Akil oyunlari

Günde 60 dakika psikolojik aktivitelerde bulunmalısın. Bu senin kilo vermek için motive olmana yardımcı olacak.

Hey Girl - - MODA -

Müzik aç

Herhangi bir aktivite sırasında müzik dinlemeye çalış. Bu senin kendi merkezinde kalmana yardımcı olurken ruh halini de iyileştirmeye başlayacak.

KURALLARı YıK

Bir saat boyunca karın egzersizi yapmak zorunda değilsin. Kalp ritmini 10 dakika boyunca yükseltecek aktiviteler yapman yeterli. Örneğin okuldan eve gelip giderken yürüme hızını artırabilirsin. Ya da sanki geç kalmışsın gibi, 1 dakika koşup sonra hızlı yürüyüp, sonra yine koşabilirsin.

Spor kelimesini unut

Spor ile aran çok da samimi değilse bu kelimeyi derhal unut:) Çünkü bu şekilde beyninin bu konudan kaçmasına neden oluyorsun. Bu yüzden egzersiz zamanlarına başka bir isim bulmaya ne dersin? Böylece bilinçaltının sana karşı gelmesini önleyebilirsin:)

OYUNA çEVIR

Eğer kendini cep telefonundan uzakta tutamıyorsan, onu hareket etmek için kullanabilirsin! Bunun için birçok uygulama var. Hatta arkadaşlarınla anlaşıp birlikte skor denemeleri yapabilir, en yüksek puana ulaşmaya çalışabilirsin. Uzmanların söylediğine göre, bu sayede motivasyonunu da artırırsın. Yapacağın bir diğer şey de değişiklik. Mesela her gün alışveriş merkezine gidiyorsan kendine bir ürün belirle ve bunu bulmaya çalış. Örneğin hangi mağazada, hangi modellerde yırtık jean var keşfedebilirsin.

Donup kal :)

Diyelim ki sıkıcı bir şey yapıyorsun. Örneğin, dişlerini fırçalıyor ya da otobüs bekliyorsun. Tek ayağının üzerinde durmaya ne dersin? Tek ayak üzerinde durmak, vücudunun dengede olmasını sağlayarak, kalça bölgen için sıkı bir çalışma olacak. İlk başlarda belki durmakta zorlanabilirsin. Ama kendini biraz zorla ve ayaklarını alıştır. Her gün 1 dakika ile başlayabilirsin. İkisi için de aynı formülü uygulamayı unutma.

YARATıCı OL

Arkadaşlarınla ya da ailenle parka gidip frizbi uçurmaya ne dersiniz? Yaklaşık yarım saat boyunca onu fırlatıp peşinde koşmak hem çok eğlenceli hem de çok faydalı olacak. Geçirdiğin keyifli saatler, mutluluk hormonlarının artmasına yardımcı olacak. Sonuçta bu oyunu eğlenmek için oynuyorsun; tabii ki spor için değil:)

İP ATLA

Oyun oynayarak forma girmenin bir diğer yolu da ip atlamak:) Çok değil, en fazla 10 dakika ip atlayarak tüm kaslarını çalıştırabilirsin. Hatta ayakkabılarını çıkarıp çimlerin üzerinde ip atlamayı deneyebilirsin. Haydi o zaman görelim seni!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.