Hobilen, yenilen

Hey Girl - - BU AY - Yazı Bilgecan Koçana

“Nelerle uğraşıyorsun? İleride ne olmak istiyorsun?” gibi sorular, cevabını bilmediğimiz durumlarda oldukça can sıkıcı olabiliyor. Öyleyse yaz tatilindeki boş vaktinde kendini geliştirmek için bir hobi edinmenin tam zamanı. “Nasıl mı?” diye soruyorsan bu yazı tam senlik.

İlk olarak ilgilendiğin konuya karar verelim. spora ilgin varsa yeni bir spor dalıyla ilgilenebilir, ata binmeyi öğrenebilir veya müziği seviyorsan bir enstrüman çalmayı öğrenebilirsin. resim yapmayı seviyorsan resim kursuna gidebilir, yazı yazmayı seviyorsan bir blog yazmaya başlayabilir veya deneyimlerini paylaşabileceğin bir youtube kanalı açabilirsin.

İlgilendiğin alan hangisi olursa olsun başarılı olup olamayacağın konusunda endişelenmemelisin. Unutma zamanla kendini geliştirip çok daha iyi olabilirsin. Önemli olan uğraştığın hobiden zevk alman ve kendini iyi hissetmen. Çekincelerin yüzünden başlama cesaretini gösteremezsen ileride bunun pişmanlığı yaşayabilirsin.

Şu an hobi olarak ilgilendiğin alan belki de ileride senin mesleğine dönüşebilir ve hayatına bambaşka bir yön verebilir! Bu yüzden neyi en çok sevdiğine karar verdikten sonra bu kararının arkasında durmalı ve ailenin ve arkadaşlarının desteğini almalısın. eğer ailen bu uğraşının okulunu etkileyeceğini düşünüyorsa sorumluluk sahibi bir genç kız gibi davranarak onlara aksini gösterebilirsin. Ayrıca “Bunun için daha çok gençsin” ya da “Bu yaştan sonra öğrenemezsin” diyenlere kesinlikle kulak asmamalı ve kendine inanarak bildiğin yolda ilerlemelisin. olumsuz eleştirilerle karşılaşırsan kesinlikle canını sıkmamalısın. Kimse kusursuz değildir. Bu yüzden sosyal medyada gördüklerinle kendini kıyaslamamalısın. Hoşuna gitmeyen özelliklerin yerine sevdiğin özelliklerine odaklan ve kendin ol! Başardığını gördükçe yaşayacağın mutluk paha biçilemez olacak. Üstelik bu sayede hayatındaki birçok sorundan da uzaklaşarak her şeyin üstesinden daha kolay gelebileceksin. Kuracağın yeni dostluklar da cabası! Öyleyse daha ne duruyorsun, haydi kalk ve hayallerinin peşinden koşmaya başla. Kendine uygun hobiyi bulmak için işte sana birkaç örnek:

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.