Fastener Fair Turkey 2018, 15-17 Mart’ta düzenlenecek

Makina Magazin - - FUAR -

2018 yılında, Türkiye’de bağlantı ve sabitleme elemanları ve teknolojileri alanında dördüncü kez düzenlenecek olan Fastener Fair Turkey, İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Fastener Fair Turkey 2018, İstanbul Fuar Merkezi’nde, 1517 Mart tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Etkinliğin 2018 yılında, Türkiye’de bağlantı ve sabitleme elemanları ve teknolojileri alanında dördüncü kez düzenleneceğini dile getiren yetkililer, şöyle konuştular: “Etkinlik; yine hem endüstriyel, hem de inşaat uygulamalarındaki imalatçıları, toptancıları, bayileri/distribütörleri ve son kullanıcıların yanı sıra, bağlantı elemanı imalat ekipmanı ve malzemelerinin tedarikçilerini de bir araya getirecek.”

Fuar katılımcılarının, ürünlerini ve yetkinliklerini Avrupa ile Asya’nın birleştiği İstanbul’da sergilemek adına hızlı davrandıklarını ve önlerine çıkan fırsatı kaçırmadıklarını söyleyen yetkililer, “Etkinliğin düzenlenmesine neredeyse bir yıl daha olmasına rağmen, stant alanının yüzde 91’i dolmuş durumda. Şu ana kadar aralarında Türkiye, Almanya, İtalya, Hollanda, İspanya, Çin ve Tayvan’ın da bulunduğu 120’den fazla ülkeden firma, etkinliğe katılımını teyit etti” diye konuştular.

“2016’daki etkinlik 38 ülkeden ziyaretçi çekti”

En son Mart 2016’da düzenlenen Fastener Fair Turkey’in, aralarında müdürlerin, mühendislerin ve alıcıların da bulunduğu bin 700 ziyaretçi ile son derece başarılı geçtiğini vurgulayan yetkililer, “Ziyaretçilerin çoğu Türkiye’den olmakla birlikte, 38 ülkeden gelen yabancı ziyaretçiler toplamın yüzde 10’unu oluşturdu. Fuar ziyaretçilerinin yarısını toptancılar ve distribütörler oluştururken, yüzde 21’ini ise bağlantı elemanlarının son kullanıcıları oluşturdu. Geri kalan ziyaretçiler ise, bağlantı elemanları imalatçılarından meydana geliyordu. Ziyaretçilerin yüzde 50’sini oluşturan genel müdürler, yönetim kurulu üyeleri ve girişimciler ile ziyaretçi niteliği de yüksekti. Ziyaretçilerin geri kalanını ise; mühendisler ve teknisyenler, daire başkanları, üst düzey yöneticiler ve müşteriler oluşturdu” dediler.

Ekonomisinin gücü ve çeşitliliği ile Türkiye’nin Avrupa ile Asya arasındaki konumunun, söz konusu performansın temelini teşkil ettiğini anlatan yetkililer, şunları aktardılar: “Tüm bu etkenlerin, katılımcıları ve ziyaretçileri bir sonraki fuara çekmek konusunda yine kilit bir rol oynaması bekleniyor.”

Griscelli: “Büyük mutluluk duyuyoruz”

Etkinliğin organizatörü Mack Brooks Fuarcılık A.Ş. Fuar Direktörü Olivia Griscelli ise, Fastener Fair Turkey 2018 ile ilgili şöyle konuştu: “Çok sayıda firmanın bir yıl sonra düzenlenecek olan etkinliğe katılımlarını teyit etmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Bunun, Fastener Fair Turkey’in format olarak katılımcıların ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşıladığının bir göstergesi olduğuna inanıyoruz. Şu anda, 2018’de de gerçekten harika bir etkinlik ortaya koymak için öncekilerin başarısı üzerinden ilerlemeye odaklandık.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.