First Assault

Geleceğin karanlık savaşına hoş geldiniz!

Level - Online Oyun - - İçindekiler - Yapım Neople Inc. Dağıtım Nexon Web firstassault.nexon.net Çıkış Tarihi Belli değil Enes

Hiç Ghost in the Shell izlemiş miydiniz? Kendisi bir anime yapımı ve birkaç serisi mevcut. Ben daha önce birkaç bölümünü izlemiştim ve daha sonra yanlış seriden başladığımı fark edip bırakıvermiş - tim. Atmosferi son derece hoşuma giden yapım size harika bir Cyberpunk evr eni sunuyordu. Eğer bu dünyaya sempatiniz var ise Ghost in the Shell’i kesinlikle es geçmeyin derim. Asıl adı Ghost in the Shell: First Assault Online olan bahsini edeceğimiz oyun ise Ghost in the Shell evrenini temel alıyor ve yeni nesil bir MMOFPS oyunu olarak hazırlanıyor. Neople Inc. tarafından hazırlanan oyun Nexon tarafından yayınlanacak. Henüz ilk kapalı betasını tamamlayan ve ikinci kapalı beta kayıtlarını toplayan oyun bir çıkış videosu yayınladı. Yayınlanan videodan bazı oynanış detaylarını da sahne olduk.

Açıkçası oynanış bölümlerini gösterirken arkadan usul usul çalan Imagine Dragons’un ünlü şarkısı Radioactive, “Yeter abi artık!” dedirtse de güzel bir videoydu. Bunun dışında ise ilk kapalı betanın oynanış videoları elimize geçince heyecanla bakmış olsam da biraz hayal kırkılığına uğradım. Savaşların son derece çetin ve Dirty Bomb misali hızlı geçe - ceği oldukça bariz. Savaşların pek çoğu şehirsel haritalar üzerinde geçecek. Cyberpunk kokusu çevre tasarımlarından tutunda silahlarınıza hatta yeteneklerinize kadar hissedilecek. Section 9 isimlibir anti-terör timi üyesi olarak oynayacağınız bu savaşlarda ön plana çıkmak, hayatta kalmak içinse bazı belirleyici temel faktörler yer alacak. Bu faktörler elbette karakterimizin yetenekleri olacak. Karakterimiz geliştirdiği yeteneklerine göre düşman için çok daha sert, zorlu bir savaşçı haline dönüşebilecek. Buraya kadar her şey güzel olsa da pek de .ok hafiften cell-shade diyebileceğimiz gör-

sellik ve özellikle karakter animasyonları berbat gözüküyordu. Oyunda birbirinden farklı yeteneklere sahip sekiz farklı karakterin olacağı açıklan - dı. Her karakter birbirinden ayrı yetenek - lere sahip olacak ve takım için önemli bir rol üstlenecek. Ayrıca deminde dediğim gibi karakterler yeteneklerini geliştirecek ve hatta SkillSync sistemi sayesinde bu gelişimi takım arkadaşlarıyla ortak olarak yapabilecek. SkillSync sistemi bir nevi yetenek takası gibi işleyecek ve diğer karakterlerin yeteneklerini geçici bir süreliğine kullanmanıza olanak sağlayacak. Yine buraya kadar oldukça güzel olsa da bu sistemin oyun içerisinde ne kadar efektif olarak işleyeceğine emin değilim.

Ayrıca bir diğer sorun yeni nesil olarak adlandırılan bu MMOFPS oynanış videolarıyla pek de öyle gözükmedi. Sadece önemli bir anime’den alınan oyun teması oyunu ne kadar kotarabilir bilmiyorum. First Assault’un ikinci betasına yakın bir tarihte başlaması planlanıyor. Hatta siz bu satırları okurken çoktan başlamış bile olabilir. Oyunun çıkış tarihi için ise henüz net bir tarih verilmedi; ancak yine de bir gecikme olmaz ise (Ki günümüz MMO oyunları genelde hızlıca hazırlanıp piyasaya sürülüyor) 2016’da oyunun live olacağı biliniyor. Ücretsiz bir oyun olacak olan First Assault’u elbette kapalı betada veya açık betada bende test edeceğim ve çok daha iyi şekilde oyunu nimetlerini görme imkanı bulacağım. O zaman kadar ise şimdiden gaza gelebilmek için Ghost in the Shell’i doğru düzgün, tekrar izlemeye başlamayı düşünüyorum.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.