Apple Watch 4

Apple Watch Series 4’ün temel şeklinin öncekilere göre çok fazla değişmediği görülüyor, ancak daha fazla giyilebilir olmasını ve her zamankinden daha iyi kullanılmasını sağlayan bir çok önemli değişiklik var.

iPad Magazine - - İÇİNDEKİLER -

Daha fazla insan Apple Watch’ı dünyadaki tüm diğer saatlerden daha çok satın alıyor. İster beğenin ister beğenmeyin, alışılmadık bir dikdörtgen kasa bir tasarım başarısı haline geliyor. “Saatlerin yuvarlak olması gerekiyor,” diyorlar, ama Apple, nadiren ana eğilimleri takip edenlerden biri.

Apple Watch Series 4’ün temel şeklinin önceki sürümlere göre çok fazla değişmediği görülüyor, ancak daha fazla giyilebilir olmasını ve her zamankinden daha iyi kullanılmasını sağlayan bir çok önemli değişiklik var. Bir süredir bileğimizde duruyor ve şimdi bunun hakkında konuşmaya hazırız. Dahası, Apple Watch çok iyi satıyor, birçok bilekte görülüyor. Hantal veya meydan okuyucu olarak görülen tasarımlar, onları daha fazla gördüğümüzde daha fazla kabul görmektedir. Geçmişte tasarım nedeniyle Apple Watch’ı göz ardı ettiyseniz, şimdi tüm bunları unutmanın ve Series 4’ü denemenin zamanıdır. Series 4, 40mm veya 44mm kasa boyutlarında geliyor, ancak 38mm ve 42mm’lik Series 3’e göre çok fazla bir fark görmüyorsunuz. Boyut farkı, Series 3’ün 11.4 mm kalınlığına göre 10,7 mm’lik daha ince kasa tarafından azaltılmış. Çok fazla önemli değil, ancak saatin daha sıkı bir gömlek manşetinin

altına girmesini kolaylaştırıyor. Önemli olan, artırılmış olan ekran alanı. 44mm modelinde ekran alanı, eski 42mm’lik Series 3’teki 740 milimetre kareye kıyasla 977 milimetre kare. Apple’ın ekran teknolojisindeki geliştirmeleri ve kasa boyutu ile 40mm’lik Series 4’te, 42mm’lik Series 3’ten daha büyük bir görünür ekran öne çıkıyor. Daha ince çerçeveler burada kritik önemdedir ve kavisli köşeler de dikkati çekerken, aynı zamanda daha fazla saat alanı görünüyor ve mobil ekran trendlerine uyum sağlıyor. Series 3’e göre önemli bir değişiklik, GPS modeline göre hücresel modeli tanımlayan dairesel kırmızı çizgidir, bu, Series 3’te kullanılan büyük kırmızı benekten çok daha şık. Isı oranı sensörü, öncekinden daha temiz bir tasarıma sahip. Apple’ın muhteşem yapı kalitesi ortaya çıkıyor. Apple Watch, neredeyse kusursuz olduğu için mobil endüstrideki klas araçların mükemmel bir örneği. Apple’ın Sport Loop kayışları da harika görünüyor. Apple’ın web sitesindeki resimler onların hakkını vermiyor. Siyah Sport Loop, uzay grisi saati çok iyi tamamlayan malzeme ile birlikte üzerine bakır lekelerle çalışılmış. Günlük kullanım için rahat ve egzersiz yaparken terlemeye karşı iyi. Apple Watch yuvarlak olmadığı için üzülmek gereksiz ve bu tasarım saati satın alanlar tarafından kabul görüyor, buna satılan adede göre karar vermek lazım. Series 4’ü satın almamak yanlış bir karar, çünkü güzel yapılmış, oldukça giyilebilir ve doğru kayış ve gövde rengi kombinasyonuna sahip, gayet çekici bir akıllı saati kaçırırsınız.

