Atak Redüktör ürün gamını genişletti

Müşteri odaklı olarak faaliyetlerini sürdüren ve güç aktarma sistemleri için gerekli ürünleri Adana’ya kazandıran Atak Redüktör Pompa, Deko Pomp Monopomp Pompa ile ürün gamını genişletti.

Makina Magazin - - ADANA MAKİNA-METAL DÜNYASI -

Atak Redüktör Pompa, 2002 yılında redüktör ve AC elektrik motoru satışı ile faaliyetlerine başladı. Kuruluş, sonraki yıllarda pazar ihtiyaçları doğrultusunda; dişli pompa, lobe pomp, pompa diafram, pompa mono pomp pompa, vibrasyon motorları ve elektrik motorları bayilikleri oluşturarak, bölgede güç aktarma sistemleri için gerekli ürünleri Adana’ya kazandırmaya başladı.

“Müşteri odaklı hizmet veriyoruz”

Kuruluşlarından bugüne kadar müşteri odaklı çalıştıklarını ifade eden Atak Redüktör Pompa Genel Müdürü Atilla Yağmur, portföylerinde bulunan ürünlerin kalitesiyle, bölgede sanayi hizmet sektörüne kazandırılmış iyi bir marka olduklarını söyledi. Portföylerindeki ürünler konusunda marka olma hedefiyle yola çıktıklarını vurguyan Yağmur, Atak Redüktör olarak bölgeye İ-mak Redüktör ve Bonfiglioli Redüktör gibi markaları kazandırdıklarını anlattı. Yağmur, konuşmasına şöyle devam etti: “Gelişen pazarlarda müşterilerimizin taleplerini değerlendirerek, ürün portföyümüze viskoz ürünlerin pompalanmasında kullanılan; yıldız dişli pompa, vakum konusunda sulu vakum ve yağlı vakum sistemlerinde pomvak vakum pompaları, blower sektörünün Türk markası TMM Blower, diafram pompada Pomkar, vibrasyon motoru olarak KEM-P Vibrasyon Motoru gibi sektörünün öncü markaları ile çalışıyoruz. Yeni ürünümüz Deko Pomp Monopomp Pompa ile de, ürün gamımızı genişletmiş bulunuyoruz.”

Markalarının güçlenerek büyüdüğünü ileri süren Atilla Yağmur, “Müşteri memnuniyetindeki başarımızın kaynağı; çözüm ortağı olmamız ve kalite, uygun maliyet hassasiyeti ile işlerimizi yürütmemiz. Güçlü ve etkili aktör olmak için, müşterilerimize karşı dürüst ve güvenilir bir iş ortağı olma anlayışıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.

“2016 sıkıntılı bir yıl oldu”

2016 yılının sıkıntılı bir şekilde geçtiğini dile getiren Yağmur, 2017’nin kendileri ve yatırımcı firmalar için tekrar toparlanacakları bir yıl olacağına inandıklarını belirtti. Yağmur, “Bu nedenle, satış pazarlama konusunda daha hassas çalışmalar planlıyoruz” dedi.

Sanayi sektörünün sorunları hakkında da görüşlerini açıklayan Yağmur, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Adana bölgesinde yeterince yeni fabrika yatırımı, istihdam veya çalışmakta olan fabrikaların kapasite artışı, bölgesel konumdan dolayı yapılamıyor. Ülkemizin içinde bulunduğu siyasi ortam, Suriye ve Irak’ta yaşanan olaylar diğer önemli sorunları teşkil ediyor. Ayrıca, Adana’ya verilen destekler, çevre illere oranla daha düşük seviyede. Teşviklerin artırılması gerektiğini düşünüyorum.”

Atilla Yağmur, “2002 yılında, redüktör ve AC elektrik motoru satışı ile faaliyetlerimize başladık” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.