Farklı İhtiyaçlar için Sık Kullanılan 10 Uygulama

Son dönemin dikkat çeken Apple Watch uygulamalarını bir araya getirdik. Apple’ın akıllı saati sadece şık tasarımı ile değil aynı zamanda uygulamalarıyla da dikkat çekiyor. Saate yükleyeceğiniz uygulamalar onun işlevselliğini arttırıyor, ayrılmaz bir parça

iPad Magazine - - Uygulamalar -

Peak

Bir aile yemeğindesiniz ve amcanız da kısa sürede bir yere varmayacak hikayelerden birini anlatmaya başladı. Zamanınızı en iyi şekilde kullanmak için, beyninizi Peak aracılığıyla eğitebilirsiniz. Bu bellek iyileştirme uygulamasının akıllı saat sürümü, şekilleri eşleştirmenizi, kalıpları izlemenizi ve genellikle bileğinize daha önce hiç olmadığı kadar konsantre olmanızı sağlar.

Google Keep

Ona ‘OK, Google’ deyin ve kayıt başlasın… Bu etkileyici uygulama sayesinde aklınıza gelen şeyleri sesli olarak söyleyebilir, akıllı saatinizin kaydetmesini sağlayabilirsiniz. Günboyu aklında fikirler gezinen insanlar için son derece faydalı bir uygulama. Basit oluşu ve sade kullanıcı arayüzüyle de iddialı.

Run Keeper

Akıllı saatlerle spor arasında gerçek bir bağ var, bu yöndeki birçok modelin temel aldığı nokta da bu. Yürüyün kaydedelim, koşun hesaplayalım, hatta zıplayın ne kadar yükseğe çıktığınızı söyleyelim diyen sayısız uygulama var, Run Keeper ise en iyisi. Sıkça koşuya çıkanlar için olmazsa olmazlar arasındaki Run Keeper, katedilen mesafe, yakılan kalori, spor yapılan süre gibi verileri yüksek doğrulukta sunuyor. Ayrıca tek seferde istatistikleri görselleştiren harika bir algoritmaya sahip.

Endomondo

Oldukça popüler olan fitness uygulaması, bazı düzgün akıllı saat fonksiyonlarını kullanmak üzere ayarlandı. Telefonunuzu bir cebe koymaya hala ihtiyacınız olacak, ancak artık kalp atış hızı, yakılan kalori, hedef mesafeniz ve ne kadar yürüdüğünüzü de içeren istatistikleri saatinizde görüntüleyebileceksiniz.

CityMapper

Mevcut akıllı saatlerle çalışan etkileyici haritalama uygulamalarından bir örnek (Google Haritalara dokunarak), ancak Citymapper’ın ‘Home’ düğmesi onu en uç noktaya getiriyor. Uygulamayı açın, kendinizi gelecekten gelen bir yolcu gibi hissederek ‘Home’ için baş parmağınızı kullanarak kaldırım trafiği boyunca rasgele işaretleyin. CityMapper karmaşık şehirleri kolaylaştırıyor.

Headspace

Akıllı telefonunuz için henüz Headspace’i indirmediyseniz, hemen indirmenizi öneririz. Bir meditasyon öğretmeni, uygulamanın yeni giyilebilir fonksiyonu, gününüzün bu ‘SOS’ anları için mükemmel - özellikle duvarların üstünüze geldiğini hissettiğiniz anlarda. Uygulamayı çalıştırın ve mutlu yerinizi bulmak için hızlı, stressiz bir meditasyon seansına yönlenin.

Stocard

Android Wear’lı veya watchOS’lu akıllı saatlerin belki de en önemli özellikleri sadakat programlarıyla entegrasyon imkanı sunan, oldukça ‘mobil’ cihazlar olmaları. Stocard, adeta kolunuzda taşıdığınız sadakat kartlığı. Hediye kartlar, barkod ve ödeme kartlarının saklanmasını sağlıyor, bu sayede örneğin kahvelerde ya da IKEA, Boyner, Mavi Jeans gibi birçok tanıdık mağazadan aldığınız her şeyde puanlarınızı kullanıyorsunuz. Multifonksiyonel!

Duolingo

Evinizde, otobüs yolculuğunda pencereden bakar gibi bakmanın ötesinde daha yararlı bir şey yapmaktan hoşlanıyor musunuz? Duolingo uygulaması, kullanıcıların İngilizce dil becerilerini basitçe hızlıca kaydırılan kartlarla test etmesine izin veren bazı düzgün akıllı saat fonksiyonları sağlıyor. Sesle etkileşim yok, ancak bu, dil becerileri için pratik yapmanın çok daha sosyal bir yolu.

Rules!

Rules! kurallara dayalı bir çılgınlık oyunu. ‘Artan düzendeki rakamlara dokunun’ ve ‘yeşil nesnelerin üzerine hafifçe vurun’ gibi kurallar. Dikkat! bağımlılık yaratır. Bir konuda istikrarı bozmak isteyebilirsiniz - kurallar gittikçe daha da karmaşıklaştığından, hayal kırıklığı halinde bileğinizi parçalamak gibi çok gerçek bir şansınız var. Her şey çok eğlenceli.

Spotify

Müzik akışı denildiği zaman akla ilk gelen uygulama hala o! Spotify, Apple Music’in yükselişine karşın popülaritesinden bir şey kaybetmedi ve milyonlarca kişiye en kaliteli müzikleri sunmaya devam ediyor. Akıllı saat uygulaması ise akıllı telefonla yapılabilen her şeyin gerçekleştirilebildiği harika bir yazılım vaat ediyor. Kaydırın, sürükleyin, hepsi Spotify akıllı saat uygulamasında mümkün. Akıllı saat ekranını kaplayan albüm kapaklarının ne kadar havalı göründüğünden bahsetmeyeceğiz bile… Uygulama farklı ücretlerde abonelik seçenekleri sunuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.