ASENA SARIBATUR

‘İstanbul'un benim için en özel bölgesi Galata-Cihangir.’

Istanbul Life - - Moda -

İstanbul benim için hayat demek. Eğlence, hüzün, aşk, coşku, korku, acı, mücadele hayata dair ne varsa İstanbul tam da bu dinamikleri ifade ediyor. Bir sevgili gibi sizi bazen üzüyor, bazen kızdırıyor fakat sonra öyle bir an geliyor ki sizi tekrar kendine aşık ediyor. Uğruna şiirler, şarkılar yazılan, filmlere konu olan bu büyülü şehir benim için de çok özel. Müthiş bir tarih barındırıyor her köşesinde. Bu da son derece ilham verici. Her noktasından ayrı ayrı besliyorum. Farklı stillerden izler taşıyan eklektik stilime, eskiyi ve moderni bünyesinde bulunduran eklektik ruhuyla ayak uydurmak konusunda çok başarılı.

Kadıköy'de doğmuş ve hep Anadolu Yakası'nda yaşamış biri olarak İstanbul'un en sevdiğim yerlerinin arasında şüphesiz Kadıköy, Moda,

Bağdat Caddesi var. İlk gençlik yıllarımda İstanbul'un bu özgür, modern semtlerine bir jean, bir tişört giyerek, ‘Cadde kızı' trendine inat yalın ve salaş halimle eşlik ettim hep. Fakat şu anda yaşımın, stilimin, gözümün daha geliştiği bu dönemimde; yaptığım birçok seyahatin ardından diyebilirim ki İstanbul'un benim için en özel bölgesi Galata-Cihangir semtlerini kapsayan bölge… Tarihi dokusu, bu tarihi ve eski yapıyla sonsuz bir uyum içinde olan modern kafeleri, butikleri, antikacıları... İstanbul'da olduğumu her detayıyla hissettiren bu bölgenin tarihi dokusunda kaybolmayı, kıyafetimde seçtiğim minimal parçaları bu gösterişli dokuya ayak uyduracak özellikteki aksesuarlarla tamamlamayı tercih ediyorum. İstanbul'un eklektik ruhuna, zıtlıkları barındıran yapısına ithafen de siyahla beyazı bir arada kullanıyorum; siyah aşkı mı, yoksa tarihi mi temsil ediyor bilmeden... Sizce?

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.