iPad kullanıcıları için 20 pratik ipucu

Dünyanın en çok tercih edilen tablet bilgisayarına yaklaşmak, onu tanımak ve pratik özellikleri ile tanışmak için aradığınız ipuçları burada.

iPad Magazine - - Front Page -

iPad, iPad 2, iPad 4, iPad Air, Mini ve Pro… İkonlaşmış bir seri olduğuna şüphe yok. Dünyanın en çok tercih edilen tablet bilgisayarına erişmek, onu tanımak ve pratik özellikleri ile tanışmak çok kolay. Ekranı, fiziksel buton ve kontrolleri, mobil hayata dair gereken tüm çevre birimleri ile teknolojinin getirdiklerini karşılayan en iyi tüketici elektroniği ürünlerinden biri o. Üstelik Apple ekosistemi ile mükemmel uyum, endüstriyel mühendislik ve kullanıcı dostu özellikleri de cabası. Peki iPad modelinizi- modeli ne olursa olsun- yeteri kadar tanıdığınızı, onu en verimli şekilde kullandığınızı düşünüyor musunuz? Emin olun dünyadaki ve Türkiye’deki kullanıcıların çoğunun son derece pratik şekilde yapılandırılmış iPad kullanım özellikleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıkları görülüyor. iPad modellerinde karakteristik kullanıcı dostu özelliklerin çoğu püf noktasını gereksinim dışı bıraktığı da düşünülüyor, ancak durumun aslında tahmin edilenden daha pratik şekillerde kullanıcısını iPad’in daha verimli kullanımına götürüyor olması, söz konusu durumu farklı bir açıdan ele almayı gerekli kılıyor. Neden kullanıcılar onu daha verimli şekilde kullanmasın sorusundan yola çıkarak siz değerli iPad Magazin okurları için bir rehber hazırladık. Bu rehberde kullanıcının ihtiyaç duyacağı çok sayıda pratik ipucunu, olabilecek en sade ve pratik hali ile ele alıp aktardık. İşte başlıyoruz; birazdan okuyacaklarınız iPad’inize olan sevgi boyutunuzu bile değiştirebilir.

Tablet denilince akla ilk gelen marka Apple iPad’in özelliklerinden tam anla-

Yarım milyara yakın!

iPad, Apple şirketi tarafından tasarlanan, geliştirilen iOS işletim sistemli bir tablet bilgisayardır. İlk iPad, 3 Nisan 2010 tarihinde tanıtıldı. Kullanıcı arayüzü multi-touch ekran üzerine sanal klavye ile kurulmuştur. iPad Wi-Fi ve Wi-Fi ile birlikte hücresel bağlantı da içeren iki farklı türde üretilmektedir. iPad, üretildiği günden günümüze kadar yarım milyara yakın sayıda satmıştır.

mıyla yararlandığınızı düşünüyorsanız bir daha düşünmenizde fayda var demiştik. iPad’lerin gizli kalmış, hatta çoğu

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.