Watch OS 5’in önemli özellikleri

iPad Magazine - - İÇİNDEKİLER -

Apple, Watch serisi için WatchOS 5’i resmen yayınladı. WatchOS 5, Apple Watch’a bazı büyük değişiklikler ve eklemeler getiriyor. Yeni bir telsiz modu, gelişmiş sağlık izleme özellikleri ve daha fazlası var - hepsi yeni duyurulmuş Apple Watch Series 4’te sunulacaklar. İşte WatchOS 5’te bulacağınız yeni özellikler.

Sağlık ve fitness izlemede iyileştirmeler

Apple, WatchOS 5’te doğru fitness takibine büyük önem veriyor. Şirket, Apple Watch’ın en iyi izleme ölçümlerini sunabildiğinden emin olmak için 12.000’den fazla katılımcıdan 7 terabayttan fazla fitness verisi üzerinde çalıştı. WatchOS 5’i bazı yeni egzersiz odaklı özellikler ekleyerek yüceltti. WatchOS 5’de arkadaşınızla yedi günlük bir yarışmaya katılmanıza olanak tanıyan yeni bir rekabet modu bulacaksınız. Yarışma sırasında hem kendinizin hem de arkadaşlarınızın ilerlemesini takip edebilirsiniz ve kazanan bir Apple Watch ödülü kazanacaktır. WatchOS 5 ayrıca yeni fitness modlarına da sahip. Yoga modu, kalp atış hızı monitörü aracılığıyla aktivitenizi izleyecektir .Yürüyüş modu, yakılan kaloriyi daha iyi belirlemek için adımlarınızı sayacaktır. Koşucular da geliştirmeleri görecekler, çünkü Apple Watch artık özel bir hız uyarısı sunuyor, temponuzu izliyor ve hatta koşarken bir önceki koştuğunuz mesafe ile kıyaslayarak zaman verisi sağlıyor. Son olarak, yeni başlangıç ve antrenman uyarılarını göreceksiniz. WatchOS 5, antrenmana ne zaman başladığınızı belirlemek için kalp atış hızı verilerinizi kullanır. Kalp atış hızına veya zaman hedefine ulaştığınızda, ana ekranda bir bitiş uyarısı sağlar.

Kullanıcı arayüzü

Apple, WatchOS 5’te çoklu görev çalıştırmayı biraz daha kolay hale getiriyor. Yeni başlayanlar için, bir uygulama kullanımdayken arayüzün en üstünde küçük durum simgeleri eklenmiş - bu uygulamaya hızlı ve kolay bir şekilde geri dönmenizi sağlar. Örneğin, Haritalar sizi bir yerde gezdiriyorsa ve farklı bir uygulamaya geçerseniz, arayüz uygulamasının en üst kısmında, Haritalar uygulamasına geri dönmenizi sağlayan bir Haritalar simgesi bulacaksınız. WatchOS 5’te tonlarca yeni saat yüzü de var. Örneğin, klasik, sakin ve odaklanmış olan nefes alma yüzleri var. Yangın ve su, buhar ve sıvı metal de dahil olmak üzere yeni hareket yüzleri de var.

Podcast’ler

Apple sonunda Podcast uygulamasını Apple Watch’a ekledi. Artık, saatinizden müzik dinleme ile sınırlanmayacaksınız - aynı zamanda podcast’leri de dinleyebileceksiniz. Bu, Apple Watch’larını zaman zaman telefon olmadan kullananlar için çok hoş bir gelişme.

Siri ile yenilikler

Siri’nin genel olarak biraz çalışmaya ihtiyacı olabilir, ancak onu Apple Watch’ta kullanmak çok daha kolay. Nasıl mı? Şimdi, tek yapmanız gereken, bileğinizi ağzınıza götürmek ve konuşmak - ve Siri sizi dinliyor olacak. Bununla birlikte, özelliği etkinleştirmeniz gerekir - bunu Apple Watch Ayarlar’a, Genel’e, sonra da Siri’ye giderek yapabilirsiniz.

İletişim

WatchOS 5 birkaç harika iletişim yeniliği getiriyor. Bunlardan en önemlisi yeni Walkie-Talkie modudur. Walkie-Talkie ile, Apple Watch’ınıza arkadaş ekleyebilir ve Walkie-Talkie uygulamasında Talk düğmesine dokunarak onlarla iletişim kurabilirsiniz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.