SEHRİN ´ Dövmeleri, inanılmaz hayal gücü, ilham COOL veren stili, tasarımcı yönü, yönetmen tarafı COCUG˜U:´ ve daha pek çok yanıyla Umut Eker UMUT şehrin ‘cool’ çocuğu! EKER

Istanbul Life - - Röportaj -

Yaratıcı kelimesinin hakkını fazlasıyla veren Umut Eker’in gezegeninde bir gezinti hepimize iyi gelecek dedik ve şubat sayımızın sayfalarına Eker’i taşımak için Nişantaşı’na doğru yola koyulduk. Nişantaşı’ndaysa istikamet Hole Academie! Sokaklarda konuşturduğu stilini hayranlıkla takip ettiğimiz Umut Eker’in İnstagram karelerinde sıkça denk gelmişsinizdir Hole Academie’ye. Şehirde farklı, enerji dolu ve sadece giysi değil ilham da bulabileceğiniz bir adres burası. Umut Eker ve Didem Soydan tarafından kurulan Hole Academie hayran kalacağınız ayrıntılarla işlenmiş bir mağaza (aslında bir mağazadan çok daha fazlası). Ayakkabıların altına, hatta televizyonun üzerine serilen danteller, her parçası özenle bir araya getirilmiş minibüs formundaki kabin, pisuvarın içinde yerleştirilmiş saksılar mağazadan içeriye girince ilk dikkatimizi çeken detaylar oluyor. Mağazanın her bir köşesini özenle dekore eden Eker’in birazdan röportajda okuyacağınız ‘’Yaratıcılık DNA’mda var’’ sözlerinin en somut örneği burası.

Umut Eker insanda günün ilk kahvesinin yarattığı etkiyi yaratıyor. Sabah erken saatlerde başladığımız çekimimizi her ne kadar soğuk hava şartları zorlaştırsa da hiç önemli değil! Çünkü çekimimizin başrolünde zaten pozitif ve güleryüzüyle bizi kendimize getiren bir isim var. Haliyle harika kareler ve keyifli bir sohbet kaçınılmaz oluyor. Lafı daha fazla uzatmadan sizi Umut Eker’le baş başa bırakalım…

Nasıl bir ailede büyüdünüz, nasıl bir çocukluktu sizinkisi?

Sevgi dolu, eğlenceli bir ailede büyüdüm annem, babam ve kardeşimle küçük çekirdek bir aileydik, hatta kardeşimle benim aramda 1 yaş olduğu için uzun yıllar ikiz zannediyorduk birbirimizi.

Çocukluk hayallerinizin içinde neler vardı? Kreatif bir iş yapacağınız o zamandan belli miydi?

Çocukken hayal kurmayı çok severdim, yani hayalleri olan bir çocuktum. Fikirlerim aileme ve çevremdekilere ilginç gelirdi. Bundan 5 yıl önce eski çocukluk fotoğraflarıma bakarken o yıllara göre üzerimdeki kıyafetler ve işaret ettiğim şeyler yaratıcılığın DNA’larımda olduğunun en büyük kanıtı olduğunu fark etmiştim.

Stil danışmanlığı, yönetmenlik, kampanya çekimleri, Hole Academie… Nasıl yetişiyorsunuz bu tempoya? Enerjinizi nereden alıyorsunuz?

Dürüst olmak gerekirse yetişemiyorum, bazı zamanlarda her ne kadar dikkatli bir ajanda yapmayı öğrenmiş olsam da minik bir terslik her şeyi birbirine karıştırıyor. Sonuç olarak ben bu karışıklıkla baş etmeyi öğrendim. Baktım çok şişmişim bazı dönemlerde ‘ben kaçıyorum bir süre yokum’ diyerek enerjimi yeniliyorum. Özellikle New York tatillerimde.

Peki, bu şehrin sizi besleyen tarafları neler?

Ben İstanbul aşığı bir adamım, ayrıca 2 kuşak İstanbulluyuz. Bunu anlatmak çok zor ama benim için çok fazla şey ifade ediyor İstanbul.

❛❛SEVGİ DOLU EĞLENCELİ BİR AİLEDE BÜYÜDÜM. ANNEM, BABAM VE KARDEŞİMLE KÜÇÜK ÇEKİRDEK BİR AİLEYDİK.❜❜

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.