iPhonu’u Daha Verimli Kullan!

Apple iPhone, dünyadaki en popüler akıllı telefon ve bizde ondan en iyi şekilde yararlanmanızı istiyoruz. En gözde iPhone uygulamalarından oluşan dar bir listeyi dikkatinize sunuyoruz.

iPad Magazine - - Içindekiler -

Tanışma uygulamalarından QR tarayıcılarına kadar, telefonunuz bu günlerde neredeyse her şeyi yapabiliyor ve bazı uygulamalar diğerlerinden daha üstün. En iyi iPhone uygulamalarının listesini oldukça daralttık ve size ürünlerin gerçek kremasını getirdik: bu uygulamalar, hayatınızı daha basit, daha kolay ve

eğlenceli hale getireceklerdir.

Google

Sesinizi kullanarak yakındaki restoranları bulmak veya bir paketi izlemek mi istiyorsunuz? Resmi Google uygulaması, kullanıcıların telefonlarıyla tam teşekküllü görüşmeler yapmalarına olanak tanır. Siri gibi, Google hesaplarınıza bağlanması dışında.

Google Chrome

Google Chrome, default tarayıcı Safari’den yapılan bir upgrade’dir. Uygulama geçmişinizi ve yer işaretlerinizi cihazlar arasında senkronize edebilir ve arama çubuğunda otomatik tamamlama ve sınırsız sekme işlevleri gibi özellikleri içerir.

Facebook

Facebook sosyal bir ağdır. Telefonunuzda Facebook’u kullanmak istiyorsanız, bu uygulamayı indirmeniz gerekir. Yakın çevrenizdeki herkes hakkında hayati bilgiler edinmek için diğer birçok sosyal uygulamada olduğu gibi neredeyse herkes için bu bir zorunluluktur.

YouTube

Bir zamanlar YouTube telefonunuzla birlikte gelirdi, ancak iOS 6 ile Apple bunu kaldırdı. Neyse ki Google onu tekrar geri getirdi. YouTube’un ne olduğunu bilmeniz gerekiyorsa, lütfen 2005 yılına geri dönelim. Şimdi, indirilen çalma listelerinin çevrimdışı olarak kullanılmasına ve hiç reklam olmadan oynatılmasına olanak tanıyan bir aylık abonelik hizmeti olan YouTube Red özelliği de var.

Bitmoji

Bitmoji, çizgi avatarınızın saç ve göz renginden, kıyafetlerine ve aksesuarlarına kadar her şeyi özelleştirmenize izin veriyor. Bitmoji’nizi içeren çok sayıda çıkartma koleksiyonuyla, iMessage ve kopyala / yapıştır özelliğini destekleyen diğer tüm uygulamalar yoluyla düzinelerce farklı kişisel emoji gönderebilirsiniz. Snaps ve Snap hikayelerini daha eğlenceli hale getirmek için, uygulamayı Snapchat’e de bağlayabilirsiniz.

Instagram

Facebook’a ait olabilir, ancak Instagram hala resimleri paylaşmanın ve onları saçma filtrelerle mahvedebilmenin en iyi sosyal ağı. Bozulduğumuzu söylüyoruz, ancak yine de X Pro II filtresini her şeyin üzerine koyuyoruz.

Signal

Open Whisper Systems’in Signal’ı, sohbetlerin şifrelenmesi ve güvenliği konusunda en çok önerilen uygulamalardan biridir.

Bu uygulama, tüm mesajlaşma ve sesli çağrılarınız için askeri sınıftan şifrelemeye sahiptir. Metin gönderme, sesli çağrı, grup mesajları ve medya eklerini göndermeyi destekler. Ünlü Edward Snowden, bu uygulamayı öneriyor; bu da uygulamayı, güvenliği arayan insanlar için ilk tercih yaptı.

Messenger

Facebook artık messenger hizmetini bağımsız bir uygulama olarak sunuyor; böylece Facebook’ta oturum açmaya gerek kalmadan uygulamayı indiren Facebook arkadaşlarınızla ve kontaklarınızdaki kişilerle sohbet edebilirsiniz. Facebook üzerinden gerçekleşen çok büyük miktarlardaki mesajlaşma için bu uygulamayı öneriyoruz, ancak Facebook uygulamasının artık mesajlaşma fonksiyonunu içermemesi biraz sinir bozucu.

Skype

Microsoft’a ait fiili VoIP hizmeti olan Skype, dünya genelinde 250 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Uluslararası ücretsiz sesli ve görün- tülü görüşme fırsatı sunmak zor bir iş.

Hangouts

Ayrıca standart bir metin ve mesajlaşma uygulamasıdır, ancak Hangouts, Google Voice ile birleştirildi. Artık size video ve görüntülü görüşme yapma olanağı sunuyor, yani şık bir hepsi bir arada çözümü sunuyor.

WhatsApp

WhatsApp, sınırsız metin yazma olanağı bulunmayan ve Wi-Fi’ye bağlanarak çok zaman harcayan herkes için harika bir seçim, mesaj, resim, sesli notlar ve video mesajları göndermenize ve almanıza izin verir.

Slack

Slack, ekipler ve şirketler için seçkin bir mesajlaşma uygulamasıdır ve kuruluşunuzun her seviyesinde net iletişim kurmanızı sağlar. Slack hemen tüm cihazlarda senkronize olur ve işinizi daha kolay ve basit hale getirmek için düzinelerce başka uygulama ve servisle (Dropbox gibi) uyumludur.

Tinder

Tinder, biriyle tanışmak istiyorsanız, o açıdan korkunç bir uygulamadır. Sadece size birinin resmini ve yaşını gösterir. Ancak insanları ‘Sıcak’ veya ‘Değil’ şeklinde hızlıca taramak süper eğlencelidir. Birisi sizin ‘sıcak’ olduğunuzu düşünürse onunla sohbet edebilirsiniz.

Bumble

Bumble, kadınları ilk hamleyi yapmaya zorlayarak, web’de tanışma paradigmasını sarsıyor.

Biriyle tanışıyorsunuz (uygulama işlevleri hemen hemen Tinder gibi iş görür) ve kadın tarafının 24 saat boyunca bir mesaj gönderme veya tanışmayı sona erdirme hakkı var.

Hinge

Arkadaşlarınızın kefil olabileceği kişilerle tanışmayı tercih ederseniz, Hinge’i denein. Genişletilmiş ağınızdaki en iyi eşlerle sizi tanıştırır, sizi daha tanıdık tanışmalar için arkadaşlarınızın arkadaşlarına bağlar.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.