››SÜRÜŞ KEYFİ ÖN PLANDA

Almanya'da Bavyera bölgesinde yeni Peugeot 308'in test sürüşü için yollardaydık... Alpler’in eteklerinde, doğanın tam kalbinde geçen bu rota hem çok keyifli bir sürüş deneyimi hem de harika bir manzara vaat ediyor.

Istanbul Life - - Life -

Geçtiğimiz ay yeni Peugeot 308'in uluslararası test sürüşü için Bavyera bölgesinde yollardaydık. Satışa sunulduğu günden bu yana 760 bin adet satan Peugeot 308 pek çok etkileyici özellikle sürücüleri bekliyor. Yeni Peugeot 308 hem hatchback, hem de station wagon gövde seçeneğinde son derece dengeli gövde orantılarıyla dikkat çekerken, her biri etkileyici bir dış tasarımı bünyesinde barındıran Access, Active, Allure, GT Line, GT ve GTi olmak üzere altı farklı donanım seviyesi ile sunuluyor. Yeni Peugeot 308 kısa ön ve arka çıkıntılarıyla manevra kabiliyeti ve günlük kullanım kolaylığı vaat ediyor. Kompakt boyutlu bir direksiyon simidi ve head-up ekrandan oluşan, Peugeot i-Cockpit® de sürüş kolaylığını artırıyor. Dokunmatik ekran iklimlendirme sistemini ve TomTom® 3 boyutlu bağlantılı uydu navigasyonunu tek bir noktadan kumanda etme imkanı sunuyor.

Ergonomik tasarımlı vites kolu da sürüş deneyimini daha keyifli bir hale getiriyor. Yeni Peugeot 308, 3008 ve 5008 SUV modellerinde de kullanılan tüm gelişmiş sürücü destek sistemleriyle yollara çıkıyor. Yeni Peugeot 308 fren yaparak aracı durdurabilen (otomatik şanzımanlı versiyonlarda veya manuel şanzımanlı versiyonlarda 30 km/s fonksiyonu ile birlikte) adaptif hız sabitleme sistemine sahip PSA Grubu'nun ilk otomobili olmasıyla öne çıkıyor. Bunun dışında yeni Peugeot 308'de; aktif güvenlik freni ve güvenli takip mesafesi uyarısı, aktif şerit takip sistemi, yorgunluk tespit sistemi, akıllı far sistemi, aktif hız levhası tanıma sistemi, aktif kör nokta uyarı sistemi, VisioPark 1 ve Park Yardımcısı olmak üzere en güncel sürüş destek sistemleriyle donatılıyor. Bu rotada yeni Peugeot 308'in BlueHDi 180 EAT8 ve 1.2 PureTech 130 EAT6 versiyonlarını test ettik. Yeni Peugeot 308, 2017 yılının son çeyreğinde Türkiye pazarına sunulacak.

YEşILIN HER TONUNUN GöZ DOLDURDUğU BAVYERA BöLGESINDE KEYIFLI BIR SüRüş DENEYIMI YAşADıK.

Bu rotada kimi ZAMAN DAğLARıN ARASıNDAN geçerken, kimi zaman HINTERSEE GöLü GIBI ETKILEYICI GüZELLIğE SAHIP BIR MANZARANıN TAM ORTASıNDA MOLA VERDIK.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.