iPhone 7’nin Sorunları ve Çözümleri

Apple’ın amiral gemisi ürünlerinden biri olan iPhone 7’ye ilişkin sorunları araştırdık ve bunlar için çözümleri dikkatinize sunuyoruz.

Macline - - Dosya -

Aslında iPhone 7 önceki modellerden pek farklı görünmüyor, ancak daha iyi tanıdıkça daha çok gelişme buluyorsunuz. Kamerası mükemmel bir performans sergiliyor, iki hoparlörü var ve Apple nihayet amiral gemisini suya dayanıklı hale getirdi. Bunlardan birini keşfettiğinizde muhtemelen hoşunuza gidiyor, ancak bazen tek bir sorun keyfin sonunu getirebiliyor. Kullanıcıların karşılaştığı ana iPhone 7 sorunlarını gidermek için geribildirimleri taradık ve tekrar yüzünüzü güldürmek için bazı olası düzeltmeleri ve geçici çözümleri sunduk.

Sorun 1: 3,5mm’lik kulaklık jack girişi yok

Apple’ın kulaklık jack’ını kaldırma kararı çok tartışmalı olmuştu. Şimdiye kadar her telefon- da bulunan standart porta dayanan bir çift kulaklığa para yatırdıysanız, sesinizi yükseltmeniz affedilebilir. Lightning portunu kullanıyorsanız, kulaklık kullanırken iPhone 7’nizi şarj edemezsiniz. Bunun bazı geçici çözümleri var, ancak gerçek bir çözümü yok.

Geçici Çözümler:

iPhone 7’nizin kutusundan bir adaptör çıkar ya da bir Bluetooth adaptörünü kullanmayı düşünebilirsiniz. Bunun dışında bir Lightning3.5mm adaptörünü, bir Dijital-Analog dönüştürücüyü (DAC) yada Apple Lightning Dock’u kullanabilirsiniz.

Belki kablosuz çalışmanın zamanıdır? İyi bir kablosuz Bluetooth kulaklık seçebilirsiniz.

Sorun 2: iPhone 7’iniz tıslama sesi mi çıkarıyor?

Bir çok iPhone 7 kullanıcısı cihazın arka tarafından gelen gizemli bir tıslama sesinden şikayetçidir. iPhone, zorlayıcı bir uygulama veya oyunu çalıştırmak gibi ağır bir yük altındayken, daha yüksek sesle çalıştığı görünür, bunun da işlemciyle ilgili olduğu ileri sürülüyor. Test etmek için, kulağınızı Apple logosunun yanına koyun ve çok fazla işlem gücü gerektiren bir şeyi, örneğin zorlu bir oyunu çalıştırın. Ayrıca, birçok telefonun ve cihazın yoğun yük altında bazı tıslama ve başka sesleri çıkardığını belirtmek gerekir - yeterince yakından dinlerseniz bunları duyarsınız. Çoğu zaman bunu fark etmeyebiliriz. Bu sorun bazı yayınlarda

rapor edilmiştir, bir çok insanı da etkilemektedir.

Potansiyel çözüm:

Şu anda bunun için herhangi bir düzeltme mevcut değil, ancak raporlar her iPhone 7’de mevcut olmadığına işaret ediyor. Bu sorun sizde de mevcutsa ve sizi gerçekten rahatsız ediyorsa, satıcınıza başvurun ve değiştirme talebinde bulunun.

Sorun 3: Zayıf pil ömrü

Daha büyük bir pil ve daha verimli A10 Fusion çip sayesinde iPhone 7 için pil ömrü, iPhone 6S için olduğundan çok daha iyi olmalıdır. Apple tartışma forumlarındaki bir çok insan için durum böyle görünüyor, ancak hızlı pil boşalması konusunda bazı şikayetler gördük ve iOS 10.2 güncellemesinden kaynaklanan bazı yeni şikâyetler de var.

Geçici Çözümler:

Henüz yapmadıysanız, iOS 10.3.2 sürümüne güncelleyin. Bu güncelleme ile pil boşalması sorunları çözülmüştür.

Ayarlar> Pil menüsüne giderek, pilinizin ömrünü daha da uzatmak için Düşük Güç Modu’nu açabilirsiniz, ancak bunun maliyeti olur. Posta alma, Hey Siri, arka plan uygulaması yenilenmeleri, otomatik indirmeler ve bazı görsel efektler azaltılacak veya tamamen kapatılacaktır. Bununla birlikte, pil ömründen tasarruf için bunlardan herhangi birini ayrı ayrı kapatabilirsiniz.

