Ona sevgini göster

Ama bu kez sözlerini DEğIL, DAVRANışLARıNı KULLAN. NE DEMIşLER, SözLER AKıLDAKILERI, DAVRANışLAR KALPTEKILERI ANLATıR:)

Hey Girl - - BU AY - Yazı İpek Koşan

Sarıl

Uzun zamandır beklediği bir müjde sonunda geldi mi, matematik sınavından yüksek bir not mu aldı ya da canı sıkkın gibi mi duruyordu? Ona hemen sarıl. Sarılmak, tüm negatif enerjiyi üzerinden atmaya, huzur dolarak rahatlamana yardımcı oluyor. Sadece erkek arkadaşına değil, kız arkadaşlarına, ailene de sık sık sarılmayı ihmal etme.

Gözlerinin içinE BAk

Sana bir şey anlatırken telefonunla ya da başka şeylerle ilgilenme. Söylediği her şeyi dikkatlice dinle ve bunu yaparken gözlerine bak. Ya da buluştuğunuzda veya arkadaş ortamında otururken bol bol göz kontağı kur. Aranızdaki yakınlık daha da artacak.

il gilen

İleride almak istediği arabayı büyük bir heyecan ile sana anlatırken canın sıkılsa bile onun bu hayaline destek ol. Ya da yaptıkları halı saha maçında nasıl goller attığından bahsederken konuyu geçiştirme. En azından konuyla ilgili bir iki soru sor ve onunla ilgilendiğini ona belli et.

Hediye Al

Çok sevdiği filmin ne olduğunu biliyor musun? O halde onun dvd’sini alarak ona hediye et. Kitap okumayı çok seviyorsa, ilgi duyduğu bir yazarın kitabını da alabilirsin. Seçim senin.

Sürpriz yAp

Aynı okuldaysanız masasına, dışarıda buluşuyorsanız montunun cebine küçük notlar bırak. Bir gün yanına giderken en sevdiği meyveden götür. Bir film ayarla ve son dakikaya kadar nereye gideceğinizi söyleme. Sen yeter ki sürpriz yapmak iste. Ufacık bir şey bile onu sevindirecektir.

Fotoğraf BASt ır

Birlikte çekildiğiniz fotoğraflardan kolaj yap ve fotoğraf stüdyosunda bastırarak ona hediye et. Kendin de defterinin arasında sakladığını göstererek onu mutlu et.

Mesajlar

Sabah uyandığında telefonunda senin günaydın mesajın olsa çok mutlu olmaz mı sence? Sabahları bir tık daha erken uyanarak bunu başarabilirsin:) Ya da önemli bir sınavı varsa ve uzaktaysa ona başarılar dileyen bir mesaj atarsan gönlünü senden alamayacaktır.

Günlük

Onun için bir günlük tut ve onunla yaşadığınız her şeyi not almaya başla. En az iki ay sonra ona hediye et. Bırak, hikayenizi bir roman gibi okusun:)

Onun için pişir

Pasta sever mi? Ya da kıtır kıtır bir kurabiye? O halde kolları sıva. Yüzyıllardır süregelen “erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer” sözünü çürütme:)

Öncelik vEr

Hayatında olumlu giden her şeyi ve güzel haberleri önce onunla paylaş. Arkadaşlarına daha sonra uzun uzun anlatabilirsin.

Özveride Bulun

Cam kenarında yolculuk etmeyi çok mu seviyor? Bırak o otursun:) Favori takımının maçı mı var? Bırak seninle daha sonra buluşsun. Fedakar değil ama özverili olmayı ihmal etme.

ismini kAzı

Onun ismini bir kayaya, ağaca ya da kuma yazdıktan sonra fotoğrafını çekip ona gönderebilirsin. Hatta birbirinizi çok seviyorsanız, onun baş harfinin olduğu bir kolye ya da bilekliği de üzerinde taşıyabilirsin.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.