PLN Boya, yeni mix makinasıyla bütün renkleri yapacak

Çelik üzerine olan tüm boyaların satışını gerçekleştiren PLN Boya, müşterilerin ihtiyacı olan farklı renkleri yapabilmek için Dyo Steelmix isimli otomatik mix makinasını satın aldı.

Makina Magazin - - ADANA MAKİNA-METAL DÜNYASI -

Siparişleri, bünyesindeki araçlarla en hızlı ve sorunsuz bir şekilde teslim eden PLN Boya, müşteri odaklı ve müşteri memnuniyetini esas alarak çalışmalarını sürdürüyor. Firma, satış öncesi ve sonrasında sunduğu kaliteli hizmet ile sektöründe fark yaratıyor.

Şirketlerinin 1998 yılında kurulduğunu ifade eden PLN Boya Akdeniz Distribütörü Selami Ortaç, “Kuruluşumuz, metal ve plastik yüzeylerde kullanılan boya ve her türlü yardımcı malzemenin satışı ve boya konusunda her çeşit teknik hizmeti sunmak amacıyla Yaşar Boya Grubu’nun ürettiği Dyo ve Dewilux markalı sanayi boyalarının Akdeniz Bölge Distribütörü olarak faaliyetlerine başladı” diye konuştu.

“Dyo, Türkiye’nin ilk boya fabrikası”

İzmir’de 1927 yılında kurulan Dyo’nun, Türkiye’deki ilk boya fabrikası olduğuna dikkat çeken Ortaç, söz konusu kuruluşun 1972’de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, sanayi boyaları üretimine başladığını ifade etti. Ortaç, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Dyo, kimya sektöründe, Türkiye çapındaki 164 Ar-ge merkezi arasında ilk 10’da yer alıyor. Son 2 yıldır da birinciliği kimseye kaptırmıyor. Dünya çapında da şu an için ilk 50 markanın arasında. Biz de PLN Boya olarak, bu büyük markanın bir kolu olmaktan gurur ve onur duyuyoruz.”

“Yapamayacağımız hiçbir renk yok”

PLN Boya’nın, 2014 yılında Dyo boya fabrikalarının ürettiği toz boya bayiliğini ve N-plus yüzey temizleme kimyasalları bayiliğini de aldığını aktaran Ortaç, şöyle devam etti: “2015 yılında Dyo Steel Mix isimli otomatik mix makinasını da bünyemize katarak, müşterilerimizin anlık boya ve renk ihtiyacını karşılamaya başladık.”

Şu an yapamayacakları hiçbir rengin bulunmadığını dile getiren Selami Ortaç, “Ağırlıklı olarak çelik konstrüksiyon, araç üstü ekipman sektörü, makina sanayii, reklam sektörü, beyaz eşya, tarım aletleri, iş makinaları ve inşaat sektörü alanlarına hizmet sunuyoruz” dedi.

“Çeliğin olduğu her yerde varız”

Çelik üzerine olan tüm boyaların satışını gerçekleştirdiklerinin bilgisini veren Ortaç, “Yani, çeliğin olduğu her yerde biz varız. PLN Boya olarak, depomuzda yaklaşık 70 ton stok tutuyoruz. Siparişleri, kendi bünyemizdeki araçlarla en hızlı ve sorunsuz bir şekilde teslim ediyoruz. Bu da bizi bölgede güçlü hale getiriyor. Müşteri odaklı ve müşteri memnuniyetini esas alarak, satış öncesi ve sonrası, sunduğumuz kaliteli hizmetlere ve çalışmalara ara vermeden devam edeceğiz” diye konuştu.

2016'da yaklaşık 700 ton civarında satış yaptıklarını belirten Ortaç, bu yıl geçen sene gerçekleştirdiklerinin üzerinde bir satış rakamına ulaşmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Selami Ortaç, “2017’de, geçen yıl gerçekleştirdiğimizin üzerinde bir satış rakamına ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.