Editörden

iPad Magazine - - Icindekiler - Ferhat Verdi

Merhaba sevgili iPad Mag okuyucuları. Yine yaza yeni süprizlerle giriyoruz. Apple, WWDC 2015’de iOS 9’u duyurdu. Bu güncellemeyle aslında diğer ürünlerde alışık olduğumuz düşük enerji modu, çoklu ekran gibi yenilikleri Apple severlere sunacak. Haritaya toplu ulaşım verilerinin eklenmesi, Siri’nin geliştirilmesi sevindirici. Ayrıca Apple, Apple Watch’ta kullanacağı işletim sistemini de tanıttı. Bir sonraki sayımızda tüm bu yenilikleri işleyeceğiz.

İlk iPad, 3 Nisan 2010 tarihinde piyasaya çıktı ve o zaman Apple Store’da 500 uygulama vardı. 5 yıl sonra, Apple WWDC 2015’te mobil uygulama mağazası App Store’un 1.5 milyon uygulamaya eriştiğini duyurdu. Apple Store’da indirme sayısının 100 milyara ulaşması aslında uygulamaların öneminin bir başka kanıtıydı.

Bizler bu sayıda, sayfalarımız yettiğince, sizlere iPad’in olmazsa olmaz uygulamalarını derledik. Photoline dergisinin AğustosEylül sayısında Sinan İnan’ın bahsettiği Time Lapse tekniğini İpad’inize indireceğiniz uygulama ile de basitçe yapabilirsiniz. Fotoğraf keyfini ilginç noktalara taşıyan tüm programlar “iPad ve Fotoğraf” bölümünde.

Bu sayımızda ayrıca doktorların ve mimarların işlerini kolaylaştıracak uygulamaları derledik. Medikal tıp sözlüğü artık iPad’inizde. Radyologlar, psikiyatristler, tıp öğrencileri kendilerine göre uygulamaları “iPad ile tıp ve anotomi” bölümümüzde bulabilir. Uçmak özgürlüktür. Siz de uçmak ister misiniz? Simülatör uygulamaları bölümündeki uygulamalarla kendinizi metronun, trenin, uçağın içinde hissedebilirsiniz. Uygulamaları kullanırken, iPad’inizin şıklığına şıklık katacak, sesini güzelleştirecek uygulamaları da es geçmedik.

Bir sonraki sayıda tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.