Tarz yakala

Bu sezon neler moda, vücuduna uygun kıyafetler nasıl olmalı, özel günlerde ne tür elbiseler tercih etmelisin? Bu soruları senin için uzmanına sorduk!

Hey Girl - - BU AY - Derleyen Bilgecan Koçana

Sezonun en büyük trendi her markada karşımıza çıkan ve gömlekten eteğe, pantolondan tişörte bütün kıyafetleri süsleyen volanlar… Bunun yanı sıra çiçek ve hayvan figürlü nakışlar, üç boyutlu baskılar, sloganlı sweat ve tişörtler, omuzları açıkta bırakan kesimler ön planda. Genç kızlar arasında kum saati vücut tipinin ağırlıkta olduğunu ifade eden Dilek Hanif: “Kum saati vücut tipine sahip genç kızlar; kloş etekler ve dökümlü kumaşlar ile bellerini ortaya çıkararak daha ince bir görünüm elde edebilir. Koyu renkler, dökümlü kumaşlar ve maksi etekler tercih ederek de birkaç kilo fazlayı saklayabilirler. Bu kombini platform topuklarla kombinleyerek de ince ve uzun silüetler yaratılabilir” diyor.

Abiye seçimler

Kıyafet seçimlerimizde gerek model gerekse renk bakımından daha cesur davranabileceğimizi belirten ünlü tasarımcı: “Ben gençlere açık tonları, uçuşan kumaşları çok yakıştırıyorum. Burada unutulmaması gereken nokta ise, seçimlerin yaşa uygun yapılması, onları olduğundan büyük gösterecek renk ve modellerden kaçınılması… Tabii ki yine kıyafet seçiminde, kıyafetin giyileceği etkinliğin niteliği de büyük önem taşıyor. Mezuniyet insanın hayatında bir kez olacak bir etkinlik olması dolayısıyla özeni hak ediyor. Özellikle böylesine önemli gecelerde gençler, içerisinde kendilerini rahat hissedecekleri, arkadaşları arasında fark yaratacakları ve dikkat çekecekleri, kendi ruhlarını en doğru şekilde ifade edecek tasarımları tercih etmeliler. Doğum günü veya yaz gecesi partileri gibi soft davetler için ise günden geceye uyarlanabilir kokteyl elbiseleri güzel bir seçim olacaktır” diyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.