GÜZELLİK

Hey Girl - - MODA -

saçlarım kabarıyor

Deniz, havuz, güneş derken saçların gitgide kabarmaya başladı. Saç tipine uygun şampuanını kullandıktan sonra kabarmayı ve elektriklenmeyi önleyen saç kremi ve yağlar yardımına koşabilir. Denize gitmeden önce koruyucu yağlar kullanmayı ve banyodan sonra besleyici saç serumları sürmeyi alışkanlık haline getirirsen, bu sorunla başa çıkabilirsin.

Cildim kuruyor

Eğer cildini yeterince nemlendirmezsen ve koruyucu sürmeden güneşlenirsen hızlı bir şekilde yanarsın. Bunun sonucunda da cildinin kuruyup soyulmasına neden olursun. Güneş koruyucusu sürerek güneşlenmeli, duş aldıktan sonra nemlendirici krem uygulamalısın. Haftada bir yapacağın peeling de ölü derilerinden kurtulman için yardımcı olabilir.

ter kokuyorum

Duygu değişimlerin sıcak havayla birleştiğinde terlemen kaçınılmaz bir hale geliyor. Bunu önlemek için sabah akşam duş almalı, deodorant ve roll-on kullanmayı ihmal etmemelisin. Ayrıca tişörtlerini iki gün üst üste giymemeli, her gün yeni bir kıyafet seçmelisin.

Bacaklarım kuruyor

Uzmanlar sağlıklı cildin parlak göründüğünü durmadan yineliyorlar. Zaten kupkuru olan bacaklarının hiç de çekici olmadığının sen de farkındasın. Güneşten sonra duş al ve bacaklarına nemlendirici krem sür. Güneş sonrası losyonlar bacağının nemini geri kazanması için sana çok yardımcı olacak. Bacakların çok kuruysa badem yağı sürmeyi de deneyebilirsin.

tırnaklarım sararıyor

Tuzlu ve klorlu su tırnaklarını yıprattı mı? Ojenin de etkisiyle tırnakların iyice sarardı. O halde onlara biraz nefes aldırmaya ne dersin? Ojesiz gezdiğin günleri çoğaltmakla işe başlayabilirsin. Koyu renkler yerine açık olanları tercih etmeli, ojeni tek kat halinde sürmelisin. Tırnaklarını besleyen kremler de çok işine yarayabilir. Sudan çıktıktan sonra ise duş almalı ve tırnaklarını temiz tutmalısın.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.