Apple Watch Series 3

Satın alabileceğiniz en iyi akıllı saat. Çok yakında telefonunuzun yerini alabilir.

iPad Magazine - - İnceleme -

Apple Watch, dünyanın en çok satan saati. Bir an için düşünün. En çok satan akıllı saat değil de; genel olarak en çok satan saat olsun. İnsanların akıllı saatlere ihtiyaç duyup duymadıklarına ya da başta onların kullanışlılığına dair sorulara rağmen Apple; Casio, Fossil, Swatch, Rolex veya başka herhangi birinden daha fazla saat satıyor. Apple Watch Series 3, daha da fazla satış vaat ediyor çünkü görünüşte baştan beri birçok kişi istediği bir şey var - potansiyel olarak telefonun yerini alması. Apple Watch Series 3 incelememiz şu an bunun hâlâ mümkün olmadığını, ancak geliştiricilerin ve uygulama üreticileri işe başladıktan sonra durumun değişeceği görülüyor.

Tasarım

Apple Watch Series 1’i ve Apple Watch Series 2’yi gördünüz mü? Sonra Apple Watch Series 3’ü gördünüz. Şekilleri ve tasarımları aynı; 4G LTE’ye sahip en son modelini taktığınıza dair tek ipucu, Digital Crown’daki renkli bir nokta. Bunun oradaki tek sebebinin bu olduğunu düşünüyoruz. Saatin tarzına hiçbir şey eklemiyor. Apple Watch Series 3’ün alt kısmında eski modellerden daha kalın bir şerit var, ancak asla fark etmezsiniz . Apple, Watch Series 3 ‘le birlikte Sport Loop adlı bir seri yeni kayışı da sundu. Şık, Velcro (cırt cırt) gibiler ve bilek etrafında sabitlemek için aynı kanca ve göz sistemini kullanıyorlar. Kesinlikle çok rahatlar ve tüm bilek boyutları için uygunlar. Kayışı saatin üzerine bağlayan aksam plastik, bununla birlikte ucuz görünüyor. Metal donanımı tercih edilebilirdi. Neyse ki satış sonrası için yüzlerce kayış seçeneği var. OLED ekranı önceki ile aynı. Parlak ve renkli, ancak siyah saat yüzüyle en iyi sonucu veriyor, çünkü ekran çerçeve ile bir görünüyor ve saatin ön yüzünün tek bir ekran olduğu izlenimini veriyor. Harika görünüyor. Dijital Crown, mesajlar ve listeler arasında gezinmek için dönüyor; bir kere basmak, yüklü olan tüm uygulamaların helikopter görünümünü seçiyor veya giriyor; alttaki ana düğme bir adım geriye gidiyor veya yakın zamanda kullanılan uygulamaların bir listesini açıyor. Saatle olan tüm etkileşimler, cevap veren, hassas ve kullanımı eğlenceli olan dokunmatik ekran kullanılarak gerçekleştirilebiliyor. Apple Watch ekranında, çoğu Android Wear saatinin ekranlarında göremediğiniz zevk veren bir pürüzsüz ve dokunaklı bir yapı var. Daha pahalı olduğu hissini veriyor ve onunla çalışmanız için sizi teşvik ediyor. Kavisli camın yaptığı gibi, etrafında yükseltilmiş bir gövdenin olmaması da buna yardımcı oluyor. Alüminyum gövdeli versiyonu test ettik, ancak daha fazla ödemeyi kabul ediyorsanız, paslanmaz çelik ve seramik de mevcut. Tümü 50 metre derinliğe kadar suya dayanıklı ve yüzerken kullanılabiliyor.

Telefona gerek yok

4G LTE’li Apple Watch Series 3’ü seçerseniz bir hücresel şebekeye bağlanmaya ve telefonunuz olmadan çalışmaya hazır bir dahili eSIM’li bir saate sahip olursunuz. İçinde fiziksel bir SIM yok, telefonunuzla aynı numarayı kullanan sanal bir kart var; böylece her zamanki telefona dayanan aktivite bileğinize kopyalanmış oluyor. Bu ücretsiz bir servis değil. Telefonunuzu kullanmamak için ekstra para ödemeniz gerekir. Buna örnek vermek gerekirse, bunu bir tablet için kullanılan bir ek veri servisi olarak düşünün. Telefon tarifenizi korur ve başka bir cihaz için fazladan az bir para verirsiniz. Fiyatı: 1,725 TL

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.