Tasarımda değer üretiyor

Ulusal ve uluslararası platformda önemli başarılaraimzaatan Derin Design, Ankara’daaçılanilkmağazasıilemodernmobilyatasarımıveüretimi alanındaki başarılarını Başkent’e taşıyor.

Maison Française - Maison Francaise - Deco Rehber - - DERIN DESIGN - Simon Bolivar Caddesi, Abidin Daver Sok., 4/20, Çankaya, Ankara. Tel: (0312) 439 94 44 derindesign.com

Tasarımda sadeliği ve fonksiyonelliği ön plana çıkaran ürünleri ile Derin Design, 38 yılı aşkın süredir sektörde faaliyet gösteren Tekaral İnşaat firmasıyla gerçekleştirdiği işbirliği ile markaya yeni bir boyut katıyor. Ofisler, oteller, bankalar ve evler için mobilya tasarımlarını hayata geçiren Derin Design, mekânın ve kişinin ihtiyaçları doğrultusunda özel imalat mobilya üretimi de gerçekleştiriyor.

Sürprizler sunan seri

Birikim üzerine yeni bir fikir ekleyebilmek endişesini tasarımın merkezine koyan Derin Design 2016 koleksiyonu, güvenli alan yaratmanın ötesinde risk alan, yaşama ve çalışma mekânlarında yeni işlevler tanımlayan, detayda ve fikirde sürprizler sunan bir seri olarak karşımıza çıkıyor. Tasarım matematiğini keskin çizgilerde sunan, mekânlara ve anlara adapte edilebilen bir seri. Ürünlerin hikayeleri ve çıkış noktaları farklı başlangıçlardan yol alıyor ve kendi başlarına bağımsız değer yaratan fonksiyonel birer objeye dönüşüyor. Derin, günümüzü anlatırken, geometri ve denge arayışlarındaki rasyonaliteden yola çıkıyor, bu rasyonaliteyi şiirsel bir dile uyarlayarak estetik ve işlevsel algıda zekice kurgulanmış bir sadeliğe erişiyor. Özüne sadık tasarım anlayışını takip ederek bugüne gelen Derin Design, 2016’da samimi oldukça sadeleşen, sadeleştikçe az söyleyen, çok anlatan bir anlayışla, ürün yerine çözüm, mekân yerine erişim, eder yerine değer üretiyor. Derin Design ortağı, tasarımcısı ve art direktörü Derin Sarıyer, “Geçmişten kopabilecek cesarete sahip olduğumuzda günümüzü yönlendirebilmenin heyecanı ile yaşarız. Yani vazgeçtiğimiz kadar yaşarız. Derin Design koleksiyonunun ortaya çıkma hikayesi de böyle başladı” diyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.