ASKER!

One Direction’ın yakışıklısı Harry Styles, ilk kez bir filmde yer alıyor. Üstelik asker kıyafetleriyle karşımıza çıkıyor. Bu heyecan kaçmaz!

Hey Girl - - K-PO -

İLK FİLM, İLK heyecan

Yıllardır Harry Styles’ı bir filmde izlemeyi umuyorduk ancak onu bir tek One Direction belgesellerinde ve kliplerinde görebilmiştik. Artık bu duruma veda edebiliriz. Çünkü Harry, tekrar tekrar izleyebileceğimiz “Dunkirk” filmiyle bize oyunculuğunu göstermeye hazırlanıyor. Film, 1940 yılında İkinci Dünya Savaşı sırasında geçen bir olayı anlatıyor. Harry ise bir askeri canlandırıyor. Onun ve yaklaşık 7 bin İngiliz askerinin etrafı Alman askerleri tarafından sarılıyor. Böylece hayatta kalma mücadelesi başlıyor.

HANGİ ROLDE?

Harry’nin rolünü 21 Temmuz’dan önce öğrenemeyeceğiz gibi duruyor. Baş karakterlerden biri olan yakışıklı yıldızın karakterinin ismi bile henüz netlik kazanmadı. Bazı kaynaklara göre Alex, diğerlerine göre ise Tommy rolünü canlandırıyor. Filmin fragmanında, Harry’i birkaç kez görme fırsatı yakalıyoruz. Askerlerin yanında oturuyor, patlayan bombaların yanında kalıyor hatta denizin altında boğuluyor. Boğulma sahnesi o kadar etkileyici ki, filmi izlemeden başına gelenleri tahmin edemiyoruz. Bu yüzden akılları kurcalayan en büyük sorulardan biri, Harry’nin canlandırdığı karakterin kurtulup kurtulamayacağı…

SEÇİLEN İSİM OLDU

Harry’nin bu rol için binlerce kişinin arasından seçildiğini biliyor muydun? Filmin yönetmeni Christopher Nolan, Tom Hardy, Kenneth Branagh, Mark Rylance ve Cillian Murphy gibi oyunculuk konusunda kendini ispatlamış isimlere projede yer vermeye karar verdi. Ancak askerlerin tanınmamış isimler seçilmesini istiyordu. Bu yüzden daha önce pek fazla deneyimi olmamış kişileri seçmeye öncelik verdi. Harry’nin rolü için ise binlerce aday başvurmuştu. Şarkıcıyı herkes One Direction grubundan tanıyor olsa da daha önce hiç sinema deneyimi olmaması onu bir adım öne çıkardı. Böylece seçilen isim o oldu!

HER ŞEY FİLM İÇİN

Harry Styles’ın eskiden sahip olduğu uzun saçlarını hatırlıyor musun? Bir yardım kuruluşuna destek olmak için saçlarını kesmiş ve fotoğrafını Instagram’dan paylaşmışıştı. Bu olayın filmin çekimlerinden hemen önce olması tesadüf değil! Çünkü 1940 yılını anlatan film- de Harry’nin uzun saçlara sahip olması mümkün değildi. Yakışıklı ise ilk oyunculuk deneyimi için hiç düşünmeden saçlarını feda etti!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.