IPhone İçin Kamera Uygulamaları

İster fotoğraf çekmek, isterseniz onları düzenlemek veya organize etmek için yeni bir yol arıyor olun, burada göreceğiniz uygulamalar iPhone’unuzu mükemmel bir kamera haline getirebilir.

iPad Magazine - - Uygulamalar -

Fotoğrafçılar arasında, “En iyi fotoğraf makinesi, sizinle birlikte olandır” diye bir laf vardır. Mükemmel bir görüntü ortaya çıktığı zaman, herhangi bir kamera, yanınızda hiç kamera olmamasından daha iyidir. Çoğumuz akıllı telefonlarımızı bizimle her yere taşıdığımız için, sahip olduğumuz en iyi kamera çoğu kez iPhone’dur. Dahası, yeni çıkan iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X - ve neredeyse tüm yeni iPhone modellerini süsleyen - kameralaır, onları çok yönlü hale getiren özel uygulamaların büyük bir seçkisi ile, hemen hemen geçen yılın ‘işaretle ve çek’ tarzı kamerası kadar güçlüdürler. İster fotoğraf çekmek, isterseniz onları düzenlemek veya organize etmek için yeni bir yol arıyor olun, bunlar iPhone için sorunlu çekimleri bir başyapıt haline getirecek en iyi kamera uygulamalarıdır.

Camera+ Fiyatı: $3

En yeni iOS güncellemesiyle bile olsa, Apple’ın doğal kamera uygu- laması özellikleri açısından oldukça zayıf kalıyor. Neyse ki, Camera +, sürekli flaş, ön flaş, dokunarak odaklanma ayarı, 6x dijital zoom, bir zamanlayıcı ve ön ayarlı filtreler gibi daha geniş bir pozlama kontrolü ve gelişmiş araçlar sunmaktadır. İyi düzenlenmiş arayüz, ister sadece çekim isterse de sosyal medyada paylaşım için çekim yapılmış olsun, onu kullanmak için bir esinti yaratır.

ProCamera Fiyatı: $5

Mevcut ProCamera uygulamasını güncellemek yerine iOS 8 sunulduğunda, geliştirici Cocologics, tamamen yeni bir uygulama hazırlamaya karar verdi. Yeni uygulama (şimdi iOS 10 için optimize edilmiş), pozlama süresini, renk tonunu, ISO hassasiyetini ve daha fazlasını ayarlamak için sofistike özellikler barındıran minimalist bir arayüzü hala destekliyor. Hatta güçlü pozlama kontrolü ve 70’den fazla benzersiz filtre ve efekte ek olarak bir gece kamerası ve tam çözünürlüklü önizleme özellikleride var.

Darkroom Fiyatı: Ücretsiz

Analog estetik eksikliği göz önüne alındığında bu ad biraz yanıltıcı olabilir ancak Darkroom, fotoğraflarınızın parlamasına izin vermek için tasarlanmış karartılmış bir arayüzle gerçekçi bir yaklaşımı benimsiyor.

Deneyim, ton, doygunluk ve parlaklık (HSL) sürgülerinden eğrilere kadar her şeyi kontrol edebildiğiniz Lightroom’un deneyimine benziyor; aynı zamanda entegre filtre koleksiyonlarıyla VSCO gibi diğer uygulamalara da dokunuş var. iOS App Store’da 5 üzerinden 4,9 puan verilen bir uygulama, özellikle de ücretsiz olduğu düşünülürse, karar vermek için çok fazla düşünmeye değmez.

Halide Fiyatı: $5

Halide, otomatik olarak başlamak ve yavaş yavaş manuel moda geçmek isteyen yeni başlayanlar için mükemmel bir kamera uygulamasıdır.

Otomatik mod, anında harika fotoğraflar yakalamayı kolaylaştırır; ancak, odaklanma zirvesi, RAW çekim ve benzeri araçlar içinde gezinmenin kolay olduğu bir uygulamada nihai bir yaratıcı kontrol sağlar. Halide, en son iPhone’larla birlikte lanse edilenler gibi portre efektlerini bile içeriyor.

Pro HDR X Fiyatı: $2

ProHDR X, kolayca HDR kategorisinde karşılaştığımız en kapsamlı uygulamalardan biridir. ProHDR X’in, selefinden farklı olarak arayüzü, sıradan fotoğrafçılar için daha kolay ulaşılabilir bir arayüz oluşturmak amacıyla tamamen yeniden tasarlandı. Ayrıca, pozlama ayarlamaları, ton eşleme ayarları ve DSLR görüntülerinizi (24 megapiksel’e kadar) uygulamanın yerleşik fotoğraf kitaplığına taşımanız için size daha geniş bir kontrol yelpazesi sunuyor. Ayrıca, bu tür bir şey istiyorsanız, dijital zoom, kırpma, altyazı ve kendinden zamanlama ayarı seçenekleriyle birlikte, diğer özellikleri arasında kullanmanız için önceden ayarlanmış bir dizi filtre de sunuyor.

Adobe Lightroom Fiyatı: Ücretsiz

Lightroom araçlarının birçoğu çalıştırılmak için daha yeni bir iPhone modeli gerektirse de, özellikle hareket halindeyken iş akışlarını düzenlemek isteyen fotoğrafçılar için listemizdeki en zengin özelliklere sahip uygulamalardan biri olmayı sürdürüyor. Uygulamanız, ister akıllı telefonunuzda çekilen görüntüleri ister bir DSLR’deki ham resimleri kullanın, resimleri, masaüstü muadili ile otomatik olarak senkronize eder - çeşitli tanıdık araçları kullanarak fotoğraflarınızı hızlıca düzenlemenize, geliştirmenize ve paylaşmanıza olanak tanır. iOS 10 ile Lightroom artık RAW resim çekimi ve düzenleme özelliğini desteklemektedir.

