Yapılacak İşler Listesi Uygulamaları

Akıllı telefonlar için geliştirilen ilk uygulama kategorilerinden birini bu sayfalarda ele alıyoruz.

iPad Magazine - - UYGULAMALAR -

Yapılacak işler listesi uygulamaları hem iOS hem de Android’deki en eski uygulamalardan bazılarıdır - ancak yaşam tarzınıza uygun olacak doğru uygulamayı bulduğunuzu nereden biliyorsunuz? Sizin için araştırdık ve iOS için şu anda kullanılabilen en iyi yapılacaklar listesi uygulamalarını bir araya getirdik. Bir göz atın ve hangisini uygun buldunuzsa indirip kurun.

Todoist (ücretsiz/ ücretli seçenekleri var)

Özel bir yapılacak işler listesi uygulaması istiyorsanız, Todoist’e göz atmaya değer. Bu, yıllarca kanıtlanmış etkinliği ile piyasadaki en önemli yapılacak işler uygulamalarından biri. Facebook profilinizle veya Google hesabınızla kaydolabiliyor ve başlayabiliyorsunuz, ilk görevinizi yazmak ve göndermek oldukça basit. Yeni görevleri ayarlamak da son derece

basit - görevinizi yazın ve sadece enter tuşuna basın. Ayrıca, çalışmanın tamamlanması için bir son tarih belirleyebilir, göreve bir öncelik atayabilir ve benzer bir görevler grubuna ayırabilirsiniz. Görevlerin tamamlanması, görevin yanındaki kutunun işaretlenmesini gerektirir. Mükemmel değil - eğer para ödediğiniz tüm özellikleri istiyorsanız bu böyle. Görevleri hatırlatma, ekstra aktif projeler, görevlerle ilgili yorumlar ve otomatik yedeklemeleri ayarlamak, tümü de değerli özelliklerdir ve Todoist Premium’a abone olmak için yılda yaklaşık $29 ödersiniz. Yine de, bu uygulamayı denediyseniz ve bu paraya değer olduğunu düşünüyorsanız, ücretli abonelik mantıksız değildir.

Evernote (ücretsiz/ücretli seçenekleri var)

Bir ton başka seçenekle birlikte gelen bir yapılacak işler listesi olan Evernote, belki not almak için de gerekli bir uygulamadır. Google Keep gibi, sesli notlar, tam listeler ve fotoğraflar da dahil olmak üzere not alma ve hatırlatıcı ayarlamanın çeşitli yöntemlerini destekliyor. Evernote, video ekleme ve Word belgelerini veya PDF’leri listelerinize ekleme yeteneği sayesinde bunu bir adım daha ileriye taşıyor. Google Keep gibi, Evernote’a her zaman bir şey ekleyebilirsiniz, tüm cihazlarınızla senkronize edilir, ancak Keep’in aksine, dosyalarınıza çevrimdışı erişim için de bir seçenek vardır - ama yalnızca Premium sürümü için ödeme yaparsanız bu geçerlidir. Evernote’un ücretli seçenekleri, Evernote Plus için yılda $35, Evernote Premium için ise yılda $70 değerinde bir ödeme gerektirir. Ancak bunlar açıkça, çevrimdışı erişim, ekstra depolama ve dizüstü bilgisayarlarınızı kilitlemek için parola desteği ekleme gibi ek seçeneklerle gelir. Yine de, bunun sadece bu paraya değip değmeyeceğine karar verebilirsiniz ve biz her zaman ücretsiz versiyonun bir süre kullanılmasını öneriyoruz.

Wunderlist (ücretsiz/ücretli seçenekleri var)

Todoist’in oyunlaştırılmış stilinin hayranı değilseniz ya da sadece daha korunaklı ücretsiz bir seçenek istiyorsanız, Wunderlist’e göz atın. Yeni görevler ayarlamak, kullanıcılar arasında basit işbirliği yapmak ve görevleri belirli gruplara atamak için kolay bir yöntemle, Todoist’i mükemmel kılan pek çok seçeneğe sahiptir. Ancak Todoist’in özelliklerinin birçoğunu premium kullanıcılarla sınırlı olduğu yerlerde, Wunderlist erişim sağlamada çok daha cömerttir; böylece ücretsiz kullanıcılar zamana dayalı hatırlatıcılara erişebilir, meslektaşları görevlere atayabilir ve yorum bırakabilirler. Bununla birlikte, genel olarak bir seferde yapabileceğiniz görev dağılımı için sınırlı kalıyorsunuz - her bir paylaşılan liste için yalnızca 25 kişi - bunu insanları ücretli abone yapmanın daha sinsi bir yolu olarak görebilirsiniz. Maliyet açısından, ayda $5 veya yılda $60 tutarında bir ücret ödüyorsunuz. Bu, Todoist’in $29’lık ücretine kıyasla oldukça iyi, ancak her birinin artılarını eksilerini tartmanız gerekir. Orta ölçekli işbirliği için ücretli bir hesaba ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, Todoist’i kullanabilirsiniz. Yalnızca kendinizi organize etmek istiyorsanız, Wunderlist’in ücretsiz seçeneğini geçmek zordur.

Microsoft To-Do (ücretsiz)

Microsoft’un ekosistemine Outlook e-postaları ve Office çalışmaları ile bağlıysanız, Microsoft’un kendi yapılacak işler listesi uygulamasının olduğunu öğrenmek sizi heyecanlandırabilir. Wunderlist ekibi tarafından oluşturulan uygulamayı Microsoft’un 2015 yılında geri almasından sonra Microsoft To-Do, Wunderlist’e çarpıcı bir benzerlik taşıyor - ve bu kesinlikle kötü bir şey değil; yeni görevler ayarlaması kolay, araçlar ve özellikler açısından aynı şeyleri sunuyor. Microsoft To-Do’nun farklılığı, ‘Günüm’ üzerine yapılan vurgulamadır - yani, her güne temiz bir sayfa listesiyle başlayıp her günün başında o gün elde etmek istediğinizi yazmanız gerekiyor. Bu, hayattaki düzgün ve karmaşasız bir felsefedir ve kullanıcıların bu konuya gerçekten odaklanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Kesinlikle bu herkes için değil, ancak ileride planlama yapmayı gerçekten seviyorsanız, Microsoft To-Do bunu da sağlar. Hatta, önceki kayıtlarınıza dayalı olarak sizin için görevleri önerecek bir akıllı öneri aracı bile var.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.