iPad ve iPhone’da Oyunun Tadını Çıkar

Sizler için son zamanlarda ilgi çeken ücretli veya ücretsiz oyunlardan bir derleme yaptık.

iPad Magazine - - Içindekiler -

Bir milyondan fazla uygulama ile iPhone ve iPad’de oyun seçenekleri neredeyse sınırsız. Ayrıca iPhone’lar artık plus modelleri ile daha büyük ekranlarda geliyor. Dolayısıyla bu birbirinden heyecan verici oyunları akıllı telefonunuzdan daha büyük ekranda oynama şansınız var. Oyuna meraklı bir iPad kullanıcısı iseniz, daha da şanslısınız. Ekranınızın alanını en üst düzeyde kullanan, Retina ekranından yararlanan, grafiksel olarak etkileyici oyunlardan büyük keyif alacaksınız. Piyasadaki dikkat çekici iOS oyunlarından bazılarını derledik. Bunların bazıları ücretsiz, bazıları birkaç kuruşa mal oluyor, ancak hepsi seyyar durumdayken eğlenceli bir deneyim sunuyor. Rol yapma, platform, spor vb. gibi farklı türde yüzbinlerce oyun bulunuyor.

Aralarından seçim yapmak oldukça zor, ama sizin için dikkatinizi çekeceğine inandığımız bir derleme yaptık.

Alto’s Odyssey Fiyatı: 4.99 Dolar

Alto’s Adventure’ın sonsuz kar kayağı macerası, Alto’s Odyssey ile eğlenceli bir yolculuğa evriliyor. Alto’s Adventure’ın 2D manzaralarından yararlanan oyunda çöllerde kum tepelerinden kayacaksınız. Buz gibi karlardan, kızgın çöl kumlarına biraz hızlı bir geçiş olsa da sürekliliği olan oyunları sevenler Alto’s Odyssey’i de beğenecek.

Vista Golf Fiyatı: Ücretsiz

İyi ve basit bir golf oyunu gibisi yoktur ve Vista Golf bunu sağlıyor. Geleneksel golf sahaları yerine, mini golf sahasında oynayacağınız eğitime benzer kursları hayal edin. Ekrana basıp parmağınızı sürükleyerek hedefinizi ve gücünüzü ayarlarken, her seviyedeki nesneler ve engeller boşlukları atlamak için sıçramalar yaratarak avantajınız için kullanılabiliyor. Oyunun sınırsız modunda yalnız başınıza oynayabiliyorsunuz, haftalık olarak üç yeni kurs ekleniyor veya diğer oyuncularla en iyi üç noktada rekabet edebiliyorsunuz. Vista Golf, Android cihazlarında başarılara, rozetlere ve platformlar arası liderliklere sahip. Dolayısıyla, arkadaşlarınızı hem iOS hem de Android’de yenmekten sizi alıkoyacak hiçbir şey yok.

South Park Phone Destroyer Fiyatı: Ücretsiz

Online dövüş ve kart oyununu karıştır, üzerine de bir tatlı kaşığı strateji ekle: İşte karşınızda South Park Phone Destroyer! Animasyon dizi aleminin en uzun soluklu ve en bilinenlerinden olan South Park’ın mobil oyununda South Park karakterlerini siz kontrol ediyorsunuz. İster Eric Cartman olun, ister Keny McCormick, ister Kyle Broflovski... Favori South Park karakteriniz hangisiyse, bu oyunda artık siz O’sunuz.

Monument Valley 2 Fiyatı: 4.99 Dolar

İlk Monument Valley, hepsi muhteşem, renkli arka planlara dayanan MC Escher tarzı optik yanılsama bulmacalarıyla oyuncuları uçurdu. Mükemmel ses tasarımı ve pürüzsüz, aklı zorlayan animasyonlar, sürekli gelişen bir dizi geometrik dünyayla sessiz bir prensesi izleyen, kısa bir 10 seviyeli öykü için mükemmel bir araç sağladı. Haziran ayında piyasaya çıkan son hali, bulmaca tabanlı oyunu geri getirdi ve oyunun 14 seviyesinde gezinmek için kullanacağınız ışık ve su gibi yeni oynanabilir karakterler ve araçlar gibi birkaç yeni unsur ekledi. Sanat tasarımı bu arada daha da çeşitlendi ve grafikler her zamankinden daha iyi.

Grid Autosport Fiyatı: 4.99 Dolar

İlk olarak PS3, Xbox 360 ve PC için geliştirilen yarış oyunu Grid Autosport’un beklenen mobil sürümü ufak bir gecikme ile AppStore’da yerini almaya hazırlanıyor. Grid

Autosport’un sonbaharda çıkacak mobil sürümünün Real Racing 3’ün tahtını sallayacak kadar iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Infinity Blade III Fiyatı: 6.99 Dolar

Infinity Blade serisi, mobil cihazlarda bulunan görsel olarak en etkileyici oyunlardan biri olarak sunuluyor. Bir tablette veya akıllı telefonda görmeyi ummadığınız efekt türleriyle canlandırılan epik savaş sahneleri var.

