Eylül molası

“Beni Yak” şarkısıyla tanıdık onu. Kıpır kıpır Görüntüsü ve enerjisiyle aramıza katıldı. Biz de hemen Biraz sohbet edelim dedik:)

Hey Girl - - BU AY - Yazı İpek Koşan

Bize Eylül’den biraz bahseder misin? Ankara doğumluyum. Liseye kadar Ankara’da yaşadım. Sonra İngiltere’ye hukuk okumaya gittim. İki sene okudum. Bölüm değiştirdim, felsefeye geçtim. Mezun oldum. Avukatlık yapmayacağım çok belliydi. Edebiyat ve sanata daha çok meyilliydim. İngiltere’ye 17 yaşında gittim. 22 yaşında İstanbul’a döndüm. Sonra ağır bir ayrılık yaşadım. O arada güzel şarkılar yaptım. Bu şarkılarla ne yapabilirim diye düşündüm. Önceden çalıştığım bir aranjör vardı. Bu işe artık girme zamanım dedim. Nasıl olur diye düşünürken tesadüfen Soner Sarıkabadayı ile tanıştık. Ocak sonunda iki tane single çıkardım. Şimdi de yeni albüm ve ikinci klibim için hazırlık var.

Nasıl peki, yorucu bir dünya mı?

İş hayatı diye kafamda canlanmayacak şekilde bir dinamiği var. Hayat sabah saat 11’de başlıyor. Çünkü stüdyoda sabaha kadar çalıştığın zamanlar oluyor.

Şarkı sözü yazmak sana ne ifade ediyor?

Kendimi başka bir anlatma yolum olmadığına yüzde yüz inandığım zaman şarkı sözü yazmak çok rahatlatıcı geliyor.

Şarkılarının hikayesini anlatır mısın?

Benim ‘Beni Yak’ gibi başka şarkım yok. Onda tam anlamıyla birini gördüm ve aşık oldum. O an o kadar umurunda değildim ki onu o akşam o şarkıyı yazdım.

Kendine idol olarak gördüğün bir şarkıcı var mı?

Türkiye’de Duman grubundan Kaan Tangöze’den ilham alıyorum. Benim için çok yüksekte bir sanatçı. Gençlik dönemi, sonraki albümleri, şu anki hali… 12 yaşından beri sıkılmadan devamlı, keyif alarak dinliyorum. Samimi, içten, duyarlı, entelektüel bulduğum bir insan. Yurt dışı düşündüğüm zaman Patty Smith. Müzikal olarak düşündüğümde Amy Winehouse olabilir. Ve tabii ki vazgeçilmez olan Tarkan.

Gündelik hayatta neler yaparsın?

Spor yapmayı seviyorum. Küçükken tenis oynardım. Dersler yoğunlaşınca müziği seçtim. Okumayı çok seviyorum. Onun dışında yazı yazıyorum. Sanat dallarıyla içli dışlıyım. Çizgi roman çok severim. Marvel kahramanlarına bayılırım.

Şarkı söylemeseydin yoluna nasıl devam edecektin?

Yazıyla ilgili bir şeyler yapardım. Senaryo gibi işlere girebilirdim.

Farklı bir dilde şarkı çıkarmayı düşünüyor musun?

İngilizce düşünüyorum:) Youtube kanalıma çeşitli videolar yükleyeceğim. Onlardan birine İngilizce şarkı yüklemeyi düşünüyorum.

Ufukta düet çalışması var mı? Varsa kiminle?

Verebileceğim bir isim yok ama düşündüğüm isimler var. Bana şu an kiminle düet yapmak istiyorsun deseler, aklıma sesine hayran olduğum Kibariye ve Kubat geliyor. Bunların dışında benim yaptığım müzikten çok hoşlanmayan bir yakın arkadaşım var. O da müzisyen. Onunla yapmak isterim. Çünkü ortaya nasıl bir şey çıkacağını çok merak ediyorum:)

Peki! Sana çok önemli bir sorumuz var! Uzaya gitmek mi, Madonna ile düet yapmak mı? :)

Yüzde yüz Madonna. Uzay pek de umurumda değil açıkçası:) Küçüklüğümden beri uzaya gitmek isteyen bir arkadaşım var ve oraya neden bu kadar çok gitmek istediğini anlamıyorum:) Bir de beni bir odaya koyup ‘uzaya götürüyoruz’ deseler inanırım.

Makyaj çantana gelelim…

Çantamın dibinde çok da belli olmayan bir dudak parlatıcım vardır. Yeni bir eyeliner gördüm incecik uçlu. Onu alıp çantamdan ayırmayacağım çünkü denedim ve sürülüşü çok kolay. Neredeyse gözükmüyor. Kendi rengime yakın bir pudra ve fondöten kullanıyorum. Çok makyaj yapıp cildimi kapattığım zaman bir akne kremim var. Onu fondötenin altına sürüyorum. Sivilcelerle de baş ediyor.

Ergenlik döneminde sivilce problemi yaşadın mı?

Hiçbir zaman çok çekmedim. Çok kapamaya çalışmamak lazım. Ama ergenlikte bunu anlatmak mümkün değil:)

Gardırobunda en çok hangi renk giysi var?

Siyah. Bana sorsan çok sade giyiniyorum ama çevreme abartılı gelebiliyor. Dağınık ve salaş olmayı seviyorum ama kadınsı durmak hoşuma gidiyor.

Ölmeden önce yapmak isteyeceğin üç şey?

Olmak istediğim sanatçı olabileyim istiyorum. Tibet’e gitmek istiyorum. Dünyevi hırslardan ve sıkıntılardan arınabildi- ğim bir beş yıl yaşamak istiyorum. Kendimizi hasta ediyoruz. Kendime iyi baktığım, yeterince uykumu aldığım yıllarım olsun. Bir de Skydiving yapmak istiyorum.

Görünmez olsaydın sevgilinin yanına gider onu gözetler miydin? :)

Ben istemezdim bunu yapmayı:) Hoşuma gitmeyecek şeyler öğrenebilirdim. Bir insanın özeline girince mutsuz olabileceğin şeyler çıkabilir. Bir şeylerin gerçeğini öğrenmek isterdim. Mesela biriyle buluşacağım diyelim. Bana hala trafikteyim diyor. Mümkün değil. Onu o an görebilmek isterdim.

Bir fırsatı olsa hangi Hollywood starıyla evlenmek isterdin?

Johny Deep diyesim geliyor ama ona 15 yaşında karar vermişim. Ama şimdi yaşlandılar:) Hugh Jackman ile evlenirdim.

Bir gün bir ünlü ile yer değiştirme şansın olsa o kişi kim olurdu?

Gigi Hadid çok eğleniyor gibi görünüyor. Onunla yer değiştirmek isterdim:)

Senin adreslerin neler?

Eylofficial. Facebook sayfam da Twitter’da aynısı. Youtube sayfamdan da takip edebilirsiniz.

Eylül diyor ki! Her şey geçiyor. Hiçbir şey dünyanın sonu değil. ama insan öyle sanıyor. çok melankolik ve takıntılı bir genç kadın olarak size bunu söyleyebilirim:) Hayat Hep daHa iyisini gönderiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.