Unlimited Ninja

Baba ben Hokage olacağım!

Level - Online Oyun - - İÇINDEKILER -

Yapım Joyfun Dağıtım Joyfun Web ninja.joyfun.com Unlimited Ninja’yı hikâye anlamında doyurucu olarak nitelendirebiliriz. Ama RYO elementleri konusunda biraz eksik ve para yolma odaklı gibi

Son dönemlerde popülerleşen ve sayılarında artış görülen tarayıcı oyunları kervanına sonunda Naruto ve arkadaşları da katıldı. İçerik ve oynanış olarak Facebook’ta popülerliğini koruyan Legend Online’a benzeyen yapım, Naruto hayranlarına evreni gezip tozma ve konsollarda gelenekselleşen dövüş odaklı Naruto oyunlarının aksine RYO elementleriyle harmanlanmış bir oyunla buluşma imkanı sağlıyor. Fakat oyun, Naruto hayranı olmayanları pek cezbedecek gibi görünmüyor.

Oyunu açtığınızda sizi üç adet sınıf karşılıyor. Her sınıftan iki karakter seçme şansına sahipsiniz ve bu sınıflar, Ninjutsu, Genjutsu ve Taijutsu şeklindeler. (Hajitsu da isteriz.) Oyuna Novice Village’da başlıyor ve direkt olarak anime dünyasındaki simalar ile diyalog içerisine giriyoruz. Öncelikle bize yanaşan Üçüncü Hokage oluyor. Ardından Kakashi, Sasuke, Anko ve Naruto derken kadro yavaş yavaş toparlanmaya başlıyor. İlk on seviyedeki maceramız Zabuza ve Haku ile çetrefilli mücadelelerin yaşandığı köprüye kadar devam ediyor. Dünya haritasını açtığımızda seviyemize göre atanmış bölgeleri seçiyor ve çeşitli görevleri tamamlayarak seviye atlıyoruz.

Side-scroller türündeki oyun, kenarından köşesinden RYO elementleri içeriyor. Sıra tabanlı dövüş dinamikleriyle ilerleyen yapım, dövüş dinamikleri konusunda bizi biraz hayal kırıklığına uğratıyor. Girdiğiniz mücadelelerde kontrolü bırakıp sadece izlemekle yetiniyorsunuz. Karakterler sıra tabanlı olarak birbirlerine saldırıyorlar fakat hiçbir şekilde müdahale söz konusu olmuyor. Savaşa başlamadan önce sağ alt köşede bulunan Formation menüsünden belirlediğiniz savaş dizilimi ile karakterlerin sırasını belirliyor ve o şekilde savaşmalarını sağlıyorsunuz. Takımınıza giren arkadaşlarınızı üç sıradan oluşan ve en öndeki Vanguard, hemen arkasında Assaulter ve en arkadaki Supporter olarak adlandırılan rollere atıyor ve savaşlarda da bu taktikle mücadele ediyorsunuz. Bunun yanı sıra etkileşim olarak karakterinize çeşitli eşyaları ve silahları da giydirme imkanına sahipsiniz.

Unlimited Ninja’yı hikâye anlamında doyurucu olarak nitelendirebiliriz. Ama RYO elementleri konusunda biraz eksik ve para yolma odaklı gibi. Oyun, tamamen satın almaya iten mekanikler ile dolu. Günlük olarak girip o gün girdiğinizi gösteren çizelgeyi işaretlediğinizde çeşitli ödüller kazanıyor- sunuz. VIP sahiplerinin dövüş sahnelerini geçebilme şansları da var. Sahip olduğunuz Vitality de savaştıkça ve yeni bölgeler açtıkça tükenmeye başlıyor. Her otuz dakikada bir artan Vitality’nin tamamen dolması için de uzun süre beklemeniz gerekmekte. Tabii VIP sahipleri bundan pek etkilenmiyorlar. Bu noktada parayı veren düdüğü çalıyor olsa da yine de keyifli bir oyun deneyimi elde ediyorsunuz.

Grafiksel anlamda da çizgi dizi ile aynı yapıya sahip olan ve bizi bu konuda da tatmin eden oyuna başlamadan önce mutfağa geçin, dolaptan bir kâse alın. Paketini açtığınız hazır rāmeni kâseye boşaltın ve sıcak suyu üzerine dökün. Yemek çubuklarınızı ve kâseyi alıp bilgisayar başına geçin ve rameninizi afiyetle yiyin. Oyunun sizi doyurmayacağını bilsem de bir kase ramen ile doyacağınızdan artık eminim.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.