United Eleven

Tek takım, tek yürek!

Level - Online Oyun - - İÇINDEKILER -

Yapım NHN BlackPick Corp. Dağıtım Nexon Europe Web www.united11.com Çıkış Tarihi 2014

Futbol artık sporun ötesinde bir endüstri, Dünya üzerinde de en popüler spor. Oyun endüstrisi de doğduğu ilk günden itibaren bunun farkındaydı ve her zaman hayatımızın bir yerlerinde futbol oyunları oldu, en gençlerinden birisi de United Eleven (UE). Kendi deyişiyle Sezon Öncesi; biz oyuncuların deyişiyle ise beta sürecinde, www.united11.com üzerinden tamamen ücretsiz şekilde oynanabilir durumda. Siteye girdiğimizde bizi anlaşılabilir bir tasarım ve UE’nin reklam yüzü Carlo Ancelotti karşılıyor. Her oyunda olduğu gibi ilk işimiz üye olmak: klasik üyelik formunun yanında, artık alıştığımız Facebook seçeneği de yerini almış. Kulübümüzü oluştururken 6 ülkenin liglerinden bir takımın logosunu ve kadromuza katmak üzere 3 kilit oyuncusunu seçiyoruz.

Ancak bu oyuncular düşük özelliklerle kadromuza katılıyor. Kalan kadromuzu da oyun bize rastgele veriyor. Bu kadroyu beğenmezsek -ki çok muhtemel- farklı futbolcuları içinde rastgele birinin bulunduğu paketleri alarak edinebiliyoruz. Oyunda tüm oyuncular FIFPro lisansı ve gerçek yüzleri ile yer alıyor. Liglerden yalnızca Bundesliga lisanslı. Ligimiz ise oyunda yer almıyor. Takım ismimizi de belirlediğimizde oyuna hazır oluyoruz. İstersek tüm bunları, uğraşmadan oyuna da bırakabiliyoruz. Takımımızı oluşturduktan sonra başlayan eğitim maalesef yetersiz kalıyor ve çoğu ayrıntıyı kendimiz keşfediyoruz. Maç öncesi yapmamız gereken ilk şey kadromuzu oluşturmak ve taktiklerimizi belirlemek. Oyuncularımızı sahaya yerleştirirken FIFA Ultimate Team

benzeri bir bağlantı sistemi ile karşılaşıyoruz ve oyuncularımızın uyumu takımımıza ek özellikler olarak geri dönüyor. Taktik ekranını ise Football Manager’ın ayrıntısız versiyonu olarak tanımlamak mümkün. Oyuncularımızı yetersiz bulur ve açtığımız kartlar da yetersiz kalırsa antrenmanlar imdadımıza yetişiyor. Bir oyuncuyu feda ederek diğerini geliştirmek ya da özel kartlar kullanma şansımız var. Artık meyvelerimizi toplama vakti: maçlara başlayabiliriz! Maçları canlı olarak izleyebiliyor, anında müdahale edebiliyoruz. Yaptıklarımız anında etki ediyor, en azından bize söylenen bu maç motoru istatistikler dışında pek bir ayrıntı sunmuyor maalesef. Tüm online oyunlarda olduğu gibi UE’nin de bir sosyal tarafı var. Forumlar pek aktif olmasa da chat odalarında sohbet devam ediyor. Yardımlaşma ve rekabet had safhada. Arkadaşlarımızı, arkadaş listesine eklemek ve onlarla rekabet etmek de mümkün. Oyunun sosyal tarafı gayet başarılı. United Eleven diğer spor oyunlarında da kullanılan sistemleri kendi tarzı ile harmanlayan, beta sürecinde olduğunu da düşününce başarılı bir oyun olmuş. Ayrıca beta süreci sonunda her an, her yerde takımımızı yönetebilmemiz için mobil uygulamaları da piyasada olacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.