Apple’dan baş döndürücü yenilikler

iPad Magazine - - Icindekiler -

Teknoloji dünyasının önde gelen şirketi Apple, her sene Eylül ayında gerçekleştirdiği lansmanların 2015 yılı ayağını bir basın ordusu önünde gerçekleştirdi. 9 Eylül’de Türkiye saati ile 20:00’da başlayan etkinlik kapsamında şirketin en önemli isimleri sahne alarak, Apple’ın yeni teknoloji cihazları ile yazılımlarına dair detayları paylaştı. Merakla beklenen iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin yanı sıra iki yeni iPad modeli tanıtıldı. Yeni model iPad Pro, 12.9 inçlik ekran boyutu ile şirket adına yeni bir ürün serisinin başlangıcına işaret ederken cihazın büyük ekran boyutu, güçlü donanım özellikleri ve zarif tasarımı dikkat çekti.

iPad mini 4 ise Apple’ın bir diğer yeni modeli. Şirketin küçük ekranlı iPad serisinin en son üyesinde geliştirilen özellikler öne çıkarken kullanıcı deneyimi artıran iOS 9 ile gelen Multitasking özelliğinin cihaz üzerindeki kullanım metotlarına yeni bir bakış açısı kazandıracağı net bir şekilde görüldü. Her iki iPad modeline ilişkin detayları ilerleyen sayfalarda bulabilirsiniz.

Apple, yeni akıllı telefon ve tablet modelleri ile birlikte uzun yıllardır güncellenmeyen Apple TV’yi yepyeni bir form beraberinde tanıttı. Şirketin akıllı saat serisi Apple Watch’a yeni renk ve kayış seçenekleri, yazılım ekosistemine dair son gelişmeler ve iOS 9, watchOS 2 hakkında detaylar ile birlikte yılın merakla beklenen lansman etkinliği tamamlandı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.