Türk makinaları Rusya'da yoğun ilgi gördü

Makina Magazin - - FUAR -

Yaklaşık 30 ülkeden katılımcının yer aldığı Metalloobrabotka Fuarı, 15-19 Mayıs tarihleri arasında Moskova’da gerçekleştirildi.

15-19 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen Rusya’nın en önemli metal işleme fuarı Metalloobrabotka, başkent Moskova’da 30 bine yakın ziyaretçiyi ağırladı. Yaklaşık 30 ülkeden katılımcının yer aldığı etkinlikte, dünya genelinde 200 ülkeye ihracat gerçekleştiren Türkiye’nin makinacıları da yer aldı.

Uluslararası metal endüstrisini Moskova’da buluşturan fuardaki çalışmalarının Türkiye’nin dış pazarlardaki etkinliğine katkı sağlayacağını vurgulayan Makina İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran, şunları kaydetti: “Rusya, ihracat stratejimiz içinde önemli bir ticaret ortağı. İki ülke arasında önemli fırsat alanları var. Ekonomik ilişkilerimizin tekrar hareketlendiği Rusya’da katıldığımız bu fuarda çok iyi ağırlandık. Üretilen makinaların kalitesi, teknolojisi ve hizmet anlayışıyla kendimizi dünyaya kanıtlamış, rekabetçi bir sektörüz. Rusya gibi stratejik bir pazarı, en çok ihracat gerçekleştirdiğimiz ilk beş ülkeden biri yapacak potansiyele sahibiz. Moskova’da Türk sanayiini başarıyla temsil eden sektörümüzün, geliştirdiği yeni iş birlikleriyle ihracatımıza katkı yapacağı görüşündeyim.”

Adnan Dalgakıran, “Rusya, ihracat stratejimiz içinde önemli bir ticaret ortağı” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.