Atla rendevu

Atları sever misin? Belki şimdiye kadar onları sadece uzaktan sevdin belki de yanlarına kadar gidip sevme cesareti gösterdin. Ben at binebilen biri olarak, şimdi anlatacağım hikayede, sana bambaşka bir deneyim yaşatacağım. Şimdiye kadar bildiğin her şeyi

Hey Girl - - BU AY - Yazı İpek Koşan

Başlıyoruz

Starteed Training & Consultacy eğitim ve danışmanlık şirketinin kurucu ortağı olan eğitmen, yazar ve yaşam koçu olan Sevgi Saybaşılı ile güne başladık. Bizi tüm enerjisi ve tecrübesiyle karşılayan Sevgi Hanım, hayatımıza kazınacak bu farklı gün için bizi hazırlamaya başladı. Ardından hep birlikte atın olduğu çitle çevrili alana doğru gitmeye başladık. Amacımız engelleri ata atlatmaktı. Bakalım bizim sözümüzü dinleyecek miydi? Sıra bana geldiğinde karşılıklı olarak bir inatlaşma sürecimiz oldu. At, uzun süre hareket etmek istemedi. Kısa bir bekleyişten sonra kararlılığımı hissetti ve benimle birlikte yürümeye başladı. Ama ileride bizi bir duraklama daha bekliyordu. Sadece gideceğim yöne bakarak kararlı duruşumla atımı yeniden hareketlendirmeyi başardım:) Tüm duygularımızı hissetme yeteneğine sahip olan atlar, bu konuda zayıf olduğunu hissederlerse senin sözünü dinlemiyorlar. Liderliğin önündeki en önemli engeller “Anlamlı hedef yoksunluğu”, “Güvenli alan bağımlılığı” ve “Kurban tutumu”.

Şimdi gelelim diğer merak ettiklerine…

• Starseed, Atlarla Liderlik eğitimleri, İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara gibi şehirlerde, anlaşmalı olduğumuz binicilik kulüpleri ve çiftliklerde yapılıyor. İstanbul’da en çok kullandıklarımız arasında Kemer Country Binicilik Kulübü, Dila Country Binicilik Kulübü, Alkuzu Çiftliği, Kayra Çiftliği, Tulya Kurtulan Biniclik Akademisi, İzmir’de Ege Atlıspor Kulübü gibi mekanlar var. • Atlarla Bireysel Koçluk çalışması yapılacağı zaman tek bir kişiyle 2-3 saatlik bir zaman zarfında atın yanında çalışma yapılıyor.

Sonunda anlaştık :)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.