SAĞLIK

Hey Girl - - MODA -

Kulağım ağrıyor

Kulakların hassas ise ve her sene ağrı problemi çekiyorsan, artık onun sesine kulak vermelisin! Öncelikle yüzerken bone ya da kulak tıkaçları kullanmalısın. Eğer yapamam dersen başını suya sokmamaktan başka çaren yok. Ayrıca kulağına su kaçmasına neden olabilecek şekillerde yüzme. Su sıçratma gibi oyunlardan uzak dur. Kulağını kulak temizleyici çubuklarla asla karıştırma.

Gözlerim yanıyor

Eğer havuzun kloru, denizin tuzu gözlerine zarar veriyorsa, deniz gözlüğü kullanmadan yüzmemen gerekiyor! Gözlüğün olmadığı zamanlarda, gözlerini suyun altında açma. Ayrıca havuzun kirli olduğunu düşündüğünde suyun dibine doğru dalma. Çıktıktan sonra yüzünü temiz suyla yıkamayı da ihmal etme.

Vücudumda mantar oldu

Denizden ya da banyodan çıktıktan sonra vücudunu, özellikle de ayaklarını ıslak bırakırsan, naylon kıyafetler giyip aşırı terlersen, derinde mantar oluşmasına sebep olursun. Bunu önlemek için havuz başında, sahilde, duş kabininde terliksiz dolaşma. Mantara yakalanırsan bir doktora danışarak krem ve spreylerden faydalan. Başkalarının eşyalarını kullanma!

sürekli tuvaletim geliyor

Sık idrara çıkma, idrarda yanma, sızlama, kasıklara vuran ağrı gibi şikayetlerin varsa, idrar yolu enfeksiyonu yaşıyorsun demektir. Bunun en önemli nedeni tabii ki havuzlar. İlk adımın bu durumu fark eder etmez bir uzmana gitmek olmalı. Çünkü basit bir sorun gibi başlayan bu hastalık, böbrek enfeksiyonuna kadar ilerleyebiliyor. Doktorun verdiği ilaçları kullanmanın yanı sıra, bol bol su iç. Ayaklarını soğuktan koru. En azından tedavi süren boyunca havuz ve denize girme.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.