Ayarlar> Pil menüsündeki Pil Kullanımı bölümüne göz atın ve belirli bir uygulamanın fazla güç tüketip tüketmediğine bakın. Güncelleştirmeyi, kaldırmayı veya değiştirmeyi düşünün.

Sorun 4: Yeni bir iPhone 7’yi etkinleştiremiyorsunuz

Birçok insan yeni iPhone’larını etkinleştirirken sorun yaşıyor. Etkinleştirme sunucusunun kullanılamadığına dair bir mesaj alıyorsanız, Apple mevcut hacimle veya erişmeye çalışan kişilerle başa çıkmak için uğraşıyor olabilir. Durumu buradan (https:// www.apple.com/support/systemstatus/) kontrol edebilirsiniz - iOS Cihaz Aktivasyonunun yanında yeşil bir kutu yoksa, daha sonra tekrar deneyin.

Olası düzeltmeler:

Şebeke bağlantınızı kullanarak bunu yapmaya çalışıyorsanız, onun yerine Wi-Fi’ye geçin.

Uyku / Uyandırma düğmesini basılı tutarak iPhone’u tekrar kapayıp açmaya çalışın ve ardından cihazı tamamen kapatmak için sürgüyü sürükleyin. Tekrar açmak için Uyku / Uyandırma düğmesine basın ve basılı tutun.

iTunes’un güncel olduğundan emin olun ve iPhone 7’yi bilgisayarınıza bağlamayı ve iTunes’u kullanarak etkinleştirme işlemini tamamlamayı deneyin.

Operatörünüze başvurun ve iPhone 7 etkinleştirmesi ile ilgili bilinen bir sorun olup olmadığını sorun. SIM kartınızı değiştirmeniz gerekebilir. Hiçbir şey başarılı olmazsa, o zaman Apple ile bağlantı kurmanın vaktidir.

Sorun 5: Zayıf telefon görüşmesi/hoparlör kalitesi

Bu, en yaygın iPhone 7 sorunlarından biridir. Apple tartışma forumlarında, bu sorunu bildiren iPhone 7 sahiplerinin bulunduğu çok sayıda konu var. İnsanlar gelen sesin uzaktan geldiğini ya da duyulmayacak kadar alçak olduğunu söylüyorlar.

Resmi çözüm:

Ayarlar> Sesler menüsüne gidin ve sesi açmak için Zil ve Uyarılar kaydırıcısını sürükleyin.

Hoparlörden ses alabiliyorsanız, deneyebileceğiniz birkaç şey daha var:

Telefonun yan tarafındaki Zil / Sessiz anahtarını Sessize ayarlanmadığından emin olmak için kontrol edin. Hoparlörü engellemediğinizden emin olun. iPhone’unuzu yeniden başlatın. Herhangi bir kir, toz veya pisliği hoparlörden temizleyin.

Ses veya ses efektlerini çalıştıran bir uygulama başlatın ve ses seviyesi tuşlarını veya Kontrol Merkezi kontrollerini kullanarak ses seviyesini ayarlayın.

Hoparlörden ses alamıyorsanız veya yukarıda belirtilen yöntemleri denedikten sonra hiçbir şey değişmezse, Apple Destek birimine başvurun.

Sorun 6: 3D Touch geri bildirimi artık çalışmıyor

3D Touch’ın çalışmaya devam ettiği için bu kesinlikle bir hatadır, sadece telefonun 3D Touch’ın kullanıldığını gösteren bir geribildirimi yoktur. Kullanıcılar, bu sorunu iOS 10.2 için bildiriyorlar, ancak denenecek birkaç şey var.

Geçici çözüm:

Telefonu yeniden başlatmak, geçici olarak geri bildirimi geri yükleyecektir.

Potansiyel çözümler:

Ayarlar> Sesler & Haptikler menüsüne gidin ve Sistem Haptiklerini kapatıp tekrar açın.

Özelliği açmak veya kapatmak ve hassasiyeti ayarlamak için Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> 3D Dokunma seçeneğine gidin.

Kurulu Skype’niz varsa, bazıları uygulamanın entegrasyon seçeneğini devre dışı bıraktıktan sonra geri bildirimi tekrar kazanmayı başardılar, siz de deneyebilirsiniz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.