Daha Sağlıklı Bir Yaşam İçin Koşu Uygulamaları

Koşmak kendinizi biçimlendirmenin ve sağlıklı kalmanın en iyi yollarından biridir. Teknoloji de size bu konuda daha fazla yardımcı olacak ve sizin planlarınızı uygulamanızı sağlayacaktır.

iPad Magazine - - Uygulamalar -

En zor şeylerden biri, motivasyonunuzu sürdürmek ve planlarınızı sürdürmeye söz vermektir, böylece fitness hedeflerinizi tutturabilir ve motivasyonunuzu kaybetmezsiniz. Burada, iOS için kullanılabilen en iyi 10 uygulamayı topladık. GPS’le izleme, istatistiklerini arkadaşlarınızla paylaşma ve hatta arkadaşlarınızla yarışma seçeneği bile sunuyorlar. Bu koşu uygulamalarının çoğu Apple Watch ile de tamamen uyumludur. Bu yüzden, koşu ayakkabılarımızı temizleyelim ve en iyi görünen şortumuzu giyelim. Daha iyi bir sağlık için yola çıkmanın tam zamanı.

Strava

Bu, kendinizi arkadaşlarınızla bir oyun oynuyor gibi hissettiren eğlenceli bir uygu- lamadır. GPS’le izleme olanağı sunuyor, aynı zamanda arkadaşınızın faaliyetlerini görmenizi de sağlıyor. Ayrıca, arkadaşlarınıza kıyasla nasıl olduğunuzu görebilir, hedefler belirleyebilir, liderlik listelerini görebilir ve aylık yarışmalara katılabilirsiniz. Aktivitelerinizi Facebook, Twitter ve Instagram vasıtasıyla da paylaşabilirsiniz. Bu uygulama Apple Watch ile uyumludur.

Runtastic

Doktorlar, her gün en az 30 dakika egzersiz yapılmasını öneriyorlar. Bu, Runtastic’i, egzersiz yaparken sesli kitapları veya podcast’leri dinlemeyi sevenler için mükemmel bir uygulama haline getiriyor. “Story Running” 1 dolarlık hikayeleri indirmenize izin veriyor ve her parça yaklaşık 40 dakika sürüyor, bu nedenle iyi bir egzersiz için mükemmel bir zamanlama. Uygulama Apple Watch için optimize edilmiştir.

Runkeeper

Runkeeper, 50 milyondan fazla koşucunun dahil olduğu bir kullanıcı topluluğuna sahip olan, harika çalışan bir başka güzel uygulama. Motivasyonu sürdürmek çok önemlidir ve Runkeeper, özellik setine çok sosyal bir yaklaşım getirmiş. İlham almaya devam etmenize izin veriyor ve bir dizi paylaşım özelliğiyle birlikte sizi motive ediyor. Apple Watch, iTunes ve Spotify entegrasyonuna sahip ve Fitbit ve MyFitnessPal gibi diğer sağlık uygulamaları ile de çalışıyor.

Map My Run

Map My Run, 40 milyondan fazla kişinin katıldığı bir üye topluluğu kurdu; çoğunlukla mükemmel çalışan bir uygulama. Koşmak için uygun yakın yerleri bulmak ve bunları arkadaşlarınızla paylaşmak için bir “Rotalar” özelliği var. Uygulama ayrıca koşularınızı otomatik olarak izleyebiliyorr ve verilerinizi Garmin, Fitbit, Jawbone ve Under Amour’un cihazları ile senkronize edebiliyorsunuz. Map My Run, Apple Watch ile kullanılabilir.

Nike+ Run Club

Nike+ Run Club, çalışmanıza uyarlanabilir bir yaklaşım getiren bir koşu uygulamasıdır. Hedeflerinize ve fitnes seviyenize dayanarak, çalışmanızda ilerlemenize daha iyi uyacak şekilde uyarlanabilir. Uygulama, yalnızca Facebook gibi sosyal uygulamalarla bütünleşerek motive olmanıza yardımcı olmakla kalmıyor, ayrıca motive kalmanıza yardımcı olması için bir arkadaşınıza bir “bildirim” göndermenize izin veriyor. Bu uygulama Apple Watch için de mevcuttur.

RunGo

RunGo, yeni yerler keşfetmek ve koşmak isterseniz, kullanabileceğiniz en iyi uygulamadır. Sesli adım adım navigasyonuyla, dünya çapında 100.000’den fazla güzergahı seçebilir veya kendi güzergahınızı oluşturabilirsiniz. Uygulama, rotadan çıkmış olsanız bile, nereye döneceğiniz konusunda açık talimatlar verir. Çevrimdışı olarak kullanabilirsiniz ve Apple Watch ile tamamen uyumludur. Ayrıca iOS 11 için ARKit’ten yararlanır ve AR düğmesine bastığınızda Artırılmış Gerçeklik ile entegre olur. Aylık aboneliklerin maliyeti $2, yıllık abonelik ücreti ise $10’dır. Couch to 5k Bu koşu uygulaması bir söz vermeye cesaretlendiriyor. Couch to 5k, haftada üç gün 20-30 dakikalık bir çalışma yapmanızı istiyor ve dokuz haftada ilk 5k yarışına (5 km) hazır olacağınızı vaat ediyor. Bir seferlik 3 dolarlık satın alma, dört sanal antrenör arasından seçim yapmanızı sağlıyor. Ayrıca, bir uygulama içi müzik çaları ve GPS’i destekliyor ve size egzersizinizi Facebook’ta paylaşma olanağı sunuyor. Bu uygulama Apple Watch ile uyumludur.

Wahoo Fitness

Wahoo Fitness’in ana cazibe merkezi, 50’den fazla üçüncü parti uygulamayla ve 240 ayrı ürünle entegrasyona olanak tanıyan güçlü uyumluluğudur. Ayrıca, eg- zersizlerinizi üst düzey bir eğitim web sitesine yüklemenizi sağlar, bunların arasında MapMyFitness.com, Nike+.com, Strava. com, MyFitnessPal ve birkaç başka site de var. Ayrıca, bu uygulamayı kalp atış hızı sensörleri, bisiklet hız sensörleri ve hatta bazı uzmanlaşmış spor ekipmanları ile birlikte kullanabilirsiniz.

Zombies, Run!

En farklı fitness uygulamalarından biri olan Zombies, Run!, egzersiz programlarınızı gerçek hayatta bir maceraya dönüştürür. Bir zombi macera hikayesinde sizi kahraman haline getiren, hayatınızı ve başkalarının yaşamlarını kurtarmak için yarışmanız gereken bir koşu oyunudur.

İlk dört misyon ücretsizdir, ancak bundan sonra haftalık olarak yeni hikayelerin kilidini açmanız gerekecek. Bununla birlikte, bir Pro üyeliğine geçerseniz, 240’tan fazla misyonun kilidini de açabilirsiniz. Eğlenirken çalışmak istiyorsanız, kesinlikle yol budur. Bu uygulama Apple Watch ile de uyumludur.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.