Ekran ve yazılım

Bir Apple Watch satın almanın başka bir sebebi daha var (tabii ki bir iPhone’a sahip olmanız şartıyla), orada en iyi giyilebilir yazılım platformu ve çarpıcı bir ekran da var. Series 4, önceki tüm Watch modelleriyle (ilk nesil Apple Watch uyumlu değil) de uyumlu olan Watch OS 5 yüklü olarak geliyor ve Apple, bunu radikal bir şekilde geliştirmek veya yeniden tasarlamaktan ziyade, mantıklı bir şey yaptı ve yazılımı geliştirdi. Belirli durumlar için kullanışlılığı artıran Siri için, söz alıp konuşma özelliğini görmek ve kullanmaktan memnuniyet duyduk. Örneğin, mutfaktaki alarmları ayarlamak basit. En önemli yeni eklemeler sağlık ve fitness kategorisinde ve en etkileyici olanlarla başlayalım. Apple Watch Series 4, düzensiz bir kalp atışını algılama potansiyeline sahip bir elektrokardiyogram. Apple, bu yıl sonunda destekleyici bir uygulamanın geleceğini söyledi. Ayrıca, EKG’nin ABD dışında onay alamayacağı ya da ilk etapta FDA ile tam olarak ne kadar mesafe alınacağı konusunda endişeler var. Daha büyük ekran alanı, daha geniş bilgi için, çok daha büyük düğmelerden şifrenizi girmeye ve daha karmaşık saat yüzlerine kadar, kullanımda büyük bir adım olan Series 4 saatine her şeyi sağlıyor. Artık bir telsiz gibi diğer Apple Watch sahipleriyle gerçek zamanlı olarak sohbet etmenizi sağlayan bir Walkie Talkie modu var. İlk başta gayet dikkatli olmak lazım,

çünkü insanları davet etmek kusursuz bir süreç değil, ancak bir bağlantı kurulduğunda iyi çalışıyor. Series 4’ün sağladığı bildirimler, daha etkileşimli ve daha detaylı, dijital kurma kolu ile ekrandaki 3D Touch ve sorunsuz ekran kaydırma ile kombinasyonu, saatin kullanılmasını mutlak bir keyif haline getiriyor. iPhone’un gösterişli bir ürün olduğunu düşünüyorsanız, Apple Watch onun da ötesine geçiyor. Telefondaki etkinliği yansıttığı halde her zaman bildirim yayınlamıyor. Uygulamalar da, bazıları sahip olması gereken özelliklere sahip olsa da, biraz gelişigüzel durumdalar ve endişe verici sayıdaki geliştirici de geçen yıl saat desteğini kesmişler. Bu doğal olarak “bir akıllı saatin amacı nedir” konuşmasına doğru gider. Önemli bir nokta, ancak Apple’ın güçlü fitness özellikleri, kullanımı kolay süper yazılımları ve açık bildirimleri, şu anda onu etrafındaki diğer giyilebilir ürünlerden daha cazip hale getiriyor. Bu konuda kaç tane fitness ürünü sayabilirsiniz? Saatin ayarlarını kendi başına bırakırsanız, WatchOS 5 ayağa kalkmak, nefes almak ve daha fazla egzersiz yapmak konularında biraz takıntılı. Artık tüm bunları teşvik eden daha fazla saat yüzü var. Sabit, neredeyse saatlik uyarılar koltuğunuzdan kalkmanızı ya da biraz gergin olmanız durumunda bir dakika ya da daha uzun süre oturabileceğinizi söylüyor. Sabah, önceki günün hareketlerini geçmeniz için teşvik ediyor. Her şey kapatılabilir, ancak saatin tavsiyesine uyursanız, gününüzde bir fark yaratıyor, kendinizi çok daha iyi hissediyorsunuz ve bu, çoğu giyilebilir spor cihazlarından daha etkili. Ayarladığı hedefler yaşam tarzına en düşük düzeyde uyum sağlanarak gerçekleştirilebilir. Apple’ın sağlık uygulamasında gerçekten bağımlılık yaratan bir şey var.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.