Popüler ol

Koskoca yaz tatilini bitirdin ve önünDE yEnI BIr okul yılı sEnI BEklIyor. OkullArın AçılmAsıylA BIrlIktE kEnDIn IçIn DE yEnI BIr BAşlAnGıç yApmAyA nE DErsIn? SEnIn IçIn HAzırlADığımız önErIlEr sAyEsInDE HEm kEnDInI GElIştIrECEk HEm DE popülErlIk BAsAmAklA

Hey Girl - - BU AY - Yazı Bilgecan Koçana

Kendİnİ Sev

Her şeyden önce yapman gereken en önemli şey bu, çünkü günün sonunda yine kendinle baş başasın. Nasıl giyinmek istiyorsan öyle giyin, zorunluluktan değil sana iyi hissettirdiği için egzersiz yap, dans et, yüz… Bunları yaparken çok eğlen. Şu anda olduğun halinle gayet mükemmelsin ve sen kendini seversen etrafına yayacağın enerji hayatına mutluluğu çekecek. Kendini sevmeden başkalarının sevgisini kazanamazsın.

Bol bol oku

Okumak zihnini çalıştırır, sana farklı dünyaların kapılarını açar, değişik bakış açılarını görmeni sağlar. Roman, şiir, dergi her ne olursa okumaya çalış. Hem zevk aldığın hem de bilgi edinmek için okumayı günlük bir alışkanlığın haline getir. Bunun sana katacağı bilgi ve kültür etrafındakilerin beğenisini kazanacak.

ArKAdAşlıKlArınA öNem ver

Bazen bir arkadaşlığın bitmesi gerektiğini kabullenmek zordur ancak sana zarar verdiğini düşünüyorsan bunu yapmalısın. Arkadaşlar değişebilir ancak iyi ve kötü arkadaşlıkların hayatındaki kalıcı etkileri seni şekillendirir. Kötü biten arkadaşlıklar da sana önemli bir şey öğretir, bunlardan ders çıkar ve iyi ve kötü zamanında senin yanında olacağını bildiğin arkadaşlarının değerini bil ve birlikte eğlencenin tadını doyasıya çıkarın.

ruhuNa ve zİhnİne İyİ bAK

Uykunu al, güzel beslen, meditasyon yap, her gün hayal kur ve sevdiklerinle bolca vakit geçir. Seni mutlu ve sağlıklı kılacak şeyleri yap ki önüne çıkacak zorlukların kolayca üstesinden gelebilesin. Her yıl karşına daha karmaşık sorunlar, daha zor sorumluluklar çıkıyor olabilir ancak sen de aynı şekilde büyüyüp, olgunlaştıktan sonra bu hiç problem değil.

AKtİF ol

İlgini çeken hobiler bul, bunun diğer insanlar tarafından havalı bulunan bir şey olup olmadığını önemseme ve sevdiğin konuda bir şeyler yap. Sonuç olarak bu aktiviteleri yaparken seninle aynı şeylerden hoşlanan insanlarla tanışacaksın ve zevk aldığın hobiyi yaparken çevreni genişletmiş olacaksın. Elinden geldiğince farklı yerler gezmeyi de unutma.

Farklı İnsAnlArlA buluş

Karşı taraftan beklentilerini anlamanın en iyi yolu karşılaştırma yapmaktır, bunun için de farklı insanlar tanıman gerekir. İyi veya kötü geçmesi önemli değil, bunu karşındaki kişiyi tanımaya çalıştığın bir deney olarak düşün. Son olarak şunu hiç unutma; sonunda birlikte olacağın kişi senin en iyi halini ortaya çıkaran kişi olmalı.

İyİlİKsever ol

Çevrendeki herkese karşı her zaman nazik ol. İnsanlara her gün küçük ve basit jestler yapmak hem seni hem de onları mutlu edecek ve herkes tarafından sevilen biri olmanı sağlayacak. Bazı insanlardan farklı bir tavır görsen bile iyilikle karşılık ver, bu seni her zaman için daha üstün kılar.

FotoğrAF çek

Fotoğraf çekmek; gittiğin yeni yerleri, denediğin yeni şeyleri, yaşadığın güzel ve önemli anları kaydetmenin en güzel yoludur. Çektiğin bu güzel fotoğrafları sosyal medyada paylaşmak ise tabii ki seni takip eden insanların ilgisini çekecektir. Ancak lütfen fotoğraf çektikten sonra telefonunu veya kameranı bir kenara kaldırıp anın tadını çıkarmayı unutma.

GüNlük tut

Zamanla birlikte yaşadığın olaylar hafızanın derinliklerinde kaybolurken, olaylara bakış açın da sürekli olarak değişir. Yılın sonunda, yazdıklarını okuduğunda hem güzel anılarını yeniden hatırlayıp gülümseyecek hem de muhtemelen o sırada aşırı duygusal yaklaştığın olaylar karşısında şu an ne kadar değişmiş ve büyümüş olduğunu göreceksin.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.