AKSİLİKLERİ

Ayakkabıların sıktı, sivilcelerin patladı, aksilikler peşini bırakmadı:) Son dakika problemleriyle başa çıkmaya ne dersin? Olabilecekleri hesapla, en önemli anlarda açıkta kalma:)

Hey Girl - - HEY CANLI -

BOZULAN SAÇLAR!

Saçların bozulduysa iki ihtimal var demektir. Birincisi normalde düz saçlara sahipsindir ve o gün saçlarını dalgalı yapmak istemişsindir. Fön ve maşa yardımıyla bukle yaptığın saçların bir süre sonra kendini aşağı salarak eski halini almaya başlar. Dolayısıyla sen de başlangıç noktasına geri dönmüş olursun. O halde saçlarının bukleli olmaya yardımcı olacak saç ürünlerine güzellik sayfamızdan mutlaka göz at. Saçlarına şekil verdikten sonra özellikle spreyler sayesinde uzun süre kalıcılık yakalayabilirsin. Diğer ihtimalin de kıvırcık olan ve düzleştirdiğin saçlarının kabarması olur. Bu büyük günde saçlarını kendin düzleştirmek yerine mutlaka kuaföre gitmeyi tercih etmelisin. Sen de tıpkı kıvırcık saçlarda olduğu gibi düzleştirme etkisi sağlayan krem ve köpüklerden yardım alabilirsin. Bir de terlememeye özen göstermelisin. Bunun için de hazırlık yaparken saçlarını bir mandal toka ile bozulmayacak şekilde toplayabilirsin.

LEKELER

Giyeceklerini günler öncesinde belirlemiştin ve kenara asmıştın. Ama aksilik bu ya, son dakika kıyafetinin üzerine bir şeyler döktün ve iz yaptığını gördün. Eğer dökülen şey, fondöten, allık, eyeliner, ruj gibi makyaj ürünleriyse, panik yapmadan üzerini çıkar ve makyaj temizleme mendili ile kıyafetini sil. Dilersen herhangi bir ıslak mendilin üzerine makyaj temizleme suyu da dökerek silebilirsin. Eğer boya ya da tükenmez kalem tarzında başka bir leke oluştuysa o zaman marketten daha önce aldığın leke çıkarıcı ürünler çok işine yarayacaktır.

SIKAN AYAKKABILAR

Ayakkabılarını beğenerek aldın ama daha partiye varmadan yoldayken ayağını vurdu bile! Üstelik parmakların da su toplamaya başladı. Eh, biz bu yazıyı tüm bunlar başına gelmesin diye yazıyoruz değil mi:) O halde ayakkabını almadan önce birkaç kez mutlaka turla. Bir bak bakalım ayağın içinde rahat mı? Kendini zorlamadan yürüyebiliyor musun? Unutma, ayakkabın ne kadar güzel olursa olsun, sen onu layığıyla taşıyamadığın sürece sende güzel durmayacaktır. Üstelik rahat olmadığın bir ayakkabıyla bütün gece mutlu görünmeye çalışmak seni de yoracaktır. Sana önereceğimiz bir diğer şey de, hemen hemen bütün güzellik marketlerinde bulabileceğin ayakkabı tabanları. Jel olan bu tabanlar sayesinde ayak tabanının ve topuk kısmının acımasını azaltabilirsin. Diyelim ki, bu sözlerimizi dinlemedin ve ayakkabı dakika bir, gol bir olarak ayağını mahvetmeye başladı. Hemen çantandaki babetleri çıkar ve ortalıkta rahatça süzül:)

ANİDEN ÇIKAN SİVİLCE!

Zaten olmasa şaşarız, değil mi:) Ama bu kadar stresin, bu kadar telaşın içinde çok da anormal değil aslında. Tabii ki öncelikli amacımız onun hiç çıkmamasını sağlamak. Uykumuza özen göstermek, yağlı yiyecekler yememek, özellikle abur cuburdan uzak durmak, yanlış krem kullanmamak, cildini temiz tutmak yapabileceklerin arasında. Diyelim ki, o gün bir sürpriz oldu ve minik bir kırmızılık belirdi. Hemen sivilceler için hazırlanan S.O.S kremlerden sür. Ardından yeşil renkli bir kapatıcı sür. Onun üzerine de fondöten uygula. Merak etme, fotoğraflarda görünmeyecek bile:)

#AcıYokKızlar

Venus Breeze öNERILEN SATış FIYATı ¨ 21.95

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.