayayım ki? Çalışırsam her şeyi başarabilirim” diyerek bu gidişatı değiştirirsen derslerdeki performansının arttığını göreceksin. “Matematikten nefret ediyorum” tabiri senin için doğru bir çıkış yolu değil. “Matematiği çok seviyorum, yapabiliyorum” demek daha faydalı bir bakış açısı. Annen her şeye karışıyor mu? Her şeye itiraz ediyor, evde avazın çıktığı kadar bağırıyor musun? :) Sürekli kavga ettiğiniz sürece kavga etmeye devam edeceksiniz, farkında mısın? Bu gidişata son ver. Annene sevgiyle yaklaşmaya çalış. Kavgayı kavga, öfkeyi öfke ile bitiremezsin. Ama sevgi ile bitirebilirsin. Korkup kaçtığın ne varsa yerine sevgi koymalısın. Biri bağırıp çağırdığında sen de ona bağırmak yerine nefes alıp “istersen sakince konuşabiliriz” diyerek başlayabilirsin. Annene onu çok sevdiğini ama bu şekilde davrandığında çok üzüldüğünü anlatabilirsin.

İSTEKLERİNE KAVUş

Geçmişin tüm olumsuzlukları geride kaldı. Onları hayatından çıkarmanın tam zamanı. Başarısız bir okul dönemi miydi? İlişkinde sürekli sorun mu yaşadın? Hedeflerini ıskaladın mı? Belki de bu ay yine diyet yapamadın. Olanlar oldu. Biz artık önümüze bakalım. Önce kendini sev. Kendine değer ver. Bu sayede başkalarının seni sevmesine ve değer vermesine ihtiyaç duymayacaksın. Sen kendine değer verdikçe başkaları da sana kesintisiz şekilde değer vermeye başlayacak. Çünkü, her insan gibi, ne kadar önemli olduğunu herkese göstermiş olacaksın. Peki ya başka? Gülden Zengin: “Olaylarda, durumlarda, şartlarda sevdiğiniz şeyler arayın ve hissedin” diyor. Dışarı çıktığında sokak hayvanlarını da sev, besle. Mağazada gördüğün elbiseye aşık ol. Sık sık “Hayatı seviyorum” de. Arkadaşlarını, aileni, tanımadıklarını, herkesi sev. Onlara sık sık “seni seviyorum” de. Sevginin gücü ile manyetik bir etki yaratacak ve güzel olan her şeyi kendine çekmeye başlayacaksın:) Bahsettiğimiz kitabı da okumayı es geçme. Bakış açını değiştireceksin… Sevgiyle kal!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.