TAHT ICI N SAVASI YORLAR

“Taht Oyunları” 7. sezonla macera dolu hikayesine devam ediyor. Bakalım tahtın sahibi bu sezon değişecek mi?

Hey Girl - - O SIMDI -

Savaş başlıyor!

Büyük bekleyiş bu ay sona eriyor! “Taht Oyunları” yepyeni bölümleriyle yeniden izleyicilerle buluşuyor… 7. sezonun en önemli özelliklerinden biri, finalden bir önceki sezon olması. Yani bu sezon büyük savaş başlıyor. Ancak bu savaş göründüğünden de karışık. Çünkü kahramanlarımız bir yandan tahtın gerçek sahibi olmak için savaşacaklar, bir yandan da Ak Gezenler tehlikesiyle karşı karşıya gelecekler. Büyük savaşa hazır ol! Üstelik yeni sezondan yeni kareler de yayınlandı!

Cersei Lannister Kraliçelerin intikamı büyük olur! Bir süre hapis hayatı yaşayan ve güçlerinin bir kısmı elinden alınan Kraliçe Cersei, Büyük Sept’i yerle bir ederek tüm düşmanlarından kurtuldu. Ancak hesaba katmadığı şey kral olan oğlu Tommen’in intihar edeceğiydi. Böylece kocasını ve tüm çocuklarını kaybeden Cersei, tahtın tek sahibi oldu.

Jon snow Sansa ile bir araya gelen Jon, çok büyük bir savaş kazandı. Ancak daha önemli olan konu, Jon’un soyağacının belli olmasıydı. Geçen sezon öğrendik ki Jon aslında hem Targeryan hem de Stark kanı taşıyor. Yani Sansa ile Jon aslında abi kardeş değil, kuzen!

tyrion Lannister Kardeşi Cersei’dan kaçan kaçan Tyrion, düşmanları Daenerys’nin sağ kolu oldu. Tyrion ise ilk defa bu kadar mutlu. Çünkü burada kimse onu hor görmüyor, hatta zekasından dolayı pek çok kez takdir ediliyor. Onun düşmanı artık Cersei’den başkası değil!

arya stark Westeros’a dönerek intikamını almaya başlayan Arya, küçük bir kız çocuğundan bir savaşçıya dönüştü. İlk intikamını ise Frey’lerden aldı. Arya’nın en büyük şanssızlıklarından biri kardeşleriyle yolunun bir türlü kesişememesiydi.

Daenerys targaryen Khaleesi, sonunda beklenen seferi gerçekleştiriyor. Askerlerini yanına aldı, gemileriyle beraber denize açıldı. Tabii ejderhalarını da yanına almayı ihmal etmedi. Daenerys’in taht savaşı asıl şimdi başlıyor!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.