Infinity Blade 3 bu geleneği sürdürüyor ve oyuncuların sık sık, muazzam ve korkutucu bir şekilde rakiplerini engellemek, zorlamak ve dilimlemek için uygun anlarda ekranını hızlıca kaydırmasını gerektiriyor, seri denenmiş ve gerçek mücadele formülüne geri dönüyor.

Basit ancak çekici RPG tarzı sistem, oyunu nispeten diri tutuyor ve düşmanların çeşitliliği nedeniyle, çok sayıda farklı saldırıya karşı nasıl mücadele etmeniz gerektiğini öğrenmeniz gerekiyor.

The Binding of Isaac: Rebirth Fiyatı: 15 Dolar

Super Meat Boy’un yaratıcısından, Legend of Zelda’dan ilham alan bu zindangezer (dungeon crawler) oyunu genç Isaac’ın çılgın annesi tarafından kurban edilmekten kurtulmak için bodruma kaçışı üzerine kurulmuş. Arcade-y oyununun hızlı temposu, derin güç havuzu ve karanlık film müziği, onu yüksek fiyatına rağmen mükemmel bir seçim haline getiriyor.

Dead Rivals Fiyatı: Ücretsiz

Left 4 Dead sevenleri heyecanlandıracak bir oyun: Dead Rivals. Tabii ki Left 4 Dead’i mobile uygulamak imkânsız. Ama Gameloft Dead Rivals’i iOS ve Android için geliştirerek ağzımıza bir parmak bal çalıyor. Gameloft, Dead Rivals’ın mobildeki ilk zombi temalı aksiyon MMORPG oyunu olacağını belirtiyor. Dead Rivals’da PvP savaşlarında hayatta kalma çabanızı sığınak oluşturup, silah geliştirerek destekleyebileceksiniz.

Love You To Bits Fiyatı: 3.99 Dolar

Küçük bir kaşifin robot sevgilisi uzaya çekildiğinde ve (tamamen PG şekilde) parçalandığında onu yeniden inşa etmek için galaksiyi gözden geçirmek zorundasın. Bu sevimli macera oyunu akıllı bulmacalara, inanılmaz derecede şirin resimler ve kalplerinize hitap eden bir hikâyeye sahip.

The Silent Age Fiyatı: Ücretsiz

Bekçi Joe Average ölen bir adamla karşılaştığında, kendini insanlığı kurtarmak için zaman yolculuğu planının ortasında bulur. Eşsiz bir kağıt estetiği ve bir dizi büyüleyici, atmosferik ayarlarla sade bir gerilim oyunu. Ve de bulmacalar var.

Minecraft: Pocket Edition Crossplay Fiyatı: 6.99 Dolar

Sanal dünyada yarattığı hayatını gerçek hayatından daha çok seven oyun tutkunları için güzel bir haber… Yeni olmasa da crossplay eklentisiyle

heyecanını ikiye katlayacak olan Minecraft: Pocket Edition’da kendi sanal dünyanızı yaratabilir, bu dünyayı korumak için çetin mücadelelere girişebilirsiniz. Kendi binanızı inşa etmek, çetelerle kavga etmek, kendi evcil hayvanınızı ehlileştirmek Crossplay güncellemesi ile daha zorlu ve eğlenceli olacak.

Oceanhorn Fiyatı: 4.99 Dolar

Eğer bir Legend of Zelda oyununu oynamak istiyorsanız, bir Nintendo Switch için yaklaşık 300 dolar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Neyse ki burada benzer oyunlar var ve Oceanhorn en iyiler arasında. Oyuncular, denizde yaşayan mistik bir canavar olan Oceanhorn’u bulmak için gittikten sonra kaybolan babasını bulmak amacıyla yola çıkan genç bir adamı kontrol ediyorlar. Oyun, Zelda oyunlarına (The Wind Waker) oldukça benzemekte, kayıp HP’nin yerini doldurmak amacıyla, ganimet kazanmak, kalpler toplamak ve gizli yolları ortaya çıkarmak için bombalar atmak için küçük bulmacaları tamamlamalısınız. Savaş dokunmatik ekranlı cihazlarda çok yaygın olan bir şey değil, ancak burada basit ama zevkli - ve özellikle yelken açarak keşif yapmak heyecan verici.

Shape Fix Fiyatı: Ücretsiz

Shape Fix, oyuncuların bir taslağın içindeki iç şekil ile taslağı doldurmaları gereken aldatıcı basit bir oyun. Oyuncuların, şeklin ve taslağın uyuştuğuna inandıklarında ekrana dokunmaları gerektiğinden, bunun zamanlaması zorlayabiliyor. Elbette, oyunda ilerleme kaydettiğinizde daha zorlu şeyler oluyor ve art arda birbirine uydurmanız gereken daha fazla şekil çıkıyor ortaya. Shape Fix reklamlarla birlikte ücretsiz, ancak reklamları görmek istemiyorsanız, $0,99’a bunlardan kurtulabiliyorsunuz.

Infinity Blade III

Vista Golf Monument Valley 2

Alto’s Odyssey

Shape Fix

Oceanhorn

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.