iPad Pro hakkında her şey!

Tüm detayları ile Apple’ın 12.9 inç ekranlı dev tableti…

iPad Magazine - - Icindekiler -

Apple, 9 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirdiği etkinlikte yeni iPad Pro’yu tanıttı. İlk emareleri bundan yaklaşık 3 yıl önce ortaya çıkan bir Apple patentine dayanan iPad Pro’ya dair iddialar özellikle 2015 yılında çok daha yüksek sesle dile getirilmeye başlanmış, Haziran ayındaki Apple Geliştiriciler Konferansında önizleme sürümü tanıtılan iOS 9’un Multi-Tasking adını alan ‘bölünmüş ekran’ özelliği, iPad Pro olasılığını hiç olmadığı kadar artırmıştı.

iPad Pro, tablet sektöründe uzun yıllardır devam eden 7-10 inç arası ekran boyutu yarışına ayrı bir kulvar getiriyor. İşin ilginç yanı ise Apple’ın bu kulvarda en azından bir süre yalnız başına koşacak olması. Çünkü iPad Pro’nun dışında çok az sayıda büyük ekranlı tablet söz konusu. Örneğin Çinli Xiaomi’nin bu alanda adımlar attığı, Samsung’un da yakında büyük ekranlı modelleri ile teknoloji raflarında yer alacağı biliniyor. En nihayetinde ise Apple’ın iPad Pro’su kısa bir süre sonra, Kasım ayında potansiyel kullanıcıları ile buluşmaya başlayacak. Bizler de bu konuda iPad Pro’nun özelliklerine

detaylı olarak ele aldık. iPad Pro hangi özelliklere sahip, neler vaat ediyor? İşte yanıtlar…

Hoş geldin yeni tablet deneyimi! iPad her zaman benzersiz basitlikte ama etkileyici bir deneyim sundu. Ve şimdi, geniş 12.9 inç Retina ekranı, iPad Air 2’ye kıyasla neredeyse iki kat fazla CPU performansı ve geliştirilmiş Multi-Touch teknolojisiyle, iPad Pro bu deneyime yeni bir boyut ekliyor. Sadece daha büyük değil. Daha yaratıcı ve üretken olmanızı sağlayan bir iPad. Hem de tamamen yeni bir boyutta.

Büyük fikirler, büyük ekran… iPad Pro, 5,6 milyon pikselle, tüm iOS aygıtları arasında en yüksek çözünürlükteki Retina ekrana sahip. 12.9 inç ekran; 4K video düzenlemeyi, sunumlar hazırlamayı, işinizi yönetmeyi, kısacası yaptığınız her şeyi daha kolay, daha hızlı ve daha ilgi çekici bir hale getiriyor. Ve yeniden tasarlanmış Multi-Touch alt sistemi sayesinde, iPad ile etkileşim kurma yollarınız genişliyor.

12.9 inç ekranında 2732 x 2048 piksel çözünürlük değeri sunan iPad Pro, benzersiz bir renk çeşitliliği içeren üst düzey görüntülere olanak tanıyor. Profesyonel ihtiyaçlar için kurgulanmış bu ekranda film izlemek, sunum ya da benzeri projeleri göstermek büyük bir keyfe dönüşüyor.

A9X Çip iPad Pro’nun kalbinde, 64 bit masaüstü sınıfı mimariye sahip üçüncü nesil yeni

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.