CMS, İzmir’e 310 milyon Tl’lik yatırım yapacak

Dünyanın önde gelen jant üreticilerinden olan CMS, 310 milyon Tl’lik yatırım yapmaya hazırlanıyor. 600 kişiye istihdam olanağı yaratacak yeni fabrikada, yılda 2,5 milyon adet jant üretiminin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Makina Magazin - - FİRMA HABERLERİ -

Dünyanın önde gelen jant üreticilerinden biri olan CMS, İzmir’e 310 milyon Tl’lik yatırım yapacak. İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan mevcut jant üretim tesisinin yanına yeni bir fabrika inşa edecek olan şirket, 600 kişiye yeni istihdam olanağı sağlayacak. 38 bin 385 metrekarelik bir alan üzerine kurulacak yeni tesiste, yılda 2,5 milyon adet jant üretiminin yapılması planlanıyor. Yapımına başlanan fabrikanın 2018 yılının ilk yarısına kadar tamamlanması hedefleniyor.

Ösen: “Talep arttığı için yatırım kararı aldık”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulanan CMS Jant Yönetim Kurulu Başkanı Bertuğ Ösen, artan yurt içi ve yurt dışı talep üzerine yeni yatırım kararı aldıklarını söyledi. Cms’nin İzmir’deki mevcut üretim tesisinde yıllık 9 milyon adet jant üretimi gerçekleştirdiklerini aktaran Ösen, yeni tesisin de yardımıyla her yıl ortalama yüzde 10’un üzerinde kapasite artışı yakalamayı hedeflediklerini ve 2022 yılında 12 milyon adet jant üretmeyi planladıklarını belirtti.

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerine jant ürettiklerini vurgulayan Ösen, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Mercedes, BMW, Volkswagen, Audi, Bentley, Porsche, Seat, Skoda, Toyota, Ford, Fiat Grubu, Renault, Nissan, Honda, Dacia, Lexus ve Suzuki markalarına jant üretiyoruz.”

“2016’da 7 milyon adet jant ihraç ettik”

2016 yılında, başta Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerine 7 milyon adet jant ihraç ettiklerinin bilgisini veren Bertuğ Ösen, 2016 cirolarının yurt içi satışlarla birlikte 1.2 milyon Tl’ye ulaştığını aktardı. Bu yıl 1.4 milyon Tl’lik bir ciroya ulaşmayı hedeflediklerini açıklayan Ösen, “Geçtiğimiz yıl başta Ar-ge çalışmaları olmak üzere 66 milyon Tl’lik yatırım yaptık. Bu sene de, 84 milyon Tl’lik yatırım yapma planımız var” diyerek sözlerini noktaladı.

Bertuğ Ösen, 2022 yılında 12 milyon adet jant üretmeyi planladıklarını ifade etti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.