Tatilin 7 kuralı

Yazın keyfini doyasıya çıkarmak, mutluluğuna mutluluk katmak için tatilde bu kuralları mutlaka uygula.

Hey Girl - - BU AY - Yazı İpek Koşan

1 Cildine iyi bAk

Yaz demek, bol bol yüzmek ve güneşlenmek dem demek. Biz buna hazırız; peki ya cildimiz? Hav Havuzun kloru, denizin tuzu, güneşin sıcağı derk derken cildin kuruyup solabilir. Ama sen, timsah d değil bir prensessin:) Bu yüzden cildin pul pul de değil, yumuşacık görünmeli. O halde önlemini al ve kremlerini yanından ayırma. Şort giydiğinde kupkuru bir bacakla karşılaşmamak için güneş s sonrası kremlerden de kullanabilirsin.

2 Güneşten korun

Uzmanlar yıllardır güneşin zararlarından bahsedip duruyor. Bizce sen de hepsini gayet iyi biliyorsun. Biz Heygirl yazarları düşündük de, güneşin altına yatıp saatlerce güneşlenmek biz zim küçüklüğümüzde kaldı:) Sende hiç o olmamalı. Güneş koruyucusuz güneşin a altında kaldığında ileriki yaşlarda ortaya ç çıkabilecek leke gibi problemlerin önünü a açmış olursun. Ayrıca kıpkırmızı ve soy yulan bir ciltten de kaçamazsın. Ama sen nin istediğin bunlar değil, öyle değil mi? O halde tehlikeli saatlerde gölgelerde t takıl. Saat 15.00’dan sonra özgürlüğün ne kavuş:) Bu arada, tarihi geçen güneş k kremlerini boşu boşuna kullanma:)

3 MAkyAj mı?

Yaz aylarında cildimiz zaten bronzlaştığı için ekstra bir fondötene ihtiyaç duymazsın. Ek olarak, sıcakta süreceğin ürünler yüzünden adeta eriyerek akar. Hele hele plaja giderken makyaj yaparsan sana gülümseyen yüzlerle karşılaşabilirsin. Sen zaten doğal halinle çok güzelsin:) İşte bu yüzden, en fazla dudağına süreceğin renkli bir lip balm ile plaj makyajını yapabilirsin. Akşam çıkarken de allık, rimel ve ruj yeterli olacaktır.

4 ÖdünÖ verme

Tek amacın plajdaki yakışıklının dikkatini çekmekti ama şimdi burkulan ayağınla şezlongta etrafı kesiyorsun. Böyle bir durumla karşılaşmamak için oyunun dozunu kaçırma. Artistik bir şekilde atlayacağım derken yere yuvarlanma. Ya da poz vereceğim derken dikenlere batma:) Bazı durumlar seni zor durumda bırakabilir. Bu yüzden hareketlerini yapmadan önce iki kez düşün.

5 TArzını belirle

Sahillerde fırtına estirmek senin işin:) Ama bunu yaparken tarzını doğru yarattığından emin ol. Olmadığın biri gib göründüğün sürece doğallıktan uzaklaşmış olacaksın. İlk adımın bikinin/mayon. Tercihin hangisinden yana olursa olsun ikisi de bedenine uymalı, ne küçük ne de büyük durmalı. İkinci olarak tarzın, kusurlarını gizlemeli. Örneğin göbeğin mi var? Bikinin, sağdan soldan göbeğini fışkırtmamalı:) İşte yüksek bel bikini altları da bunun için var. Basenlerinin büyük olduğunu mu düşünüyorsun? O halde renganerk pareolara da mutlaka göz atmalısın. Sen yeter ki bedenini tanı ve ihtiyaçlarını ona göre belirlemeyi başar.

6 Gerçeklerden uzAklaşma

Yaz aşkları meşhurdur. Tatil boyu aşkımızı yaşar, sonra evlerimize döner, çoğumuz birbirimize veda ederiz. Ama biz kızlar lar, erkeklerden daha romantik olduğumu muz için sulu gözlerimizle acı çeker duru ruruz. Bazılarımız da hayal kırıklığı yaş şar. Çünkü karşıdaki yalan söylemiştir. B Biz de aşık olduğumuz için ne söylerse in inanırız. Hal böyle olunca, kalbimiz her y yaz kırılır durur. O zaman buna bir son verelim! Kısa bir sürede tanıdığın bir erkeğe çabucak bağlanma. Her dediğineğ inanma ve seni üzmesine asla izin verme. Eğer çok isterse kış aylarında da seninle görüşecektir. İşte böyle bir durumda bakış açımızı değiştirebiliriz:)

7 Aşkını sen seç

Artık “yaz bitti, aşk bitti” olayını yaşamak istemiyorsan mantığını konuşturma zamanı. Eğer 254654654 km ötedeki birine aşık olmazsan acı da çekmezsin:) Mantıklı değil mi? O halde gözüne nerede yaşadığını bildiğin yakışıklıları kestir. Beğendiğin kişi tatil bitince uzaklara mı gidecek? Hiç bekleme. Mutlu olacağın bir aşk, doğru zamanda, doğru yerde mutlaka karşına çıkacaktır.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.