Instagram Fiyatı: Ücretsiz

Fotoğraf filtrelerinin tartışmasız kralından hiç söz etmeden fotoğrafçılık uygulamaları listesi neye benzerdi? Orada aslında aynı şeyi yapmanıza izin veren düzinelerce uygulama var, ancak Instagram, muazzam kullanıcı topluluğu göz önüne alındığında

en iyisi. Seçim yapacağınız klasik filtrelerden bir parça, ayrıca yorum yazma, paylaşma ve doğrudan kendi seçtiğiniz arkadaşlara fotoğraf gönderme becerisi ile birlikte sunulmaktadır.

Pixlr Fiyatı: Ücretsiz

Web tabanlı Pixlr, uzun zamandır en sevdiğimiz görüntü editörlerinden biridir ve şükür ki, yazılımın mobil sürümü de var. Uygulama, fotoğrafları yeniden boyutlandırırken, bekleme modunda fotoğrafları kırpmak, döndürmek, stilize etmek ve paylaşmak için ek seçeneklerle birlikte önceden tanımlanmış boyutlar arasından seçim yapmanıza da izin verir. Tek tıklamalı ayarlamalar, hızlı ve otomatik kontrol için izin verirken, aydınlatma ve yer paylaşımı efektleri havayı ayarlamanıza izin verir.

Facetune 2 Fiyatı: Ücretsiz

Herkes fotojenik değildir ve bazen kendiniz ve arkadaşlarınızla çektiğiniz görüntüler, olmasını istediğiniz kadar gurur verici değildir. Facetune 2 ile, herhangi bir selfie’yi Tinder profil resmi haline getirebilirsiniz. Uygulama, dişleri beyazlatma, lekeleri giderme ve renk düzeltme gibi belirli rötuşları gerçekleştirmenize olanak tanır; böylece fotoğraflarınızı sosyal medya profillerinize yüklediğinizde kupanız mükemmel görünür. Göz renginizi veya beyaz saçlarınızın rengini bile değiştirebilirsiniz.

Photo Editor by Aviary Fiyatı: Ücretsiz

Önceden bir maliyeti olmayan sağlam bir efek sonrası uygulaması arıyorsanız, Aviary’nin Photo Editor’una bir göz atın. Artık bir Adobe ürünü, birçok gelişmiş özellik ve şık, minimalist bir arayüzü var; bunlardan, satın alınabilir filtreleri ve içerik zenginliğini kullanarak fotoğraflarınızı stilize edebilir ve düzenleyebilirsiniz. Facetune’da olduğu gibi Aviary, kırmızı göz ve diş beyazlatma için araçlar içerir; ayrıca metin ekleme, renk değiştirme ve paylaşma seçenekleri de vardır. Aviary’nin Photo Editor’unun 11 aydan uzun bir süredir Adobe tarafından güncellenmediğini bilin, bu nedenle yeni cihazların en son işlevlerini desteklemiyor ve gelecekte herhangi bir güncelleme görmüyor olacak gibi de görünüyor.

Horizon Camera Fiyatı: Ücretsiz

Hiçbir zaman, iPhone’da dikey video kaydetmeyeceğinizi biliyoruz. Ancak kazara yapabilecek arkadaşlarınız için Horizon Camera uygun bir çözüm sunuyor. Horizon, telefonunuzu kendisini çevirirken dahi beslemeyi yatay tutarak telefonunuzu yatay modda kaydetmeye zorlar. Uygulama, 60 ve 120 fps’de yavaş çekim desteği içeriyor ve kendi seçeceğiniz bir çözünürlükte kayıt etmenizi sağlıyor - tabii ki önceden seçilmiş bir liste kapsamında olduğu sürece.

Lifecake Fiyatı: Ücretsiz

Lifecake, büyükanne’nin not defterlerini 21. yüzyıla getiren bir uygulamadır. Canon’un sahibi olduğu bu uygulama, çocukluk tarihini birer birer resimlerle oluşturuyor. Kullanıcı, farklı tarihleri seçip karşılaştırarak çocuğunun hayatının “aşamalarını” görebilir ve albümleri kimlerin görebileceğini belirleyebilir. Uygulama ayrıca fotoğraflara veya albümlere açıklama eklemenize izin veriyor.

PixelWakker Fiyatı: $3

PixelWakker ile yaratıcı Joseph Wrigley resimdeki noktacılığı dijital dünyaya getiriyor. Uygulama, fotoğrafları piksellere böldükten sonra pikselleri bir sanat haline çeviriyor. Piksel görüntüsü, nokta, çizgi ve renk yağmuru gibi aralarından seçim yapabileceğiniz sadece dört filtre bile olsa, bir sürü eğlenceye sahip olabilirsiniz. Ayrıca, uygulama Instagram ile uyumludur ve canlı yayınınıza doğrudan fotoğraf göndermenize izin verir.

Sktchy Fiyatı: Ücretsiz

Sktchy, çizim yapmayı seven (veya sadece sanatsever) herkese, sanatçıların çizmeleri veya boyamaları için kendilerine resim gönderilmesine olanak tanıyan benzersiz bir uygulamadır. Sktchy, en sevdiğiniz sanatçıları takip etmek, kendi sanatınız hakkında geribildirim almak ve aynı konuda farklı sanatsal tasvirleri karşılaştırmak için harikadır.

Yaratıcı Jordan Melnick tarafından “ilham almak için sanatçılar açısından mükemmel bir yer” olarak sunulan Sktchy topluluğu her geçen gün büyüyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.