Film çekimi esnasında…

Kitap - - ANASAYFA -

Helikopter yeniden havalandı ve bir kere daha alçaldı sürüye doğru. Birbirine yapışmış koyunlar arasında çoban el kol hareketleriyle bize bir şeyler söylemeye çalışıyordu, ama ne demek istediğini anlayamıyorduk. Ellerini kollarını sallayıp duruyordu çoban. Üstlerinde bir tur attık. Aşağıda kötü bir şeyler oluyordu. Koyunlar üst üsteydi, çoban koyunların arasında görünmez olmuştu.

Çarli sürüye doğru koşarken bize elleri kollarıyla uzaklaşın işareti yapıyordu galiba. “Hayvanlar kaçışmalıydı, neden kaçışmıyorlar? Benim çekmek istediğim sahne bu değildi,” dedi Brita aşağıda birbirinin üstüne çıkmış koyunları göstererek. “Çarli bir şey söylemeye çalışıyor, gidin, uzaklaşın diyor galiba,” dedim ben.

Bir ara koyunların arasında çobanın başını görür gibi oldum. Çarli, hayvanların üzerine tırmanarak dalgalı bir denizde kulaç atar gibi kollarıyla yün denizini yararak çobana ulaşmaya çalışıyordu. Biraz yükselip bir tur daha attık, aynı noktaya döndüğümüzde, çobanın ne kepeneği üzerindeydi ne de kavalı elindeydi artık.

“Bir kere daha deneyelim, hayvanlar kaçışır belki

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.