Güldüren dersler

Küçükken çizg çizgi filmleri izlerken nasıl eğlendiğini biliyoruz. Ama onların sadece eğl eğlendirmediğini, aslında hayata dair çok önemli tüyolar verdiğini de biliyor muydun? İşte efsane kahramanlardan alman gereken dersler…

Hey Girl - - BU AY - Yazı Fatma Karaca Meşe

BugsB Bunny

Saf ve iyi niyetli olmak güzel. Fakat her şeyden kıl payı kurtulmayı başarabilen, bir şekilde kendini sıyırabilen ve ne olursa olsun neşesini hiç bozmayan Bugs Bunny gibi biraz da uyanık olmakta fayda var:) Daima onun gibi öngörülü olmayı denemelisin. Her zaman garantici olmalı, risk alırken bile yere sağlam basmalısın. Ayrıca onun gibi hiçbir şeyi kafana takmadan her ortamda “N’aber cınımmm” diyecek kadar da neşeli olmayı unutmamalısın!

ŞİRİNLER

Şirin köyünün eğlenceli maceralarını izlerken Gargamel huzurumuzu kaçırmazsa olmazdı:) Sevimli sevimli yaşayan Şirinler’den biri mutlaka Gargamel’in tuzağına düşüp yardım isterdi. Minicik boylarıyla hepsi bir araya gelip arkadaşlarını kurtarırdı. Şirin Baba ve diğer Şirinler’in bize vermek istediği en önemli ders de buydu aslında! Önemli olan birlik olmak! Tek başlarına minicik olsalar da bir araya geldiklerinde her şeyi yapabiliyorlardı. Yardımlaşmak, birlik ve beraberlik hayatın boyunca hep yapman gereken şeyler. Bu sebeple arkadaşın bir şey istediğinde bozulmamalısın. Ya da sen ondan herhangi bir konuda yardım istemekten çekinmemelisin. Unutma, bir elin nesi var iki elin sesi var:)

TOM VE JERRY

Sevimli faremiz Jerry’i alt etmeye çalışan Tom hep bir şekilde karşılığını buldu:) Üstelik ona dersini veren de kendisinden en az 10 kat küçük olan Jerry idi:) Sen de tıpkı Jerry gibi sana kötülük yapmak isteyen kim olursa olsun, ona dersini vermelisin. Asla kendini ezdirmemeli, yapılan yanlışlara susmaya devam etmemelisin. Yoksa Jerry sana çok kızar bizden söylemesi:)

SPONGE BOB

Arkadaşlarını çok seviyor. Deniz yıldızı Patrick’i de her zaman somurtkan olan Squidward’u de çok seviyor. Her zaman onlara iyi niyetli yaklaştığı için de arkadaşlarından yardım görüyor. Kin beslemediği için her zaman çok mutlu. Onun sırrı bu aslında. Sponge Bob gibi arkadaşlarına değer ver. Küsmek, trip atmak ya da başka arkadaşlarınla onu kıskandırmak yerine her zaman yardımlarına koşmalısın. Unutma, sağlam dostluklar emekle kuruluyor:)

TWEETY

Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır. Peki ya sempatiklik? Bizce yüzde yüz işe yarar:) Sevimli kuşumuz Tweety sırf bu yüzden kazanıyor:) Aslında ondan kapman gereken tüyo da bu! Sempatik biri olduğun sürece hem insanların sevgisini kazanır hem de her şeyi kolayca halledebilirsin. Tweety’nin sahibi de bu yüzden ne kadar yaramazlık yaparsa yapsın Tweety’e değil her zaman Slyverster’a kızıyor. Ne demek ki neymiş? Asla agresif olup insanları kızdırmaya gerek yokmuş:)

TAŞ DEVRİ

Çok yaratıcı biri olup icat yapmanın teknolojiyle ne kadar ilgisi olabilir? Aslında çok da yok! Nereden mi biliyoruz? Tabii ki sevimli Taş Devri çizgi filminin kahramanları Çakmaktaş ailesinden! Taş devrinde yaşayan kahramanların televizyonları, arabaları, duşları, lunaparkları kısacası günümüzde olan her şeyleri var:) Evet, mantığa biraz aykırı ama Çakmaktaşların bize vermek istedikleri mesaj çok başka. Onlar icat yapmak, mucit olmak için elinin altında her şey olmasa da başarabilirsin demek istiyorlar. Zihni Sinir projelerinden birkaç tanesi senden çıksa fena mı olur:) Haydi yaratıcılığını konuştur!

CASPER

İyilikten ne çıkar? İyilik sadece iyiliği getirir! Bunu bize öğreten Casper değil miydi:) Kötü amcalarına uymayıp insanları korkutmak yerine onlarla arkadaş olan Casper, ilk başlarda ön yargıyla karşılansa da daha sonra hep sevildi. Belki sen de ilk başlarda ön yargıyla karşılanabilirsin. Ama her zaman iyi biri olmaya devam et. İyi kalpli Casper gibi senin de çok sevileceğinden eminiz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.