PEŞİNDEYİZ kaTY!

Katy Perry’nin merakla beklenen beşinci stüdyo albümü “Witness”, 9 Haziran’da raflardaki yerini aldı. Albümle ilgili tüm detaylar bu yazıda!.

Hey Girl - - MODA - Yazı Bilgecan Koçana

Albümün ilk single’ı, altın plak ödüllü “Chained To The Rhythm”, 10 Şubat’ta piyasaya çıkmıştı. Skip Marley’in de yer aldığı şarkı Billboard Hot 100 listesine dört numaradan giriş yapmıştı ve Katy Perry’nin bu listede ilk ona girmeyi başaran on dördüncü şarkısı olmuştu. “Chained To The Rhythm”i 28 Nisan’da yayınlanan “Bon Appetit” takip etti. Migos’un da yer aldığı şarkının video klibi yalnızca 18 günde 100 milyon izlenmeye ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Son olarak, Nicki Minaj’ın yer aldığı, Duke Dumont’un prodüktörlüğünü yaptığı üçüncü single “Swish Swish”, 19 Mayıs’ta dinleyiciyle buluştu. Albümün konser turu “Witness: The Tour” iki kısımdan oluşuyor. Amerika ayağı 7 Eylül’de başlayacak ve 5 Şubat 2018’de sonra erecek. Avrupa ayağı ise 23 Mayıs – 25 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

WItness

Albümle aynı adı taşıyan açılış şarkısında Katy, hayatı paylaşabileceği, onla aynı dili konuşan bir sevgili arıyor. “Sahip olduğum herşeyi kaybetsem, yine de benimle kalır mıydın? Benim sevgim yeterli olur muydu?” diyen Katy, bu şarkıyla gerçek aşkın nasıl bir şey olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Hey Hey Hey

“Hey Hey Hey”, şarkıcının beşinci stüdyo albümünün güç marşı. Feminen ve nazik olsa da kesinlikle zayıf ve kırılgan olmadığını, güçlü ve metanetli olduğunu tüm dünyaya ilan eden Katy, bu sözlerle tüm kadınlara ilham vermek istiyor.

Roulette

Katy, bu şarkıda bir geceliğine olsun duvarlarını yıkmaktan bahsediyor. Eski sevgilisi yeniden çıkageliyor ve o da bunu, tadını çıkarabileceği bir fırsat olarak görüyor. Onunla geçireceği bu gece gibi, rulet de tamamen şansa dayalı, cesaret isteyen bir oyundur!

sWIsH sWIsH

Katy Perry ve Nicki Minaj, albümün üçüncü single’ında ilk defa aynı şarkıda yer alıyor. Şarkının konusu ise etrafımızdaki gereksiz negatiflikten uzaklaşmak ve bize nefret duygusu besleyen herkese karşı başı dik bir şekilde, güçlü durmak. Ayrıca bu şarkının Taylor Swift’in Katy’ye atıfta bulunduğu “Bad Blood”a bir yanıt olduğu düşünülüyor.

D e ja V u

“Deja Vu”, o anda yaşadığınız bir şeyi sanki daha önceden yaşamışsınız gibi hissettiğiniz anları anlatan Fransızca bir terimdir. Katy de bu şarkıda, sürekli aynı tartışmaların ve sorunların yaşandığı, kendini tekrar edip duran, kısır döngü halini almış bir ilişkiden bahsediyor.

PoWeR

“Ben bir tanrıçayım ve sen bunu çok iyi biliyorsun. O yüzden bana saygı gösterirsen çok iyi edersin!”diyen Katy, bu şarkıda sevgilisine sahip olduğu gücü anlatıyor. Ayrıca kendi güçlerinin farkında olmaları, kimsenin altında ezilmemeleri için kadınlara ilham veriyor.

MInD Maze

Bazen zor da olsa bir seçim yapmak gereklidir. Bu şarkı da yolunu kaybetmek ve daha sonra o durumdan kurtulmanın yollarını aramak hakkında. Akıl oyunlarıyla dolu bir labirentte, doğru yolu bulmaya çalışanlara.

MI s s yo u Mo R e

“Seni, seni sevdiğimden daha çok özlüyorum” diyen Katy, bu şarkıda eski sevgilisine, onunla birlikte geçirdiği zamanı hatırlatan ne kadar çok şey olduğundan ve onu ne kadar özlediğinden bahsediyor.

CH a I n e D to tH e RHytHM

Şarkıcının 2016 yılında sergilediği siyasi duruşun bir göstergesi olan bu politik şarkı, özgürlük, gerçekleri görmek ve zalimliklere karşı isyan etmek gibi konuları işliyor.

tsunaMI

Bu şarkıda aşkı bir okyanusta yüzmeye benzeten Katy, sevgilisini, birlikte suyun derinlerine dalmaya ve aşklarıyla bir tsunami dalgası yaratmaya davet ediyor.

Bon aPPetIt

Albümün ikinci single’ı olan “Bon Appetit”, tam bir yaz ve dans şarkısı. İştahı kabarık sevgilisini doyurmaya çalışan Katy, “Afiyet olsun” diyor.

BIggeR tHan Me

Hayattaki amacını bulmaya yönelik bir konusu olan şarkıda Katy, “Sesim titrese bile doğruyu söyleyeceğim, söylemek zorundayım, korkunun gözlerinin içine bakmak için gerekli gücü toplayacağım” diyor.

s aV e a s DRaft

Yaşadığımız dijital dünyanın tehlikelerini konu alan şarkıda Katy, “Yazıyorum, siliyorum ve tekrar yazıyorum. Biliyorum ki eski defterleri açmanın hiçbir faydası yok. O yüzden derin bir nefes alıp, bu mesajı taslaklara kaydediyorum” diyor.

PenDuluM

Sizi güçsüzleştiren her şeye ve herkese karşı dik durmayı ve kendin olmayı öğütleyen şarkı, “Sen çok eşsizsin, tuhaf değilsin ve düzeltilmeye ihtiyacın yok” diyor.

I n to M e yo u se e

Katy, albümdeki en kişisel şarkı olduğunu söylediği bu slow aşk şarkısında, sevgilisinin, kendi etrafına ördüğü duvarları yıkmayı nasıl başardığını anlatıyor. “Duvarlarım öyle yüksekti ki, kimse ulaşamadı. O kadar korkuyordum ki, yalnızca saklanmayı biliyorum. Beni tanımazlarsa, beni incitemezlerdi. Sonra sen geldin ve altta yatan hazineyi bulmak için çabaladın, hiç bilmediğim bir yönümü ortaya çıkardın” diyen Katy, insanlara karşı daha açık olmamız gerektiği mesajını veriyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.