GAMZE BİRAN

‘Nişantaşı'nda dolaşıp da ilham almamanız mümkün değil.’

Istanbul Life - - Moda -

Haftanın birkaç günü ister istemez soluğu Nişantaşı'nda alıyorum. Toplantılar, davetler, çekimler derken zamanımın çoğunu geçirdiğim bu semti sevmiyorum sanılmasın, aksine sokaklarında koşturmayı, kafelerinde soluklanmayı, alışveriş için yeni duraklar keşfetmeyi seviyorum. Ama beni muhtemelen yol üstündeki kafelerde göremezsiniz, ben bu koşuşturmacanın içinde hep sakinliği arıyorum.

Teşvikiye Camii'nin arkasına geçtiğimde kendimi daha bu semte ait hissediyorum. Sunday'in sokağa bakan sandalyelerinden birine kurulup kahve içmeyi, yoldan geçen birkaç tanıdıkla karşılaşıp sonra sokağın ilerisinde Shopigo'nun hiçbir yerde karşılaşamadığım ürünleri arasında uzun uzun vakit geçirmeyi seviyorum, ya da sabahın erken saatlerinde Kruvasan'da kahvaltı yapıp sonra butiklerdeki parçaları karıştırmaktan keyif alıyorum.

Teşvikiye'nin ara sokaklarına dalıp kafanızı hafifçe kaldırdığınızda tasarımcıların showroom'larını

göreceksiniz. Nihan Peker, Zeynep Erdoğan, Gamze Saraçoğlu, Mehtap Elaidi, Hatice Gökçe… Kapılarından girip masal dünyalarına adım atmaktan çekinmeyin. Eğer şanslıysanız belki 'sample sale'e denk gelirsiniz, kim bilir.

Fast fashion markalar için adres City’s ve çevresi tabii. Lüks markalar için ise karakolun sokağından girmeniz yeterli Beymen, Louboutin, V2K ve yolun devamında

Brandroom ve Gucci sizi bekliyor olacak.

Ve alışveriş sonunda yorulduysanız adımlarınızı Mim Kemal Öke caddesine doğru sıklaştırın.

Delicatessen sizi bekliyor olacak. Nişantaşı'nda dolaşıp da ilham almamanız mümkün değil. Sokaklarda tüm gösterişiyle dolaşan eski İstanbul hanımefendilerinin şıklığı da var, kafelerde bolca görebileceğiniz bohem sanatçı rahatlığı da... Ben de o gün kendimi nasıl hissediyorsam öyle giyinip rahatça dolaşabiliyorum Nişantaşı sokaklarında şık ve rahat.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.