Güzel ve Çirkin

Bir süredir ekranlardan uzak kalan Emma Watson “Güzel ve Çirkin” masalının sinema uyarlamasıyla beyaz perdedeki yerini alıyor! Bize de bu muhteşem müzikal filmi izlemek düşüyor:)

Hey Girl - - EDITO - Yazı Fatma Karaca Meşe

“Harry Potter” serisiyle kendisini sevdiren Emma, bu ay yepyeni bir projeyle karşımıza çıkıyor. Çocukluğumuzun efsane masallarından “Güzel ve Çirkin”in beyaz perde uyarlamasında yer alan Emma, başroldeki Bella karakterine hayat veriyor. Müzikal tadındaki filmde, canavar rolünü ise Dan Stevens üstleniyor. Masalın konusu kısaca şöyle; bir canavar tarafında kaleye hapsedilen genç, güzel ve özgür Bella korkularına rağmen, çalışanlarla arkadaş olup herkese kendini sevdirir. Zaman zaman kalede gezintiye çıkan Bella, bazı tuhaflıklar olduğunu da fark eder. Zamanla korkunç görüntünün ardındaki hassas kalbi ve gerçek iyiliği görerek canavar prensi de sevmeye başlar. Gerçek sevgiye ihtiyacı olan canavar prens de bu aşk hikayesinin ardından inanılmaz bir dönüşüm geçirir. Masalın konusunu da sonunu da ezbere biliyor olabiliriz. Fakat yine de Emma ve Dan’ın muhteşem oyunculuklarına, filmde orijinal müziğin yanı sıra seslendirilen diğer şarkılara ve bestelere şahit olmak için bu güzel proje izlenmeye değer:) 17 Mart’ta planını yap, yerini ayır!

Filmden kısa kısa…

• Altın Kürede pek çok ödülü toplayıp ortalığın tozunu attıran “La la Land” filmindeki başrol ilk olarak Emma Watson’a teklif edilmiş. Ancak yetenekli oyuncu “Güzel ve Çirkin” filmini kabul ettiği için gelen teklifi reddetmek zorunda kalmış. Böylece “La La Land”in başrolünü adaşı Emma Stone kapmış. • Filmin çekimleri sırasında yapılan makyajlar 1 saatten fazla sürmüş. Oyuncular filmin 2 ayda çekildiğini makyajın ise 3 ay sürdüğünü söyleyip gülüşüyor:) • Filmin yönetmenliğini Bill Condon, senaristliğini ise Bill ile birlikte Evan Spiliotopoulos ve Stephen Chbosky üstlenmiş. • Filmde yakışıklı ama sığ bir köylü olan Gaston rolünü Luke Evans, Bella’nın egzantirik ama saf babası rolünü ise Oscar ödüllü Kevin Kline canlandırıyor. • Gaston’un yaveri Lefou rolü Josh Gad’e, Lumiere rolü ise Altın Küre adayı Ewan McGregor’a emanet edilmiş. Çaydanlık Mrs. Potts’a da Akademi Ödüllü Emma Thompson hayat veriyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.